V bránke Slovana skvelo debutovala nová posila, Košice prekvapivo prehrali

Marián Studenič a Brendan Ranford v drese Slovana Bratislava.
Marián Studenič a Brendan Ranford v drese Slovana Bratislava. (Autor: SITA)
TASR|1. nov 2020 o 18:52

Slovanisti nedostali ani gól.

NOVÉ ZÁMKY. Hokejisti Slovana Bratislava zvládli návrat do súťažného diania, keď v nedeľňajšom zápase 10. kola Tipos extraligy vyhrali v Nových Zámkoch 3:0.

Slovan hral naposledy ešte 11. októbra, následne šiel tím do karantény pre výskyt nového koronavírusu v tíme. Víťaznú premiéru v drese hostí absolvoval brankár Andrej Makarov, ktorý zaznamenal čisté konto.

Nedarilo sa Košiciam, ktoré prehrali v Detve 2:3. Domáci rozhodli o svojom triumfe v rozmedzí 44. až 48. minúty, keď strelili všetky tri góly.

Na čele súťaže sú Michalovce, ktoré vyhrali v Miškovci 3:2 po predĺžení.

Tipos extraliga - 10. kolo:

Nové Zámky - Slovan Bratislava 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Góly: 29. Meszároš (Harris, Ranford), 57. Ranford (Sersen), 60. Buček (Harris, Štajnoch)

Rozhodovali: D. Konc st., Müllner - J. Konc ml., Jedlička, vylúčení: 2:8 na 2 min., navyše Holenda (N. Zámky) 5+DKZ za úder hlavou, presilovky a oslabenia: 0:0, bez divákov

Nové Zámky: Kiviaho - Holenda, Hain, Drtina, Västilä, Fereta, Ordzovenský, Ligas - Hämäläinen, Seppänen, Obdržálek - Jurík, Holovič, Bajtek - Rogoň, Ondrušek, Zahradník - Giľák, Barto, Andrisík

Slovan Bratislava: Makarov - Sersen, Bačik, Meszároš, Štajnoch, Lee, Ališauskas, Beňo, Valach - Buček, Zigo, Harris - Ranford, Kytnár, Studenič - Rapáč, Bortňák, O'Donnell - Jendek, Petráš, Mráz

Detva - Košice 3:2 (0:0, 0:1, 3:1)

Góly: 44. Gašpar (Valent, F. Fekiač), 45. Askarov (Cox), 48. Charbonneau (Čacho, Cox) - 25. Jenyš (Růžička, Pavlin), 60. Chovan (Pospíšil, Růžička)

Rozhodovali: Snášel, Orolin - Šoltés, Durmis, vylúčení: 7:8 na 2 min., navyše Charbonneau (Det.) a Pospíšil (Koš.) obaja 10 min. OT za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, bez divákov

Detva: Sholl - Golian, Korím, Ľalík, Rais, D. Jendroľ, Gachulinec, F. Fekiač, Rymsha - Askarov, T. Klíma, P. Halama - Cox, Čacho, Charbonneau - Ľupták, V. Fekiač, Ščurko - J. Sýkora, Valent, Gašpar

Košice: Sedláček (48. Riečický) - Pavlin, Baránek, Michalčin, Růžička, Slovák, Deyl, Mudrák - Vopelka, Chovan, Jokeľ - Milý, Pospíšil, Klhůfek - Belluš, J. Eliaš, Jenyš - Krasničan, Frič, Džugan - Havrila

Miškovec - Michalovce 2:3 pp (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)

Góly: 2. Osterberg (Galanisz), 38. Csányi (Vas, Szirányi) - 28. Ventelä (Lalancette, Takáč), 48. Ragan (Southorn), 63. Takáč

Rozhodovali: Goga, Fridrich - Bogdaň, Vyšný, vylúčení: 6:4 na 2 min., presilovky 0:1, oslabenia: 0:0, bez divákov

Miškovec: B. Kiss - Szirányi, Wehrs, D. Kiss, Wolff, Vojtkó, Göz, Láda - Egle, Vas, Flick - Magosi, Galanisz, Osterberg - Csányi, Miskolczi, Rokály - Révesz, Lövei

Michalovce: Tomek - Louis, Southorn, Mihálik, Ventelä, Ťavoda, Zeleňák, Zekucia, Bdžoch - Regenda, Lalancette, Takáč - Bartánus, Hickmott, Korhonen - Török, Galamboš, Mašlonka - Ragan, Češík, Chalupa

Poprad - Liptovský Mikuláš 6:1 (3:0, 0:1, 3:0)

Góly: 13. Handlovský (Drgoň, Hudec), 14. Haščák (Skokan, Svitana), 18. Handlovský (Vandas, Dalhuisen), 45. Dalhuisen, 49. Haščák (Skokan, Brejčák), 53. Skokan (Svitana), 37. Petran (Rusina, Hamráček)

Rozhodovali: Baluška, Štefik - Kacej, Jurčiak, vylúčení: 5:6, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, bez divákov

Poprad: Vošvrda - Drgoň, Hudec, Brejčák, Dalhuisen, Kramár, Erving, Česánek - Svitana, Skokan, Haščák - Vandas, Preisinger, Handlovský - Matúš Paločko, Zagrapan, Livingston - Mešár, Bjalončík, Lušňák - Šotek.

Liptovský Mikuláš: Krasanovský - Nemec, Kurali, Rusina, Petran, Mezovský, Bača, Droppa, Patlevič - Štrauch, Lištiak, Ru. Huna - Hamráček, Okuliar, Michalík - Uhrík, Oško, Surový - Bečka, Toma, Matoušek

Hlasy po stretnutí

Peter Mikula, tréner Popradu: "Z nášho pohľadu sme prvú a tretiu tretinu hrali dobrý zápas. V druhej tretine sme možno náskokom 3:0 a aj vylúčeniami sa dostali do problematickej situácie. Po tých dvoch týždňoch vynútenej prestávky sme mali celkom slušný pohyb a dobrú medzihru."

Milan Jančuška, tréner Liptovského Mikuláša: "Nie je veľmi čo hodnotiť. Zo zápasu som sklamaný. Poprad hral dobre. Na začiatku zápasu sme mali trikrát prečíslenie, ale nevyužili sme ho. Potom sme inkasovali tri góly za sebou. V druhej tretine sme sa snažili vrátiť do zápasu, ale v tretej tretine nás hrubé chyby stáli lepší výsledok. Domáci vyhrali úplne zaslúžene."

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»V bránke Slovana skvelo debutovala nová posila, Košice prekvapivo prehrali