TASR|12. nov 2020 o 16:32

Slovák nestratil ani set.

BRATISLAVA. Slovenský tenista Lukáš Klein sa prvýkrát v kariére prebojoval do štvrťfinále dvojhry na bratislavskom challengri Peugeot Slovak Open.

Využil hneď prvý mečbal

V 2. kole vyradil ôsmeho nasadeného Taliana Lorenza Giustina 6:4, 6:3. V dueli o postup do semifinále nastúpi v piatok proti turnajovej jednotke Fínovi Emilovi Ruusuvuorimu.

V prvom sete si Klein i Giustino suverénne vyhrávali svoje podania až do desiateho gemu. V ňom sa zverenec českého trénera Tomáša Krupu dostal k prvému brejkbalu v zápase, ktorý premenil a ovládol úvodný set.

O osude druhého setu rozhodol Kleinov brejk za stavu 4:3. V deviatom geme využil posledný slovenský singlista na turnaji hneď prvý mečbal.

Klein: Idem od zápasu k zápasu

Klein nepustil Giustoneho ani k jedinému brejkbalu. "Počas celého zápasu ma držal servis, veľmi mi pomáhal. Na returne som robil viac chýb ako som chcel.

Mohol som spraviť tie brejky skôr, nie až na konci setov. Nedá sa však všetko. Som rád, že som postúpil medzi elitnú osmičku a zdolal rebríčkovo vyššie postaveného súpera," uviedol talentovaný slovenský hráč.

Giustoneho nepoznal, no dokázal nájsť recept na jeho hru: "Zrejme obľubuje rýchle povrchy a haly. Robil veľa chýb a dával mi šance. Niektoré som využil, niektoré nie.

Idem od zápasu k zápasu. Cítim sa tu dobre, v NTC trénujem, prostredie v AXA aréne dôverne poznám. Môjho najbližšieho súpera Ruusuvuoriho poznám iba z videnia. Pokúsim sa čo najrýchlejšie zistiť, ako hrá a reagovať na to."

Darí sa mu aj vo štvorhre

Klein sa tešil aj vo štvorhre. S ďalším Slovákom Alexom Molčanom postúpili už do semifinále.

V druhom kole zdolali americko-švajčiarsky pár James Cerretani, Luca Margaroli 6:7 (7), 6:4, 10:5.

V dueli o postup do finále nastúpia v piatok podvečer proti druhému nasadenému poľskému tandemu Karol Drzewiecki, Szymon Walkow.

Na štvrťfinále dvojhry nastúpi Klein už od 13.00 hod.