Pražské kluby zaskočili favoritov, AC Miláno utŕžilo jednoznačnú prehru

Futbalisti Slavie Praha sa tešia zo streleného gólu.
Futbalisti Slavie Praha sa tešia zo streleného gólu. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|5. nov 2020 o 21:27

Stopercentné boli anglické kluby.

BRATISLAVA. Futbalisti milánskeho AC utrpeli prvú prehru v tejto sezóne. Vo štvrtkovom zápase 3. kola Európskej ligy UEFA 2020/2021 prehrali na domácej pôde s francúzskym Lille 0:3 a prišli o prvé miesto tabuľky.

Jednoznačným hrdinom zápasu na San Sire bol turecký stredopoliar Yusuf Yazici. V prvom polčase premenil pokutový kop a po zmene strán skompletizoval v rozpätí troch minút svoj hetrik.

Momentálne je so šiestimi gólmi najlepším strelcom súťaže.

V druhom zápase H-skupiny sa zrodil prekvapujúci výsledok. Celtic Glasgow nezvládol úlohu favorita a podľahol pražskej Sparte 1:4. V tomto dueli sa pre zmenu troma gólmi zaskvel Lukáš Juliš.

Sparta si napravila reputáciu, dosiahla prvé body v tohtoročnej edícii Európskej ligy a posunula sa na tretie miesto tabuľky. Naopak, Celtic klesol na poslednú priečku a na konte má jediný bod.

Dvojgólový Kuchta

Darilo sa aj ďalšiemu českému zástupcovi. Slavia Praha zdolala v Edene francúzske Nice 3:2, keď sa zaskvel najmä dvojgólový útočník Jan Kuchta. Ten skóroval po viac než štyroch mesiacoch.

Český majster nastúpil na domáci duel bez viacerých futbalistov, keďže len pár dní pred výkopom sa v tíme objavil koronavírus a tréner Jindřich Trpišovský musel doplniť káder hráčmi z B-tímu.

V druhom zápase skupiny zvíťazil Bayer Leverkusen na pôde Hapoelu Beer Ševa 4:2 a rovnako ako český tím má na konte šesť bodov.

Benfica vyrovnala v desiatich

Prvé tri body do tabuľky D-skupiny získal poľský Lech Poznaň, ktorý si poradil so St. Liége 3:1. V jeho drese odohral celý duel slovenský stopér Ľubomír Šatka.

Dramatický priebeh malo druhé stretnutie skupiny, v ktorom Benfica Lisabon privítala Glasgow Rangers. Domáci sa rýchlo ujali vedenia, ale v 19. minúte prišli o skúseného stopéra Nicolasa Otamendiho. Ten ako posledný muž fauloval unikajúceho útočníka a dostal červenú kartu.

Zverenci Stevena Gerrarda následne strelili tri góly, ale oslabená Benfica dokázala vybojovať aspoň bod. V 77. minúte znížil Rafa Silva a v nadstavenom čase vyrovnal Darwin Nunez. Oba tímy majú na konte sedem bodov.

Ďuriš dostal červenú kartu, Lobotka vyhral

Na štvrtkový zápas E-skupiny jeho Omonie Nikózia s Granadou (0:2) nebude v dobrom spomínať slovenský reprezentačný útočník Michal Ďuriš.

V 41. minúte dostal druhú žltú a následne červenú kartu a musel predčasne pod sprchy. Jeho krajan Tomáš Hubočan odohral celý duel.

Slovenský útočník Michal Ďuriš (v červenom) počas zápasu proti Granade.
Slovenský útočník Michal Ďuriš (v červenom) počas zápasu proti Granade. (Autor: SITA/AP)

Omonia je na poslednom mieste tabuľky s jedným bodom. Granada má na čele dvojbodový náskok pred PAOK Solún, ktorý zdolal PSV Eindhoven 4:1.

V F-skupine sa Stanislav Lobotka tešil z triumfu jeho Neapola na pôde chorvátskej Rijeky 2:1. Klub spod Vezuvu figuruje na čele tabuľky, rovnako šesť bodov majú aj Alkmaar a Real Sociedad.

Anglické kluby víťazne

Mimoriadne sa darilo anglickým mužstvám. V J-skupine zvíťazili hráči Tottenhamu Hotspur na ihrisku Ludogorca Razgrad 3:1.

Jedným gólom sa o to pričinil aj hviezdny útočník Harry Kane, pre ktorého to bol jubilejný 200. gól v drese Spurs.

Stopercentnú bilanciu majú po troch kolách Arsenal a Leicester City.

Londýnčania v domácom prostredí otočili zápas s nórskym Molde (4:1), pričom hostia im pomohli až dvoma vlastnými gólmi. Leicester si bez problémov poradil s Bragou, keď triumfoval 4:0.

Okrem spomenutých tímov z Premier League má na konte deväť bodov aj španielsky Villarreal či nemecký Hoffenheim.

Účastník I. bundesligy deklasoval Liberec, v ktorého základnej zostave nastúpili aj Slováci Jakub Hromada a Matúš Koscelník. Ani oni však nezabránili prehre 0:5.

Európska liga UEFA - skupinová fáza

A-skupina

• AS Rím - CFR Kluž 5:0 (3:0)

Góly: 2. Mchitarjan, 24. Ibanez, 34. a 84. Mayoral, 89. Pedro

• Young Boys Bern - CSKA Sofia 3:0 (3:0)

• Rapid Viedeň - Dundalk 4:3 (1:1)

Góly: 22. Ljubicic, 79. Arase, 87. Hofmann, 90.+1 Demir - 7. Hoban, 81. a 90.+6 McMillan (oba z 11m)

• Arsenal Londýn - Molde FK 4:1 (1:1)

Góly: 45.+1 Haugen (vlastný), 62. Sinyan (vlastný), 69. Pepe, 88. Willock - 22. Ellingsen

Góly: 16. a 71. Kuchta, 43. Sima - 33. Gouiri, 90.+3 Ndoye

• Hapoel Beer Ševa - Leverkusen 2:4 (2:2)

/Ľubomír Šatka (Lech) odohral celé stretnutie/

• Benfica Lisabon - Glasgow Rangers 3:3 (1:2)

Góly: 2. Goldson (vlastný), 77. Silva, 90.+1 Nunez - 24. Goncalves (vlastný), 25. Kamara, 51. Morelos, ČK: 19. Otamendi (Benfica)

1.Glasgow Rangers32106:37
2.Benfica Lisabon321010:57
3.Lech Poznaň31025:63
4.Standard Liége30031:80

E-skupina

• Omonia Nikózia - Granada 0:2 (0:1)

Góly: 4. Herrera, 64. Suarez Charris, ČK: 41. ĎURIŠ (Omonia)

/Tomáš Hubočan odohral celé stretnutie, Michal Ďuriš (obaja Omonia) hral do 41. min., keď dostal druhú ŽK/

• PAOK Solún - PSV Eindhoven 4:1 (0:1)

Góly: 47. Schwab, 56. a 66. Živkovič, 58. Tzolis - 21. Zahavi (z 11m)

• Rijeka - SSC Neapol 1:2 (1:1)

Góly: 13. Murič - 43. Demme, 62. Braut (vlastný)

• AC Miláno - Lille OSC 0:3 (0:1)

Góly: 22., 55. a 58. Yazici (prvý z 11m)

• Celtic Glasgow - Sparta Praha 1:4 (0:2)

Góly: 11. Osmanpasa, 88. Kayode

• Villarreal CF - Maccabi Tel Aviv 4:0 (1:0)

Góly: 4. a 52. Bacca, 71. Baena, 81. Nino

1.Villarreal330012:49
2.Maccabi Tel Aviv32013:56
3.Sivasspor31026:73
4.Karabach30031:60

J-skupina

• Ludogorec Razgrad - Tottenham 1:3 (0:2)

Góly: 50. Keseru - 13. Kane, 33. Lucas, 62. Lo Celso

• Royal Antverpy - LASK Linz 0:1 (0:0)

Gól: 55. Eggestein, ČK: 68. Holland (LASK)

1.Tottenham32016:26
2.Antverpy32013:26
3.LASK Linz32015:66
4.Ludogorec Razgrad30035:90

K-skupina

• Feyenoord Rotterdam - CSKA Moskva 3:1 (0:0)

Góly: 63. Haps, 71. Kokcu, 72. Geertruida - 80. Sensei (vlastný)

• Dinamo Záhreb - Wolfsberger AC 1:0 (0:0)

Gól: 76. Atiemwen

1.Dinamo Záhreb31201:05
2.Wolfsberger AC31115:34
3.Feyenoord31114:54
4.CSKA Moskva30212:42

L-skupina:

• Crvena Zvezda Belehrad - KAA Gent 2:1 (1:1)

Góly: 12. Kanga, 59. Katai - 31. Odjidja-Ofoe

• TSG 1899 Hoffenheim - Slovan Liberec 5:0 (2:0)

Góly: 22. a 30. Dabbur, 59. Grillitsch, 71. a 76. Adamjan

/za hostí Koscelník celý zápas + ŽK, Hromada do 77. min, Csáno od 67. min/

1.Hoffenheim330011:19
2.Crvena Zvezda32017:46
3.Liberec31022:103
4.Gent30032:70

Domov»Futbal»Európska liga»Pražské kluby zaskočili favoritov, AC Miláno utŕžilo jednoznačnú prehru