Ibrahimovič sa gólmi naladil na Spartu, potom pomohol súperovi

Útočník AC Miláno Zlatan Ibrahimovič oslavuje gól.
Útočník AC Miláno Zlatan Ibrahimovič oslavuje gól. (Autor: TASR/AP)
SITA|27. okt 2020 o 09:35

AC Miláno prišlo o prvé body.

MILÁNO. Tretí dvojgólový zápas Zlatana Ibrahimoviča v novom ročníku Serie A, ale zároveň aj prvá strata bodov pre AC Miláno.

Líder talianskej najvyššej futbalovej súťaže v 5. kole doma remizoval s AS Rím 3:3 a gólovú prestrelku režíroval aj 39-ročný Švéd.

Svoj tím dostal dvakrát do vedenia, ale na tri body to nestačilo. Aj preto, že v závere súperovi sám prihral gól.

Najprv v 2. minúte prvým dotykom s loptou otvoril skóre, keď natiahol špičku chodidla do prihrávky za obranu Rimanov.

V 79. minúte zasa premenil pokutový kop, ktorý nasledoval po faule Gianlucu Manciniho na Hakana Calhanoglua.

Lenže Ibrahimovič mal podiel aj na vyrovnávajúcom góle hostí na 3:3. V 84. minúte Jordan Veretout nasmeroval svoj rohový kop na prednú žrď a Ibrahimovič nešťastne predĺžil loptu na zadnú.

Tam stál nekrytý obranca Marash Kumbulla a pred ním prázdna bránka.

Som rád, že je mojím spoluhráčom

"Škoda tejto remízy, lebo sme mali ešte veľa ďalších šancí. Vždy bojujeme o víťazstvo, preto som sklamaný," uviedol Rafael Leao pre portál denníka Gazzetta dello Sport.

Mladý Portugalčan sa zlepšuje od zápasu k zápasu. K nedávnym dvom gólom proti Spezii teraz pridal dve gólové asistencie. A čo hovorí na o 18 rokov staršieho spoluhráča z útoku Ibrahimoviča?

"Dáva góly a to je dobré. Som rád, že je mojím spoluhráčom."

AC Miláno zostal na čele Serie A, ale už len s dvojbodovým náskokom pred SSC Neapol a Sassuolom.

Ibrahimovič sa dostal na čelo poradia kanonierov Serie A. Po piatich kolách má na konte šesť gólov. A to ešte vo dvoch zápasoch pauzoval pre koronavírus.

"Pekný zápas dvoch útočne ladených tímov. Som spokojný s naším výkonom, ale hráči nie sú šťastní. Trikrát sme viedli, a aj tak nezvíťazili," hodnotil tréner AC Stefano Pioli.

"Chceli sme streliť aj štvrtý gól, o čom svedčí príležitosť Romagnoliho v závere. Mali sme silného súpera, ale asi sme boli trochu nebezpečnejší," doplnil.

Dvojica pozitívnych

Sprievodným faktorom zápasu bola absencia dvoch hráčov AC Miláno, ktorí sa nakazili koronavírusom. Ide o brankára Gianluigiho Donnarummu a krídelníka Jensa Haugeho.

Náhradný brankár Ciprian Tatarusanu nebol bez viny minimálne pri jednom góle Rimanov. Tréner Pioli ho však podržal.

"Nepoznám hráča, ktorý by neurobil chybu. Tatarusanu je silný brankár, možno však pri svojom debute niečo zaplatil," povedal Pioli o 34-ročnom Rumunovi.

"Dôležitejší je pre mňa poznatok, že sa zlepšujeme ako tím a napredujú aj niektorí hráči. Som šťastný z toho, ako si počína Leao v obrane aj útoku.

On aj Saelemaekers sa zlepšujú od zápasu k zápasu," dodal Pioli.

AC Miláno sa najbližšie predstaví vo štvrtok v Európskej lige na domácej scéne proti českej Sparte Praha.

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Ibrahimovič sa gólmi naladil na Spartu, potom pomohol súperovi