Slováci úradovali v Poľsku. Jeden skóroval, dvaja gólom zabránili

Tomáš Vestenický oslavuje gól v drese Cracovie.
Tomáš Vestenický oslavuje gól v drese Cracovie. (Autor: facebook/MKS Cracovia SSA)
TASR|7. nov 2020 o 22:10

Vestenický nefiguroval v širšej nominácii reprezentácie.

VARŠAVA. Slovenský futbalista Tomáš Vestenický skóroval za Cracoviu Krakov v sobotňajšom zápase 9. kola najvyššej poľskej súťaže a prispel k víťazstvu domácich nad Jagielloniou Bialystok 3:1.

Pri svojom presnom zásahu si 24-ročný útočník dokázal pohotovo spracovať loptu na prsiach a z otočky poslal loptu volejom do pravého dolného rohu.

V základnej zostave krakovského tímu nastúpil prvýkrát od 20. septembra, posledný gól vsietil koncom augusta. Nenachádza sa preto ani v širšej nominácii slovenskej reprezentácie na novembrové stretnutia.

V ďalšom stretnutí vyhrala Warta Poznaň na ihrisku Stalu Mielec 1:0.

Svoje tretie víťazstvo v aktuálnom ročníku dosiahli hostia v početnom oslabení, keď už od 36. minúty dohrávali bez obrancu Mateusza Spychalu. Ten len za cenu faulu zabránil tomu, aby jeden z domácich hráčov nešiel sám na brankára.

Večerný mikrosúboj slovenských brankárov Martina Putnockého a Martina Chudého skončil bez gólov, obaja si pripísali čisté konto. V predohrávke 10. kola Ekstraklasy nastúpili aj Róbert Pich a Roman Procházka.

Gornik Zabrze skončilo je v tabuľke najvyššej poľskej súťaži na 2. mieste, Slask Wroclaw na 5. pozície s trojbodovým odstupom.

Ekstraklasa

• Stal Mielec - Warta Poznaň 0:1
  • Cracovia Krakov - Jagiellonia Bialystok 3:1

/Tomáš Vestenický hral do 67. minúty a strelil gól, Milan Dimun hral do 86. minúty, Michal Sipľak (všetci Cracovia) hral od 67. minúty/

• Slask Wroclaw - Gornik Zabrze 0:0

/Martin Putnocký a Róbert Pich (obaja Slask) aj Martin Chudý a Roman Procházka (Gornik) odohrali celý zápas/

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Slováci úradovali v Poľsku. Jeden skóroval, dvaja gólom zabránili