Mysli hlavou, ukazoval Haaland spoluhráčovi. Dortmund nestačil na Bayern

Poľský útočník Bayernu Mníchov Robert Lewandowski oslavuje gól do siete Dortmundu. (Autor: SITA/AP)
Michal Šášky, TASR|7. nov 2020 o 17:36

Pekarík bol pri suverénnej výhre Herthy.

DORTMUND. Futbalisti RB Lipsko sa vyhrievali na čele tabuľky nemeckej I. Bundesligy iba zopár hodín.

Bayern sa vrátil na prvé miesto, keď zdolal v šlágri dňa Borussiu Dortmund.

Najhorší faul

Mníchovčania sa prvýkrát presadili v 27. minúte, gól Roberta Lewandovského však nebol uznaný pre milimetrový ofsajd.

Ako prví sa tak presadili domáci, v poslednej minúte riadneho hracieho času skóroval Marco Reus.

Ešte predtým v 36. minúte predčasne dohral obranca Bayernu Joshua Kimmich. Zranil sa paradoxne pri tom, ako sám fauloval Erlinga Haalanda.

Rozhodca mu tak tesne pred striedaním udelil aj žltú kartu.

"Zranenia patria k futbalu, tak sa k tomu musíme postaviť. Ale Joshua je kľúčový hráč, nebude ľahké ho nahradiť," priznal po zápase kouč Bayernu. Chýbať bude pre zranené koleno aj nemeckej reprezentácii.

Gól do šatne ale napokon strelil Bayern, keď v tretej minúte nadstaveného času z priameho kopu nádhernou strelou vyrovnal David Alaba. Hostia boli rovnako gólovo úspešní aj v tretej minúte druhého polčasu, tentoraz sa Lewandovski presadil v súlade s pravidlami.

Prestrelka v závere

V záverečnej desaťminútovke sa ešte hráči postarali o tri góly.

Najprv zvládol hosťujúci Leroy Sane úspešne zakončiť protiútok, v 83. minúte zdramatizoval súboj gólom na 2:3 Erling Haaland, keď si elegantne spracoval loptu a oklamal brankára Neuera.

O tri minúty neskôr mohol vyrovnať Reus, svoj pokus však nezvládol. Po centri z ľavej strany napálil z voleja loptu nad bránku. Dvadsaťročný Haaland sa naňho pozrel a prstom mu ukazoval na hlavu.

Svojmu o jedenásť rokov staršiemu spoluhráčovi akoby chcel naznačiť, aby pri zakončení viac rozmýšľal.

Posledné slovo mal Lewandovski, opäť mu však zásah zrušil videorozhodca.

"Zaslúžili sme si zvíťaziť v tomto zápase, pretože sme boli v správnom čase na správnom mieste častejšie než súper. Zabrali sme a dokázali sme ísť na plný plyn počas celých 90 minút.

Sme vo fáze, keď zápasy nasledujú jeden za druhým, musíme sa tomu prispôsobiť," povedal stredopoliar Bayernu Goretzka pre agentúru DPA.

Zverenci trénera Hansa-Dietera Flicka tak figurujú na čele tabuľky s 18 bodmi. O dva body menej má Lipsko, o tri zase Dortmund.

V sobotňajšom programe 7. kola Bundesligy hviezdili aj oba berlínske kluby.

Hertha Berlín zvíťazila na pôde FC Augsburg 3:0, slovenský reprezentant Peter Pekarík odohral za hostí celý zápas. Union Berlín sa rozstrieľala na vlastnom štadióne proti Arminii Bielefeld a zvíťazila vysoko 5:0.

Bundesliga - 7. kolo:

• FC Augsburg - Hertha Berlín 0:3 (0:1)

Góly: 44. Cunha (z 11 m), 51. Lukebakio, 85. Piatek

/Peter Pekarík (Hertha) odohral celé stretnutie/

• FSV Mainz - FC Schalke 04 2:2 (2:1)

Góly: 6. Brosinski (z 11 m), 45.+2 Mateta (z 11 m) - 36. Uth, 82. St. Juste (vlastný)

• RB Lipsko - SC Freiburg 3:0 (1:0)

Góly: 26. Konate, 70. Sabitzer (z 11 m), 89. Angelino

• VfB Stuttgart - Eintracht Frankfurt 2:2 (2:2)

Góly: 17. Gonzalez (z 11 m), 37. Castro - 61. Silva, 75. Abraham

• Union Berlín - Arminia Bielefeld 5:0 (3:0)

Góly: 3. Endo, 13. Andrich, 45.+2 Becker, 52. Kruse (z 11 m), 89. Teuchert

• Borussia Dortmund - Bayern Mníchov 2:3 (1:1)

Góly: 45. Reus, 83. Haaland - 45.+3. Alaba, 48. Lewandovski, 80. Sane

Domov»Futbal»Nemecko»Bundesliga»Mysli hlavou, ukazoval Haaland spoluhráčovi. Dortmund nestačil na Bayern