Barcelona vyhrala len o gól. Škrtel ubránil slávne mená, Mak čelil Ronaldovi

Cristiano Ronaldo (vľavo) v zápase Ferencváros Budapešť - Juventus Turín.
Cristiano Ronaldo (vľavo) v zápase Ferencváros Budapešť - Juventus Turín. (Autor: TASR/AP)
Športové prenosy SME, TASR|4. nov 2020 o 18:55

Oslabená Sevilla predviedla skvelý obrat.

BRATISLAVA. Futbalisti Paríža St. Germain prehrali v stredajšom zápase H-skupiny 3. kola Ligy majstrov na pôde Lipska 1:2.

V G-skupine hráči FC Barcelona zdolali doma Dynamo Kyjev 2:1.

Mak nezabránil prehre Ferencvárosu

Barcelona sa dostala do vedenia už v 5. minúte, keď Lionel Messi premenenou jedenástkou sám potrestal faul v šestnástke na svoju osobu. Druhý zásah dosiahol hlavou Gerard Pique.

Hosťom sa síce podarilo skorigovať, ale gól Viktora Cygankova mal iba kozmetický charakter. Barcelona je so stopercentnou bilanciou na čele tabuľky.

Druhý je Juventus, ktorý potvrdil úlohu favorita a zvíťazil v Budapešti nad Ferencvárosom 4:1. O dva zásahy v prvom polčase sa postaral Alvaro Morata. Mak nastúpil v 73. minúte a v závere strelil čestný úspech domácich Franck Boli.

Liga majstrov: Martin Škrtel v zápase Basaksehir Istanbul - Manchester United: fotogaléria

4.11.2020

Škrtel ubránil hviezdy Manchestru United

Futbalisti Basaksehiru Istanbul dosiahli v skupinovej fáze prvé víťazstvo. V H-skupine zdolali na svojom ihrisku Manchester United 2:1 a pripísali si prvé body v tomto ročníku.

V domácom drese odohral celý duel aj slovenský stopér Martin Škrtel, ktorý v závere videl žltú kartu. Basaksehir si pripísal pri svojej premiérovej účasti v skupinovej fáze Ligy majstrov prvý triumf.

Lipsko odplatilo finalistovi predchádzajúceho ročníka vyradenie v semifinále (PSG vyhral 3:0). Hostia viedli od 6. minúty vďaka Angelovi Di Mariovi, ktorý mohol pridať aj druhý zásah, ale nepremenil penaltu.

V závere polčasu vyrovnal Christopher Nkunku a po zmene strán rozhodol z jedenástky Emil Forsberg.

Parížania dohrávali v oslabení, keď v 69. minúte videl druhú žltú kartu Idrissa Gueye a v nadstavenom čase aj Presnel Kimpembe.

Úradovali Haaland a Werner

V F-skupine Zenit Petrohrad doma remizoval s Laziom Rím 1:1. Na zápasovej súpiske Lazia nefiguroval slovenský stopér Denis Vavro.

Na čele skupiny je Dortmund, ktorý nedal šancu domácim Bruggám a triumfoval 3:0. Dva zásahy dosiahol Erling Braut Haaland, ktorý v jedenástich dueloch Ligy majstrov v kariére strelil už 14 gólov.

Úradujúci víťaz Európskej ligy FC Sevilla sa potrápil s Krasnodarom, ale doma zvíťazil 3:2 v stretnutí E-skupiny.

Španielsky tím prehrával po polčase 1:2 a hral bez vylúčeného Jesusa Navasa. V 69. a 72. minúte však skóroval Youssef En Nesyri a zabezpečil domácim tri body.

Vedúci tím E-skupiny FC Chelsea nezaváhal a zdolal Rennes 3:0. Už v prvom polčase premenil dve penalty Timo Werner a stal sa prvým Nemcom za 33 rokov, ktorý v jednom zápase Ligy majstrov strelil dva góly z pokutových kopov.

Liga majstrov - skupinová fáza, 3. kolo

E-skupina

• Chelsea FC - Stade Rennes 3:0 (2:0)

Góly: 10. a 41. Werner (oba z 11 m), 50. Abraham

ČK: 40. Dalbert (Rennes) po 2. ŽK

• FC Sevilla - FK Krasnodar 3:2 (1:2)

Góly: 69. a 72. En Nesyri - 42. Rakitič - 17. Sulejmanov, 21. Berg (z 11 m)

F-skupina

• FC Bruggy - Borussia Dortmund 0:3 (0:3)

G-skupina

• Ferencváros Budapešť - Juventus Turín 1:4 (0:1)

Góly: 90. Boli - 7. a 60. Morata, 73. Dybala, 81. Dvali (vlastný)

H-skupina

• RB Lipsko - Paríž St. Germain 2:1 (1:1)

Góly: 42. Nkunku, 56. Forsberg (z 11 m) - 6. Di Maria

ČK: 69. Gueye, 90.+5 Kimpembe (obaja PSG) obaja po 2. ŽK

• Basaksehir Istanbul - Manchester United 2:1 (2:1)

Góly: 13. Ba, 40. Visca - 43. Martial

/Martin Škrtel (Basaksehir) odohral celý zápas, v 89. minúte dostal ŽK/

1.Manchester United32018:36
2.RB Lipsko32014:66
3.Paríž St. Germain31024:53
4.Basaksehir Istanbul31022:53

Domov»Futbal»Liga majstrov»Barcelona vyhrala len o gól. Škrtel ubránil slávne mená, Mak čelil Ronaldovi