Mozjakin prekonal nevídanú hranicu v KHL

Kapitán Metallurgu Sergej Moziakin v zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). (Autor: TASR)
TASR|27. okt 2020 o 14:15

Tréner Jevsejev mu blahoželal na Instagrame.

MOSKVA. Ruský útočník Sergej Mozjakin sa stal prvým hráčom v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL), ktorý prekonal hranicu 900 bodov v súťaži.

Rekordný míľnik zaznamenal v pondelkovom zápase, v ktorom jeho Metallurg Magnitogorsk prehral doma s Torpedom Nižnij Novgorod 2:3 po predĺžení.

Tridsaťdeväťročný hokejista strelil v druhej tretine prvý gól svojho tímu a potom asistoval aj na druhý Taylorovi Beckovi. Celkovo už má na konte 901 bodov.

Na prekonanie tejto hranice potreboval 798 zápasov, čo znamená, že v priemere má na konte viac ako jeden bod na zápas.

"Sergejovi som zablahoželal k tomuto fantastickému číslu, ktoré je podľa mňa neprekonateľné. Má kariéru, na ktorú môžeme byť všetci hrdí," napísal na sociálnej sieti Instagram ruský tréner Vadim Jevsejev.

"Ani neviem, aký ligový rekord by nevlastnil. Prekvapilo ma, keď ho nezobrali na ZOH do Soči, ale v Pjongčangu získal svoje vytúžené olympijské zlato. Je to skromný a pokojný človek, no zároveň veľká superstar," doplnil Jevsejev.