Žilina prišla o bod v nadstavení, Trnava gólmi v závere zdolala Trenčín

Gól FC Nitra v zápase Fortuna ligy proti MFK Zemplín Michalovce.
Gól FC Nitra v zápase Fortuna ligy proti MFK Zemplín Michalovce. (Autor: Henrich Mišovič - TASR)
Sportnet|24. okt 2020 o 19:25

Ružomberok predviedol skvelý obrat.

BRATISLAVA. Futbalisti MFK Ružomberok zvíťazili v 11. kole Fortuna ligy nad MŠK Žilina 2:1. Domáci sa postarali o skvelý obrat, keď v závere strelil dva góly.

Žilinu poslal už v 20. minúte do vedenia Kurminowski, v 82. minúte vyrovnal Kochan, keď dorazil loptu po priamom kope Kostadinova.

Ružomberok rozhodol v nadstavenom čase. O obrat sa postaral Regáli, ktorý skóroval parádnou ranou do šibenice.

Futbalisti Nitry doma remizovali s MFK Michalovce 1:1. Domáci vyhrávali už od 10. minúty, hostia však stihli vyrovnať ešte do prestávky.

Fortuna liga: TOP Momenty zo zápasu FC Nitra - MFK Zemplín Michalovce: fotogaléria

24.10.2020

Spartak Trnava zdolal futbalistov AS Trenčín 2:0. Domáci otvorili skóre až v 79. minúte z penalty zásluhou Pačindu.

Poistku pridal o desať minút neskôr Kóša, ktorý bol na ihrisku tri minúty. K lopte sa dostal po rýchlej kontre a pohotovou strelou spoza šestnástky definitívne rozhodol o troch bodoch pre Trnavu.

Hráči Pohronia neudržali jednogólový náskok proti Senici, ktorá otočila duel v druhom polčase v priebehu desiatich minút a vyhrala 2:1.

Zlaté Moravce-Vráble si poradili so Sereďou, ktorú zdolali 2:1. Rozhodujúci gól strelil Duga. Sereď bola v zápise vedená ako domáci tím, ale hralo sa v Zlatých Moravciach.

Fortuna liga - 11. kolo:

Ružomberok - Žilina 2:1 (0:1)

Góly: 82. Kochan, 90.+ Regáli - 20. Kurminowski

Zostavy a podrobné štatistiky nájdete na tomto odkaze >>>

Hlasy po zápase

Ján Haspra, tréner Ružomberka: "Vedeli sme, že príde veľmi mladý, behavý tím, so srdcom na správnom mieste. Predpokladali sme, že to ich bude zdobiť celý zápas, no rátali sme aj s tým, že vďaka mladosti a neskúsenosti prídu aj chyby, ktoré sme chceli využívať. V prvom polčase sa hra mužstiev podobala, keď vzruchy pred bránami prelievali. My sme mali trochu viac gólových šancí, no žiadnu sme nepremenili.

Súper za stavu 0:1 mal veľkú tutovku na 0:2, našťastie pre nás ju nevyužil. V druhom polčase mi naše mužstvo pripomínalo stroj, ktorý sa rozbieha, postupne až do takého tempa, že na Žilinu sa to valilo z jednej i z druhej strany. Napokon vďaka túžbe a fyzickým schopnostiam hráčov sa nám podarilo zápas zvládnuť a doviesť do víťazného konca."

Pavol Staňo, tréner Žiliny: "Ťažko sa mi hodnotí tento zápas. Plán, ktorý sme mali, mužstvo v prvom polčase i na začiatku druhého plnili a boli sme pre Ružomberok nepríjemným súperom. Od šance, keď sme mohli zvýšiť na 2:0 sa stretnutie nejako zvrtlo, čo sme nedokázali zastaviť. Vstupovali sme do toho aj striedaniami. Ružomberok bol nebezpečný.

V posledných minútach, vlastne sekundách sme zápas prehrali. Musíme sa k tomu postaviť čelom a pracovať ďalej. Štandardné situácie sú veľmi nepríjemné a bolo ich strašne veľa. Určite mali vplyv na výsledok a na celkový prejav. Dostali sme sa pod tlak a Ružomberok v závere mal dosť šancí, aby s výsledkom niečo spravil a napokon sa mu to aj podarilo."

Nitra - Michalovce 1:1 (1:1)

Góly: 10. Gatarič - 43. Tandir (11 m)

Hlas po zápase

Gergely Geri, tréner Nitry: "Nie sme spokojní. Druhýkrát sa nám stalo, že sme dobre vstúpili do zápasu a dali gól. Potom sme ale ustúpili od našej aktivity a v podstate sa opakuje scenár zo Zlatých Moraviec. Súpera sme do ničoho vážnejšieho nepustili a mal len jednu šancu.

Veľa sa bojovalo a možno sme takýto zápas mali zahrať viac takticky. Bohužiaľ sme sa vlastnou chybou pripravili o víťazstvo. Mrzia nás straty bodov v Moravciach aj dnes a verím, že nám tieto body nebudú v konečnom dôsledku chýbať."

Spartak Trnava - Trenčín 2:0 (0:0)

Góly: 79. Pačinda (z 11 m), 89. Kóša

Norbert Hrnčár, tréner Trnavy: "Naša príprava bola ovplyvnená tým, že COVID sa nevyhol ani nám. Mali sme pozitívneho jedného hráča, ostatní sú v poriadku a verím, že to tak aj ostane. Zápas dnes rozhodla omnoho väčšia túžba po víťazstve a trnavské srdce. V tomto bol najväčší rozdiel.

V druhom polčase mali Trenčania fázu, kedy boli lepší, no bolo to v zóne, kde neboli pre nás nebezpeční. Nespomínam si, že nejako ohrozili bránku a toto považujem za dôležité. Trenčín je známy tým, že bol ofenzívnym mužstvom, no my sme ich držali pod kontrolou. Na svoju šancu sme si počkali a naše víťazstvo je zaslúžené."

Stijn Vreven, tréner Trenčína: "Blahoželám kolegovi k víťazstvu. V prvom polčase sme nehrali dobre, boli sme nervózni na lopte, nemali sme odrazené lopty. V prestávke sme trocha zmenili systém a bolo to v druhej polovici o čosi lepšie. Nemyslel som si v týchto okamihoch, že dnes prehráme.

Boli sme lepší na lopte, viac agresívni, no medzi 60. a 75. minútou sme urobili niekoľko chýb a vyrobili sme penaltu. Po góle bolo veľmi ťažké niečo urobiť so zápasom, dostali sme druhý gól, no to už nebolo dôležité. V ofenzíve sme nič neukázali."

Pohronie - Senica 1:2 (1:0)

Góly: 32. Špiriak - 61. Fotr, 71. Malec

ČK: 88. Jacko (Pohronie) po druhej ŽK

Jan Kameník, tréner Pohronia: "Zápas mal pre nás horkú príchuť. V prvom polčase sme hrali dobre, mali sme tam veľa situácií, ktoré sme mohli úspešne dotiahnuť do konca. Chýbal nám o krok viac. V druhom polčase sme nadviazali na výkon z prvého, hoci súper sa zdvihol. Mohli sme zvýšiť vedenie na 2:0.

Presadzovali sme sa cez krídelné priestory, ale finálna prihrávka nebola presná. Tým, že sme nezvýšili skóre, tak nás súper potrestal po dvoch štandardkách. Trápi ma, že sme to nezlomili na svoju stranu druhým gólom. Z výsledku som sklamaný, doma nám velí víťaziť, no z výkonu až tak sklamaný nie som."

Anton Šoltis, tréner Senice: "Prvý polčas bol z našej strany zlý, nevedeli sme sa vyrovnať s agresivitou súpera. Domáci išli do vedenia po dlhom aute, čo nás trošku prekvapilo, bola to ľahká chyba, nemala by sa nám stávať. V druhom polčase sme zvýšili pohyb aj agresivitu a prišla odmena v podobe dvoch gólov. Verím, že výkon z prvého polčasu sa už nebude opakovať, za ten druhý musím zverencov pochváliť."

Sereď - Zlaté Moravce-Vráble 1:2 (1:1)

Góly: 28. Šumský - 8. Kyziridis, 71. Duga

/hralo sa v Zlatých Moravciach/

Peter Lérant, tréner Serede: "Dnešný zápas sme nezvládli. Urobili sme individuálne chyby. Zlaté Moravce mohli bez žltých kariet prerušovať hru. Rozhodca neodpískal jasnú penaltu po faule na Jaroviča. Mali sme čistú šancu na 2:1, bohužiaľ, gól z toho nebol. Teraz nás čaká ťažký zápas s Dunajskou Stredou, ktorej máme čo vracať."

Ľuboš Benkovský, tréner Zlatých Moraviec: "Zápas sme zvládli herne i výsledkovo. Obaja súperi chceli vyhrať tento špecifický zápas. Verím hráčom, že ich výkonnosť bude ešte rásť. Som rád, že sa pohybujeme na hranici hornej šestky."

Domov»Futbalnet»Žilina prišla o bod v nadstavení, Trnava gólmi v závere zdolala Trenčín