Rafael Nadal na turnaji ATP Masters 1000 v Paríži 2020.
Rafael Nadal na turnaji ATP Masters 1000 v Paríži 2020. (Autor: TASR/AP)
TASR|6. nov 2020 o 19:11

Schwartzman sa napriek prehre predstaví na turnaji majstrov.

PARÍŽ. Španielsky tenista Rafael Nadal sa prebojoval do semifinále dvojhry na turnaji Masters 1000 v Paríži.

Najvyššie nasadený hráč si v piatkovom štvrťfinále poradil so svojím krajanom Pablom Carrenom-Bustom v troch setoch 4:6, 7:5 a 6:1.

V boji o finále sa stretne s Alexanderom Zverevom, ktorý zdolal Švajčiara Stana Wawrinku 6:3, 7:6 (1).

• Diego Schwartzman (Arg.)

Nadal, ktorý v stredu dosiahol ako štvrtý hráč histórie 1000 víťazstiev na okruhu ATP v Open ére, sa usiluje o svoj prvý titul na turnaji Masters v Paríži.

"Myslím si, že v treťom sete som začal lepšie returnovať. Problém bol, že hral veľmi dobre, mne nešli returny, takže veľmi pohodlne vyhrával svoje podania.

Vďaka tomu mohol hrať agresívnejšie. Musíte sa vedieť adaptovať na všetko. Zajtra to bude veľmi ťažký súper," citovala ho agentúra AFP.

Nadal môže v prípade celkového víťazstva vyrovnať rekord Novaka Djokoviča v počte triumfov na turnajoch kategórie Masters. Srb ich má na konte 36.

Schwartzmana už nikto nepredbehne

Vypadnutie Carrena-Bustu znamená, že Diego Sebastian Schwartzman definitívne získal poslednú ôsmu miestenku na turnaj majstrov v Londýne.

Dvadsaťosemročný Argentínčan si ju mohol zabezpečiť už v piatok popoludní, no v druhom štvrťfinále v Paríži prehral s tretím nasadeným Daniilom Medvedevom hladko 3:6, 1:6.

Ruský tenista nastúpi v dueli o postup do finále v sobotu proti desiatemu nasadenému Kanaďanovi Milošovi Raoničovi, ktorý zvíťazil nad domácim Francúzom Ugom Humbertom 6:3, 3:6, 7:6 (7).

Schwartzmana po piatku už nemôže o miestenku na prestížnom podujatí v 02 aréne pripraviť nik.

V onlajn vydaní ATP Race je deviaty a pred desiatym Talianom Matteom Berrettinim má 580-bodový náskok. V Londýne nebude štartovať Švajčiar Roger Federer, ktorý je v tohtoročnom hodnotení štvrtý.