Aston Villa šokovala favorita, v šlágri zohrali dôležitú úlohu penalty

Andrew Robertson z Liverpoolu v súboji s Kevinom De Bruynom.
Andrew Robertson z Liverpoolu v súboji s Kevinom De Bruynom. (Autor: TASR/AP)
TASR|8. nov 2020 o 15:26

Tesne vyhral Tottenham aj Leicester City.

LONDÝN. Futbalisti domáceho Manchestru City a majstrovského FC Liverpool remizovali v nedeľňajšom šlágri 8. kola najvyššej anglickej súťaže 1:1.

Mohamed Salah premenil v 13. minúte pokutový kop, domáci odpovedali po vyše polhodine hry zásluhou brazílskeho útočníka Gabriela Jesusa.

Pokutový kop pre Liverpool vybojoval Sadio Mane, ktorého fauloval Kyle Walker. Salah napálil loptu prudko k žrdi a nedal šancu domácemu brankárovi Edersonovi.

Manchester mohol vyrovnať, keď Kevin De Bruyne našiel Raheema Sterlinga, ten však v šestnástke namiesto prihrávky Jesusovi volil zakončenie a neprekonal brankára Alissona Beckera.

V 31. minúte sa už domáci dočkali, Jesus sa uvoľnil od obrancu a skóroval. Domáci mohli do prestávky aj otočiť skóre, po ruke Joea Gomeza v šestnástke dostali aj oni výhodu jedenástky, lenže De Bruyne netrafil priestor troch žrdí.

Nerozhodný stav sa už nezmenil, obhajca titulu figuruje na tretej priečke s rovnakým počtom 17 bodov ako má druhý Tottenham Hotspur, ktorý uspel na pôde West Bromwichu Albion 1:0.

Jediný gól zariadil dve minúty pred koncom riadneho hracieho času Harry Kane. Rovnakým výsledkom si Leicester City poradil doma s Wolverhamptonom Wanderers a o bod vedie tabuľku.

Po dvoch prehrách za sebou zabrala naplno Aston Villa, ktorá uspela na ihrisku Arsenalu Londýn nečakane hladko 3:0. Dvoma gólmi v priebehu troch minút v druhom polčase k tomu prispel útočník Ollie Watkins.

Prvý gól si dali domáci vlastný, v sklze poslal loptu do svojej bránky Bukayo Saka. Aston Ville patrí v tabuľke šiesta priečka, Arsenal je jedenásty.

Premier League - 8. kolo:

• West Bromwich Albion - Tottenham Hotspur 0:1 (0:0)

Gól: 88. Kane

• Leicester City - Wolverhampton Wanderers 1:0 (1:0)

Gól: 15. Vardy (z 11 m)

• Manchester City - FC Liverpool 1:1 (1:1)

Góly: 31. Jesus - 13. Salah (z 11 m)

• Arsenal Londýn - Aston Villa 0:3 (0:1)

Góly: 72. a 75. Watkins, 25. Saka (vlastný)

Domov»Futbal»Anglicko»Aston Villa šokovala favorita, v šlágri zohrali dôležitú úlohu penalty