Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

V Barcelone sa predviedli najmä brankári, skúsený Nemec i ukrajinský tínedžer

Outsiderovi chýbala takmer celá jedenástka.

BARCELONA. Futbalisti FC Barcelona dosiahli v stredu v treťom zápase G-skupiny Ligy majstrov 2020/2021 tretie víťazstvo, keď doma zdolali Dynamo Kyjev 2:1.

Ďakovať za to môžu najmä nemeckému brankárovi Marcovi-Andremu ter Stegenovi, ktorý spoluhráčov od straty bodov zachránil viacerými výbornými zákrokmi.

Oslabené Dynamo vzdorovalo

Kyjevčania stále bojujú s koronavírusom v mužstve a očakávala sa hladšia výhra Kataláncov.

Favorit sa na ňu ale poriadne nadrel, hoci ukrajinskému tímu chýbalo až deväť hráčov zo základnej zostavy.

Súvisiaci článok Chlad a žiadny gól z hry. Vytvoril Messi atmosféru lenivosti? Čítajte

Na prázdnom Camp Nou sa domáci dostali do vedenia už v 5. minúte, keď Lionel Messi opäť premenil pokutový kop.

Na druhý zásah si museli počkať do druhého polčasu, v úlohe zakončovateľa sa objavil Gerard Pique a hlavou trafil presne.

Hosťom sa síce podarilo skorigovať, ale gól Viktora Cygankova na zisk čo i len bodu nestačil.

Holandský tréner Ronald Koeman priznal, že v hre hráčov Barcelony bolo dosť hluchých chvíľ.

"Máme radosť, keďže sme zvíťazili. Ale musíme hrať naozaj lepšie ako dnes. Zlepšiť sa musíme najmä v práci s loptou, tam sme zaostávali.

Potom aj v hre bez lopty, čo je najmä o pressingu. Nemôžeme sa oň pokúsiť a potom súperovi nechať priestor. Ak už to robíme, potom to musíme robiť všetci," citoval Koemana portál uefa.com.

Hviezdny návrat po takmer štvrťroku

Ter Stegen nastúpil na prvý zápas v sezóne po zotavení sa zo zranenia kolena. Naposledy nastúpil v Lige majstrov v polovici augusta pri prehre s Bayernom Mníchov (2:8).

Tentoraz sa ukázal sa v excelentnom svetle a zlikvidoval dve veľké šance Vitalija Bujalského aj príležitosť Vladislava Suprjaha.

"Všetci dobre vieme, že Marc je skvelý brankár. Videli sme ho tento týždeň v tréningu a mal výbornú formu. A dnes bol fantastický," dodal Koeman.

"Udržal som sa v dobrej forme vďaka skvelým ľuďom, s ktorými pracujem každý deň v klube. Tak to bolo aj počas uplynulých 11 týždňov. A verte, neboli tam len pekné veci ako v tomto zápase.

Nechcem veľa hovoriť o sebe a mojom výkone. Bolo to o tíme a tímovom víťazstve. Samozrejme, zápas si pozrieme a rozoberieme aj to, aký som podal výkon," povedal nemecký brankár.

Skvelý debut ukrajinského tínedžera

Súvisiaci článok Barcelona vyhrala len o gól. Škrtel ubránil slávne mená, Mak čelil Ronaldovi Čítajte

V skvelom svetle sa ukázal aj iba 18-ročný brankár Dynama Ruslan Neščeret, ktorý odohral len druhý zápas medzi mužmi, keďže hosťom chýbala brankárska jednotka aj dvojka.

Vynikol najmä pri priamom kope Messiho.

"Je to ako v rozprávke, hrať proti Barcelone na tomto štadióne. Toto je sen každého futbalistu. Messiho penalta bola naozaj dobrá, v tomto aspekte je medzi najlepšími na svete," citoval ho web UEFA.

Rumunský kouč Kyjeva Mircea Lucescu neskrýval mierne sklamanie, jeho tím mohol z Barcelony odchádzať s bodom.

"Myslím si, že sme si najmenej remízu zaslúžili. Za týchto okolností, keď nám chýbalo tak veľa hráčov, som však s prejavom hráčov veľmi spokojný.

Rád by som tiež zagratuloval Neščeretovi ku skvelému debutu v Lige majstrov. Predviedol niekoľko skvelých zákrokov a vlieval mužstvu sebadôveru. Myslím si, že ukázal parádny výkon," zhodnotil Lucescu.