Cristiano Ronaldo oslavuje gól proti Andorre.
Cristiano Ronaldo oslavuje gól proti Andorre. (Autor: TASR/AP)
TASR|12. nov 2020 o 11:11

V reprezentačnom drese strelil už 102 gólov.

LISABON. Portugalský futbalista Cristiano Ronaldo strelil v stredajšom prípravnom zápase proti Andorre svoj 746. gól v kariére a vyrovnal sa bývalému maďarskému futbalistovi Ferencovi Puskásovi na štvrtom mieste v historickej tabuľke.

Podľa portálu talksport.com je na čele útočník česko-rakúskeho pôvodu Josef Bican, ktorý dal v rokoch 1931-1956 oficiálne 805 gólov.

Zároveň je Ronaldo opäť o krok bližšie k prekonaniu rekordu Iránca Aliho Daeiho v počte gólov za národný tím (109). Pri stredajšom víťazstve 7:0 zaznamenal už svoj 102. presný zásah v najcennejšom drese.

Hráč talianskeho Juventusu Turín si z klubu priniesol drobné zranenie členka a do stretnutia preto nastúpil až po zmene strán za stavu 2:0 pre domácich.

V 56. minúte najskôr naservíroval gólovú prihrávku Renatovi Sanchesovi a päť minút pred koncom duelu, keď ho centrom našiel na zadnej žrdi Mario Rui, prudkou hlavičkou zvyšoval na 6:0.

Prekonanie rekordu je však v tomto roku len málo pravdepodobné. Portugalsko totiž privíta v sobotu, v rámci 3. skupiny A-divízie Ligy národov úradujúcich majstrov sveta z Francúzska, v utorok sa rozlúči so súťažou stretnutím na pôde Chorvátska.

Domov»Futbal»Reprezentácie»Cristiano Ronaldo sa priblížil k rekordu, ten však stále drží Josef Bican