Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Michalovce zaskočili Trnavu, Žilina si napravila chuť proti Senici

Zlaté Moravce neudržali vedenie proti Pohroniu.

Radosť futbalistov MŠK Žilina.Radosť futbalistov MŠK Žilina. (Zdroj: Erika Ďurčová - TASR)

TRNAVA. Futbalisti FC Spartak Trnava prehrali v 12. kole Fortuna ligy s MFK Zemplín Michalovce 1:2.

Rusov dostal špeciálny dres

Pred stretnutím bola malá slávnosť, keď brankár Rusov nastúpil na 100. ligový zápas v trnavskom drese a od športového riaditeľa Andreja Kostolanského dostal dres s číslom 100.

Prvý polčas nepriniesol žiadne góly. Skóre otvorili hostia na začiatku druhej časti. V 48. minúte po priamom kope Zemplína hlavou prekonal Rusova Taiwo. Hostí gól povzbudil a v ďalšom priebehu si s prehľadom udržiavali územnú prevahu.

Michalovce svoje vedenie zvýšili v 65. minúte, keď opäť Taiwo z uhla prestrelil Rusova. Už v nadstavenom čase faul hosťujúceho hráča priniesol domácim aspoň pokutový kop, z ktorého Vlasko uzavrel skóre na 1:2.

Žilina hrala aktívne

Futbalisti MŠK Žilina zvíťazili nad FK Senica 3:1. Žilinčania sa potrebovali rehabilitovať za neúspech v predchádzajúcom kole proti Ružomberku a do duelu vstúpili aktívne.

Skóre otvorili v 25. minúte. Ďuriš poslal center na Kurminowského a ten dokázal v sklze nasmerovať loptu do siete. Vyrovnanie prišlo nečakane v 35. minúte, keď si po priamom kope Pirosku nešťastne poslal loptu do vlastnej siete Vallo.

Domáci však opäť odskočili. V 41. minúte sa pred bránu predieral Rusnák a jeho strelu nasmeroval za chrbát vlastného brankára Asanovič.

Rozhodnutie prišlo v 63. minúte po faule v šestnástke na Bičachčjana, pokutový kop premenil sám faulovaný hráč a zvýšil na konečných 3:1.

Zlaté Moravce dvakrát prišli o vedenie

Pohronie remizovalo so Zlatými Moravcami 2:2. V prvom polčase boli viac na lopte domáci futbalisti Pohronia, ale skóre otvorili hostia. O deväť minút už bolo vyrovnané.

V druhom polčase opäť odskočili Zlaté Moravce. V 67. minúte po centri Chrena hlavičkoval Hrnčár do brvna a napokon odrazenú loptu upratal Balaj do bránky.

Z vedenia sa ViOn tešil len pár sekúnd, pretože Pohronie predviedlo rýchlu akciu na konci ktorej sa presadil v páde v šestnástke voľný Weir - 2:2.

V samom závere spálil veľkú šancu hosťujúci Balaj, ktorý nenamieril loptu do takmer opustenej bránky po faule Badola.

Fortuna liga - 12. kolo:

Spartak Trnava - Michalovce 1:2 (0:0)

Góly: 90.+ Vlasko (z 11 m) - 48. a 65. Taiwo

Zostavy a podrobné štatistiky nájdete na tomto odkaze >>>

Žilina - Senica 3:1 (2:1)

Góly: 25. Kurminowski, 41. Asanovič (vlastný), 63. Bičachčjan (z 11 m) - 35. Vallo (vlastný)

FK Pohronie - Zlaté Moravce-Vráble 2:2 (1:1)

Góly: 21. Fadera, 68. Weir - 12. Kyziridis, 67. Balaj