Barcelonu zachránil VAR, Mak pomohol k bodu, Briti deklasovali súperov

Lionel Messi.
Lionel Messi. (Autor: SITA/AP)
Športové prenosy SME|28. okt 2020 o 18:55

Škrtel bol pri prehre s Parížom St. Germain.

BRATISLAVA. V šlágri stredajšieho programu 2. kola skupinovej fázy futbalovej Ligy majstrov 2020/2021 zvíťazil FC Barcelona na ihrisku Juventusu Turín 2:0.

Kataláncom zabezpečili cenný triumf Ousmane Dembele v 15. minúte a Lionel Messi, ktorý v nadstavenom čase premenil pokutový kop.

Hostia mohli ísť do vedenia hneď v úvode, no Messiho strelu zblokovala obrana domácich a ihneď na to napálil loptu do žrde Griezmann.

Lepší úvod Barcelony napokon gólovo potvrdil v 15. minúte Dembele po peknej individuálnej akcii a strele spoza šestnástky k vzdialenejšej žrdi.

Na opačnej strane vzápätí dopravil loptu do siete Morata, útočník domácich však zahral rukou a navyše bol v ofsajde. VAR skúmal Moratov zásah aj v 30. minúte, ale potvrdil, že Španiel bol aj tentokrát v ofsajde.

Po prestávke v 56. minúte opäť rozvlnil sieť, ale VAR aj v tomto prípade hlásil tesný ofsajd.

Onedlho zahodil veľkú príležitosť Messi. V 76. minúte mal ďalšiu veľkú šancu Griezmann, ale svoj únik nezakončil presne. Hostí to napokon nemrzelo, Messi v závere duelu poistil ich triumf po premenenej penalte.

Mak pomohol k remíze, Škrtel pri prehre

Druhý zápas skupiny medzi Ferencvárosom a Dynamom Kyjev rozhodoval Slovák Ivan Kružliak, na čiare mu pomáhal krajan Tomáš Somoláni.

Slovensko malo zastúpenie aj medzi hráčmi, v 73. minúte sa dostal na trávnik útočník domácich Róbert Mak. V tom čase jeho klub prehrával 1:2, no v závere duelu vybojoval bod Franck Boli.

Z triumfu sa tešili aj futbalisti Paríža St. Germain. V H-skupine v Istanbule zvíťazili nad Basaksehirom 2:0.

Do tabuľky si pripísali prvé tri body, dvoma gólmi sa o to postaral útočník Moise Kean. V zostave domácich odohral celý zápas slovenský obranca Martin Škrtel.

Tréner Paríža Thomas Tuchel musel už v prvom polčase riešiť veľkú nepríjemnosť. V 19. minúte odkríval za postrannú čiaru Neymar a hoci sa vrátil na trávnik, napokon mu zranenie nedovolilo pokračovať v hre.

V 64. minúte po rohovom kope poslal Kean hlavou hostí do vedenia a ten istý hráč spečatil triumf PSG o 15 minút neskôr.

Angličania sa rozstrieľali

V ďalšom zápase H-skupiny zdolal Manchester United nemecké Lipsko hladko 5:0 a so šiestimi bodmi vedie tabuľku. O triumfe anglického klubu rozhodli Mason Greenwood, Anthony Martial a hetrikom sa blysol Marcus Rashford.

Londýnska Chelsea mohla ísť do vedenia na pôde Krasnodaru už v 14. minúte, ale Jorginho poslal loptu z pokutového kopu iba do žrde. Jeho zaváhanie napravil v 37. minúte Callum Hudson-Odoi a hostia viedli.

Po prestávke spečatili zaslúžení triumf Chelsea Timo Werner, Hakim Ziyech a Christian Pulisic. Najväčšiu šancu Krasnodaru mal Jurij Gazinskij, ale trafil iba do brvna.

V druhom zápase skupiny si Sevilla doma poradila s Rennes 1:0 gólom Luuka de Jonga.

V F-skupine sa darilo Dortmundu, ktorý zdolal Petrohrad 2:0 vďaka gólom Jadona Sancha a Erlinga Haalanda.

Lazio Rím bez Slováka Denisa Vavra si odnieslo bod z Brúg po remíze 1:1.

Góly: 41. Vanaken (z 11 m) - 14. Correa

• Borussia Dortmund - Zenit Petrohrad 2:0 (0:0)

Góly: 77. Sancho (z 11 m), 90.+1 Haaland

1.Lazio Rím21104:24
2.Bruggy21103:24
3.Dortmund21013:33
4.Zenit Petrohrad20021:40

G-skupina

• Ferencváros Budapešť - Dynamo Kyjev 2:2 (0:2)

Góly: 59. Nguen, 90. Boli - 28. Cygaňkov (z 11 m), 41. De Pena

Rozhodoval: Ivan KRUŽLIAK (SR) /Róbert MAK nastúpil za domácich v 73. minúte/

• Juventus Turín - FC Barcelona 0:2 (0:1)

H-skupina

• Basaksehir Istanbul - Paríž St. Germain 0:2 (0:0)

Góly: 64. a 79. Kean

/Martin ŠKRTEL odohral za domácich celý zápas/

• Manchester United - RB Lipsko 5:0 (1:0)

Góly: 74., 78. a 90.+2 Rashford, 21. Greenwood, 87. Martial (z 11 m)

1.Manchester United22007:16
2.Paríž St. Germain21013:23
3.RB Lipsko21012:53
4.Basaksehir20020:40

Domov»Futbal»Liga majstrov»Barcelonu zachránil VAR, Mak pomohol k bodu, Briti deklasovali súperov