Ibrahimovič predviedol gólové nožničky, Ronaldo sa vrátil a bol hrdinom

Zlatan Ibrahimovič.
Zlatan Ibrahimovič. (Autor: TASR/AP)
TASR|1. nov 2020 o 14:44

Milánske AC je naďalej lídrom.

MILÁNO. Futbalisti AC Miláno zvíťazili v šiestom kole talianskej Serie A na trávniku Udinese 2:1 a upevnili si vedenie v tabuľke.

Kľúčovou postavou duelu bol opäť švédsky veterán Zlatan Ibrahimovič.

Na prvý gól prihral defenzívnemu stredopoliarovi z Pobrežia Slonoviny Franckovi Kessiemu a o rozhodujúci zásah sa v 83. minúte postaral sám tzv. nožničkami.

Uspel aj obhajca titulu Juventus Turín, keď na pôde nováčika zo Spezie triumfoval vysoko 4:1. Do zostavy hostí sa po prekonaní koronavírusu opäť vrátil Cristiano Ronaldo a dvakrát sa zapísal do listiny strelcov.

Tri minúty po príchode na trávnik strelil v 59. minúte rozdielový gól na 2:1. V 76. minúte pridal ďalší zásah z pokutového kopu, ktorým uzavrel skóre.

Sassuolo nenašlo v tejto sezóne premožiteľa ani na trávniku Neapola a vyhralo 2:0.

Do hry nezasiahol žiaden zo Slovákov, Stanislav Lobotka z Neapolu sedel iba na striedačke, Lukás Haraslín zo Sassuola je v karanténe po pozitívnom teste na koronavírus.

Serie A - 6. kolo:

• Udinese Calcio - AC Miláno 1:2 (0:1)

Góly: 48. De Paul (z 11 m) - 18. Kessie, 83. Ibrahimovič

• Spezia - Juventus Turín 1:4 (1:1)

Góly: 32. Pobega - 59. a 76. Ronaldo, 14. Morata, 67. Rabiot

• FC Turín - Lazio Rím 3:4 (2:1)

Góly: 19. Bremer, 24. Belotti (z 11 m), 87. Lukič - 15. Pereira, 49. Milinkovič-Savič, 90.+5. Immobile (z 11 m), 90.+8. Caicedo

• AS Rím - Fiorentina 2:0 (1:0)

Góly: 12. Spinazolla, 70. Pedro

ČK: 88. Martinez Quarta (Fiorentina)

• Neapol - Sassuolo 0:2 (0:0)

Góly: 59. Locatelli (z 11 m), 90.+5. M. Lopez

/Stanislav Lobotka (Neapol) sedel na lavičke - Lukáš Haraslín (Sassuolo) nefiguroval v zápise o stretnutí/

Sampdoria - FC Janov 1:1 (1:1)

Góly: 23. Jankto – 28. Scamacca

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Ibrahimovič predviedol gólové nožničky, Ronaldo sa vrátil a bol hrdinom