Magomed-Shapi Suleymanov (Krasnodar) leží na zemi po zápase Ligy majstrov, nad ním Ivan Rakitič (Sevilla). (Autor: TASR/AP)
SITA|5. nov 2020 o 10:48

Pokazilo sa všetko, čo sa pokaziť dalo, hovoril tréner víťazného tímu.

BRATISLAVA. Mimoriadne náročný zápas s úspešným koncom majú za sebou v skupinovej časti futbalovej Ligy majstrov hráči španielskeho klubu FC Sevilla.

Zverenci trénera Julena Lopeteguiho v stredajšom súboji E-skupiny totiž doslova vydreli zisk troch bodov v domácom súboji proti ruskému Krasnodaru.

Triumfom 3:2 urobili dôležitý krok k postup do vyraďovacej časti tejto súťaže.

Žolík z lavičky

Sevilla síce bola v konfrontácii s ruským súperom favoritom, ale od 17. minúty prehrávala gólom mladého útočníka Magomeda-Šapiho Sulejmanova a o štyri minúty neskôr Marcus Berg z pokutového kopu zvýšil už na 2:0 pre Krasnodar.

Všetko hralo v neprospech domáceho kolektívu aj po presnom zásahu Ivana Rakitiča, ktorý v 41. minúte znížil.

Ešte pred prestávkou totiž dostal červenú kartu za faul obranca Jesús Navas a Sevilla dohrávala súboj s desiatimi. V tom okamihu sa aj zisk bodu zdal len ako zbožné prianie domácich.

Po zmene strán však bojovali a snaha sa im vyplatila. Koučovi Lopeteguimu vyšiel ťah s nasadením marockého útočníka Youssefa En Nesyriho z lavičky, ktorý v rozpätí pár minút dvakrát skóroval a do konca si už Sevilla ustrážila triumf aj zisk troch bodov.

"Som mimoriadne šťastný za tento tím, ktorý ukázal charakter, hráči šli naplno až dokonca. Bolo to neskutočné.

Mali sme mnoho šancí skórovať a v konečnom dôsledku sme splnili cieľ, s ktorým sme do zápasu vstupovali - víťazstvo," zhodnotil kouč Lopetegui podľa oficiálneho webu Európskej futbalovej únie (UEFA).

Zdrvený Krasnodar

"Bol to náročný duel, ale zaslúžene sme triumfovali. Síce sa pokazilo všetko, čo sa pokaziť dalo, ale naša víťazná mentalita slávila úspech," dodal Lopetegui.

Autor víťazných gólov Youssef En Nesyri neskrýval radosť z vydareného vystúpenia.

"Celý tím zo seba vydal maximum. Ako striedajúci hráč som sa od začiatku musel sústrediť na cieľ, s ktorým ma tréner poslal na ihrisko - urobiť maximum pre zisk troch bodov. Predviedli sme fantastický obrat," poznamenal.

Kým domáci futbalista sa po súboji radovali, hostia boli oprávnene nešťastní.

"Sme zdrvení. Viedli sme o dva góly a súper mal o jedného hráča menej. Nedokážem teraz vysvetliť, čo sa stalo," hľadal slová hosťujúci Sulejmanov podľa UEFA.com.

"Možno sme po obrátke boli už príliš unavení, možno za tým stojí niečo iné. Mali sme si kontrolovať náskok, namiesto toho sme prehrali," zhodnotil tréner Krasnodaru.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Sevilla prehrávala o dva góly a dostala červenú kartu. Napriek tomu zdolala Krasnodar