Radosť futbalistov MŠK Žilina.
Radosť futbalistov MŠK Žilina. (Autor: Erika Ďurčová - TASR)
TASR|31. okt 2020 o 19:40

Zlaté Moravce neudržali vedenie proti Pohroniu.

TRNAVA. Futbalisti FC Spartak Trnava prehrali v 12. kole Fortuna ligy s MFK Zemplín Michalovce 1:2.

Rusov dostal špeciálny dres

Pred stretnutím bola malá slávnosť, keď brankár Rusov nastúpil na 100. ligový zápas v trnavskom drese a od športového riaditeľa Andreja Kostolanského dostal dres s číslom 100.

Prvý polčas nepriniesol žiadne góly. Skóre otvorili hostia na začiatku druhej časti. V 48. minúte po priamom kope Zemplína hlavou prekonal Rusova Taiwo. Hostí gól povzbudil a v ďalšom priebehu si s prehľadom udržiavali územnú prevahu.

Michalovce svoje vedenie zvýšili v 65. minúte, keď opäť Taiwo z uhla prestrelil Rusova. Už v nadstavenom čase faul hosťujúceho hráča priniesol domácim aspoň pokutový kop, z ktorého Vlasko uzavrel skóre na 1:2.

Žilina hrala aktívne

Futbalisti MŠK Žilina zvíťazili nad FK Senica 3:1. Žilinčania sa potrebovali rehabilitovať za neúspech v predchádzajúcom kole proti Ružomberku a do duelu vstúpili aktívne.

Skóre otvorili v 25. minúte. Ďuriš poslal center na Kurminowského a ten dokázal v sklze nasmerovať loptu do siete. Vyrovnanie prišlo nečakane v 35. minúte, keď si po priamom kope Pirosku nešťastne poslal loptu do vlastnej siete Vallo.

Fortuna liga: Momenty zo zápasu MŠK Žilina - FK Senica: fotogaléria

31.10.2020

Domáci však opäť odskočili. V 41. minúte sa pred bránu predieral Rusnák a jeho strelu nasmeroval za chrbát vlastného brankára Asanovič.

Rozhodnutie prišlo v 63. minúte po faule v šestnástke na Bičachčjana, pokutový kop premenil sám faulovaný hráč a zvýšil na konečných 3:1.

Zlaté Moravce dvakrát prišli o vedenie

Pohronie remizovalo so Zlatými Moravcami 2:2. V prvom polčase boli viac na lopte domáci futbalisti Pohronia, ale skóre otvorili hostia. O deväť minút už bolo vyrovnané.

V druhom polčase opäť odskočili Zlaté Moravce. V 67. minúte po centri Chrena hlavičkoval Hrnčár do brvna a napokon odrazenú loptu upratal Balaj do bránky.

Z vedenia sa ViOn tešil len pár sekúnd, pretože Pohronie predviedlo rýchlu akciu na konci ktorej sa presadil v páde v šestnástke voľný Weir - 2:2.

V samom závere spálil veľkú šancu hosťujúci Balaj, ktorý nenamieril loptu do takmer opustenej bránky po faule Badola.

Fortuna liga - 12. kolo:

Spartak Trnava - Michalovce 1:2 (0:0)

Góly: 90.+ Vlasko (z 11 m) - 48. a 65. Taiwo

Zostavy a podrobné štatistiky nájdete na tomto odkaze >>>

Hlasy po zápase

Norber Hrnčár, tréner Spartaka: "V prvom polčase sme sa dostali do niekoľkých zaujímavých šancí, ktoré sme ale nepremenili. O našej prehre rozhodla nekoncentrovanosť pri prvom góle do postavenej obrany. Potom to bolo z našej strany iba o chcení a kŕčovitosti a hostia svoje víťazstvo uhrali dobrou defenzívnou hrou."

Jozef Majoroš, tréner Michaloviec: " V prvom rade chcem zablahoželať chlapcom k víťazstvu a k výkonu. Naše víťazstvo bolo zaslúžené, v defenzíve sme pracovali kompaktne, domácich sme držali ďaleko od brány a nepúšťali ich do šancí.

Pri šanci Vlaska nás podržal Markovič, inak Trnava nemala veľa šancí. V druhom polčase sme pokračovali v defenzíve a naskytla sa nám šanca, ktorú sme Taiwom premenili. Tešíme sa, že máme tri body a ideme ďalej pracovať."

Žilina - Senica 3:1 (2:1)

Góly: 25. Kurminowski, 41. Asanovič (vlastný), 63. Bičachčjan (z 11 m) - 35. Vallo (vlastný)

Pavol Staňo, tréner Žiliny: "Vedeli sme, že súper je nebezpečný, dokázal získať sedem bodov z troch zápasov vonku. Mali sme pred súperom rešpekt, no dobre sme sa na neho pripravili. Bol to z našej strany tímový výkon. Predviedli sme oveľa lepšiu defenzívu ako v Ružomberku. Na domácom trávniku je pre nás jednoduchšie hrať, dokážeme sa lepšie nastaviť hlavne psychicky."

Anton Šoltís, tréner Senice: "Nebol to z našej strany zlý zápas, rozhodli detaily. Mali sme dosť príležitosti na skórovanie, no súper bol efektívnejší. Práve také veci rozhodujú zápasy. Ak nedokážeme premeniť šance, budeme za to pykať."

FK Pohronie - Zlaté Moravce-Vráble 2:2 (1:1)

Góly: 21. Fadera, 68. Weir - 12. Kyziridis, 67. Balaj

Jan Kameník, tréner Pohronia: "Sklamaný som z výsledku, pretože sme chceli doma zvíťaziť. Z hľadiska predvedenej hry sme sa zlepšili. V prvom polčase sme hrali relatívne slušne. Pribrzdila nás individuálna chyba pri inkasovanom góle, keď sme sa nadychovali, útočili.

Zdvihli sme sa však a dokázali vyrovnať. Do druhého polčasu sme nevstúpili ideálne, nemali sme pokoj na lopte, nedarila sa nám finálna prihrávka a inkasovali sme druhý gól. Znovu sme sa však zdvihli, rýchlo sme vyrovnali na 2:2.

Záver zápasu bol kto z koho. Šance boli na oboch stranách. Mohli sme zápas rozhodnúť v náš prospech, no prežili sme aj gólové príležitosti súpera. Teší nás, že sme strelili dva góly z hry, no jeden bod z domáceho prostredia je málo."

Ľuboš Benkovský, tréner Zlatých Moraviec: "My sme hrali trošku defenzívnejšie. Domáci totiž majú hráčov, ktorí si vedia pripraviť postupné útoky. Čakali sme teda na nejakú našu príležitosť, tá prišla na začiatku a využili sme ju.

Aj v druhom polčase sme sa snažili využívať diery v domácej obrane, znovu sme dali gól a mohli sme dokonca paradoxne duel rozhodnúť v nadstavenom čase. Nemôžem však opomenúť, že nielen my, ale aj domáci si vytvorili viaceré gólové príležitosti, takže zápas skončil tak ako skončil."

Domov»Futbalnet»Michalovce zaskočili Trnavu, Žilina si napravila chuť proti Senici