Tri penalty a jeden vlastný gól. Real Madrid utrpel debakel

Futbalisti Realu Madrid protestujú proti verdiktu hlavného rozhodcu.
Futbalisti Realu Madrid protestujú proti verdiktu hlavného rozhodcu. (Autor: TASR/AP)
TASR|8. nov 2020 o 16:34

Real Sociedad vyhral piaty duel po sebe.

MADRID. Futbalisti Realu Madrid zaznamenali druhú prehru v tomto ligovom ročníku. Na pôde Valencie prehrali jednoznačne 1:4.

V 23. minúte sa síce ujali vedenia gólom Karima Benzemu, ale následne strieľali góly už len domáci. Trikrát sa z bieleho bodu nemýlil Carlos Soler a v 43. minúte si strelil vlastný gól Francúz Raphael Varane.

Real Madrid figuruje v tabuľke na štvrtom mieste s mankom štyroch bodov na vedúci Real Sociedad. Ten vyhral v španielskej La Lige piaty zápas za sebou, keď si doma poradil s Granadou 2:0.

Na druhom mieste je Villarreal, ktorý triumfoval na ihrisku Getafe 3:1. Gólovo bola bohatá najmä úvodná 20-minútovka, v ktorej padli až tri góly.

Domáci Mauro Arambarri síce v 16. minúte reagoval na vedúci gól Paca Alcácera, ale následne skórovali už len hostia. Ich výhru zariadili góly Manuela Triguerosa a Gerarda Morena.

La Liga - 9. kolo:

• Getafe CF - Villarreal CF 1:3 (1:2)

Góly: 16. Arambarri - 11. Alcacer, 18. Trigueros, 62. Moreno

• Real Sociedad San Sebastian - Granada CF 2:0 (2:0)

Góly: 22. Monreal, 27. Oyarzabal (z 11m), ČK: 87. Le Normand (San Sebastian)

• Levante UD - Deportivo Alaves 1:1 (0:1)

Góly: 51. Morales - 4. Lucas Perez, ČK: 34. Mendez (Alaves)

• Real Valladolid - Athletic Bilbao 2:1 (1:0)

Góly: 19. Orellana (z 11m), 48. Maranhao - 86. Williams (z 11m)

• CF Valencia - Real Madrid 4:1 (2:1)

Góly: 35., 54. a 63. Soler (všetky z 11m), 43. Varane (vlastný) - 23. Benzema

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Tri penalty a jeden vlastný gól. Real Madrid utrpel debakel