Francúzsko utrpelo najhoršiu prehru za uplynulých desať rokov

Tréner Fínska Markku Kanerva chváli Marcusa Frossa po víťazstve vo Francúzsku.
Tréner Fínska Markku Kanerva chváli Marcusa Frossa po víťazstve vo Francúzsku. (Autor: TASR/AP)
TASR|12. nov 2020 o 11:59

Tréner Fínska bol z výkonu svojich hráčov nadšený.

PARÍŽ. Futbalisti Francúzska utrpeli v stredu najhoršiu prehru za uplynulých desať rokov.

Prvýkrát od zahanbujúcej prehry 0:1 s Bieloruskom (3. septembra 2010) totiž nestačili na tím, ktorý je v rebríčku Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) nižšie ako na 50. mieste.

Úradujúci majstri sveta (2. miesto v rebríčku) v stredu prehrali v prípravnom zápase s Fínskom (55. miesto) 0:2.

Oba góly padli v prvom polčase a z kopačiek debutantov.

Hostia najskôr v 28. minúte využili zaváhanie domácich v strede poľa. Rasmus Karjalainen vypichol sklzom loptu Moussovi Sissokovi a poslal do samostatného nájazdu Marcusa Frossa. Útočník Brentfordu nezaváhal a prekonal brankára domácich Stevea Mandandu.

O tri minúty neskôr si pred pokutovým územím pripravil loptu Onni Valakari a prudkou krížnou strelou spečatil historicky prvé víťazstvo Severanov nad Francúzskom.

"V prvom polčase sme inkasovali dva zbytočné góly. Po zmene strán to už bolo z našej strany lepšie, ale súper hral naozaj zodpovedne a dvojgólové manko už bolo priveľké.

Dostali sme poriadnu facku, ale nemá zmysel nad tým zbytočne polemizovať. Fínsko dnes bolo skrátka lepšie a výsledok je spravodlivý," povedal pre periodikum L'Equipe tréner domácich Didier Deschamps.

Fínsko sa, naopak, vezie na víťaznej vlne. Po tom, ako zdolalo v Lige národov Bulharsko (2:0) a Írsko (1:0), si poradilo aj s úradujúcimi majstrami sveta.

"Hráči dali do zápasu naozaj všetko a boli disciplinovaní. Práve takéto stretnutia nám zvyšujú sebavedomie," povedal tréner hostí Markku Kanerva.

Obaja debutanti sa mu svojimi výkonmi postarali pred budúcoročnými majstrovstvami Európy o príjemné starosti.

"Bol to debut z ríše snov. Hrali s obrovským prehľadom a dali nádherne góly. Mám nad čím premýšľať."

Domov»Futbal»Reprezentácie»Francúzsko utrpelo najhoršiu prehru za uplynulých desať rokov