Bénes sledoval debakel Šachtaru, Real vydrel výhru nad Interom

Brazílčan Rodrygo strieľa víťazný gól Realu Madrid.
Brazílčan Rodrygo strieľa víťazný gól Realu Madrid. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|3. nov 2020 o 18:55

Zhrnutie výsledkov.

BRATISLAVA. Futbalisti Realu Madrid dosiahli prvé víťazstvo v aktuálnej edícii Ligy majstrov. Na domácom trávniku zdolali Inter Miláno tesne 3:2.

Hostia síce dokázali reagovať na góly Karima Benzemu a Sergia Ramosa, ale v 80. minúte strelil rozhodujúci gól striedajúci Rodrygo. Vďaka tomu sa Real dostal na tretie miesto tabuľky so štyrmi bodmi, Inter je posledný.

Obranca hostí Milan Škriniar presedel zápas na lavičke náhradníkov. Rovnako dopadol aj jeho krajan László Bénes, ktorý sledoval, ako jeho tím Borussia Mönchengladbach deklasoval Šachtar Doneck 6:0.

Nemecký tím rozhodol duel už v prvom polčase, v ktorom strelil štyri góly. Hrdinom bol francúzsky útočník Alassane Pléa, ktorý skóroval trikrát.

Bayern rozhodol v závere

Gólovo najbohatší zápas utorňajšieho programu sa odohral v Salzburgu, kde mníchovský Bayern predĺžil svoju víťaznú šnúru. V Lige majstrov dosiahol 14. víťazstvo v sérii, keď rakúskeho vicemajstra zdolal jednoznačne 6:2.

Ešte štvrťhodinu pred koncom bolo skóre vyrovnané, ale v priebehu trinástich minút postupne skórovali Jérome Boateng, Leroy Sané, Robert Lewandowski a v nadstavenom čase aj Lucas Hernandez.

Druhý zápas B-skupiny priniesol prekvapenie, keď Atlético Madrid remizovalo s Lokomotivom Moskva 1:1. V 18. minúte otvoril hlavou skóre José María Giménez, ale už o sedem minút vyrovnal z penalty Anton Mirančuk.

Manchester City naďalej stopercentný

V C-skupine pokračuje vo výborných výkonoch Manchester City, ktorý vyhral aj tretí zápas. V domácom dueli proti Olympiakosu mal jednoznačnú streleckú prevahu a napokon strelil tri góly. Na prvopolčasový zásah Ferrana Torresa v záverečnej desaťminútovke nadviazali Gabriel Jesus a Joao Cancelo.

Na druhé miesto v skupine sa prebojovalo Porto, ktoré si rovnakým skóre poradilo s Marseille. Francúzsky klub tak zostáva po troch kolách posledný bez zisku bodu i streleného gólu.

Mrzieť ho mohla najmä situácia z 10. minúty, keď za nepriaznivého stavu 0:1 nepremenil Dimitri Payet pokutový kop.

Hetrik novej posily Liverpoolu

Podobne ako Manchester City je jednou nohou v jarnom osemfinále aj FC Liverpool. Anglický majster v utorok triumfoval na pôde Atalanty Bergamo 5:0.

Najväčšiu zásluhu na tom mal autor hetriku Diogo Jota, ktorého vedenie klubu predstavilo na Anfield Road len v septembri. Okrem neho sa presadili aj ďalšie ofenzívne hviezdy - Mohamed Salah a Sadio Mané.

Prvého víťazstva sa dočkal Ajax Amsterdam. Dánsky Midtjylland síce strelil svoj premiérový gól v Lige majstrov, no prehral 1:2. Holandský klub uspel napriek tomu, že začiatkom týždňa v tíme odhalili až 11 prípadov koronavírusu.

Liga majstrov - skupinová fáza, 3. kolo

A-skupina

• Lokomotiv Moskva - Atlético Madrid 1:1 (1:1)

Góly: 25. Mirančuk (z 11 m) - 18. Giménez

• RB Salzburg - Bayern Mníchov 2:6 (1:2)

Góly: 4. Berisha, 66. Okugawa - 21. a 88. Lewandowski (prvý z 11 m), 44. Kristensen (vlastný), 79. Boateng, 83. Sane, 90.+2 Hernandez