Tréner Neapola sa napriek výhre hneval: Hazardovali sme s dobrým menom klubu

Tréner Neapolu Gennaro Gattuso v zápase na pôde HNK Rijeka.
Tréner Neapolu Gennaro Gattuso v zápase na pôde HNK Rijeka. (Autor: SITA/AP)
TASR|6. nov 2020 o 09:27

Takmer hodinu odohral Stanislav Lobotka.

RIJEKA. Tréner futbalistov SSC Neapol Gennaro Gattuso bol po treťom vystúpení jeho zverencov v Európskej lige nahnevaný. Tí síce zvíťazili na pôde Rijeky 2:1, no v prvom polčase podali nevýrazný výkon.

Slovenský reprezentačný stredopoliar Stanislav Lobotka nastúpil v základnej jedenástke hostí a hral do 59. minúty.

Neapol prehrával v Chorvátsku od 13. minúty, keď sa presadil Robert Murič.

"V prvej polhodine to bol z našej strany mizerný výkon. Pripadalo mi to, ako keby sme boli na výlete. Hazardovali sme s dobrým menom klubu.

Na konci prvého polčasu sme sa našťastie zobudili a strelili dôležitý vyrovnávajúci gól do šatne," uviedol Gattuso pre oficiálny web klubu.

O vyrovnanie sa postaral Diego Demme. O víťazstve SSC rozhodol v 62. minúte vlastný gól Filipa Brauta.

"Ku cti mužstva slúži, že dokázalo zareagovať na nepriaznivý vývoj. Celkovo však nie som spokojný s prístupom.

Tento tím má veľkú kvalitu, no ak chce dosahovať dobré výsledky na pravidelnej báze, musí k tomu pridať aj správnu mentalitu," zdôraznil bývalý dlhoročný stredopoliar milánskeho AC.

Neapol figuruje na čele tabuľky F-skupiny, rovnako šesť bodov však majú aj holandský AZ Alkmaar a španielsky Real Sociedad.

Domov»Futbal»Európska liga»Tréner Neapola sa napriek výhre hneval: Hazardovali sme s dobrým menom klubu