V prvej minúte videl žltú kartu, o pár sekúnd druhú. Příbram podľahol Ostrave

Hráči Baníka Ostrava sa tešia z gólu. (Autor: facebook/Baník Ostrava)
Michal Šášky, TASR|7. nov 2020 o 20:10

V Česku sa hrá prvé kolo od 4. októbra.

Pozrite si oba fauly Oliviera Kingueho

PRAHA. Futbalisti Baníka Ostrava zvíťazili v sobotňajšom stretnutí 7. kola českej ligy na ihrisku 1. FK Příbram hladko 4:0.

Zužitkovali fakt, že prakticky celý zápas hrali v početnej prevahe. Kamerunský stopér domácich Kingue totiž musel ísť predčasne pod sprchy už v 3. minúte po druhej žltej karte.

Vysokej prehre nezabránil ani príchod slovenského obrancu Petra Kleščíka, skúsený obranca nastúpil v 70. minúte za stavu 0:1, následne Ostrava zlomila stretnutie tromi zásahmi.

Futbalisti Zlína pretrhli sériu prehier a po troch zápasoch bez bodového zisku v najvyššej českej súťaži zabrali naplno na ihrisku Českých Budějovíc. V sobotu zvíťazili 2:1. Domáci tak stále čakajú v aktuálnej sezóne českej Fortuna Ligy na víťazstvo.

V stretnutí FC Slovácko - Sigma Olomouc sa zrodila bezgólová remíza, ktorá hosťom stačila na to, aby sa posunuli v tabuľke na tretie miesto o bod pred Plzeň. Tá však zápas 7. kola odohrá až v nedeľu, doma privíta vedúcu Spartu.

V bráne domácich sa prvýkrát v lige predstavil Slovák Pavol Bajza, ktorý do Uherského Hradišťa prišiel pred sezónou.

Futbalisti FK Pardubice zdolali SFC Opava 1:0, vybojovali tretie víťazstvo za sebou a v tabuľke im patrí piate miesto. Opava je priebežne pätnásta.

Česká Fortuna liga - 7. kolo:

• FK Pardubice - SFC Opava 1:0 (0:0)

Gól: 67. Tischler

/René Dedič celý zápas, Karol Mondek (obaja Opava) do 59. min/

• SK Dynamo České Budějovice - FC Fastav Zlín 1:2 (1:0)

Góly: 42. Javurek - 63. Buchra, 76. Drame

/Martin Králik a Lukáš Skovajsa celý zápas, Karol Mészáros od 66. minúty, Lukáš Jánošík od 85. minúty - Marek Hlinka celý zápas/

• FC Slovácko - Sigma Olomouc 0:0

/Pavol Bajza a Peter Šimko (obaja Slovácko) celý zápas - Lukáš Greššák (Olomouc) do 86. minúty/

• 1. FK Příbram - Baník Ostrava 0:4 (0:0)

Góly: 57. a 75. Zajíc, 72. Potočný, 85. Kuzmanovič. ČK: 4. Kingue (Příbram) po 2. ŽK

/Peter Kleščík (Příbram) od 70. min/

Domov»Futbal»Česko»V prvej minúte videl žltú kartu, o pár sekúnd druhú. Příbram podľahol Ostrave