Padlo až jedenásť gólov. Slovan zdolal Michalovce a natiahol úspešnú sériu

Hokejisti HC Slovan Bratislava sa radujú z gólu.
Hokejisti HC Slovan Bratislava sa radujú z gólu. (Autor: TASR)
TASR|12. nov 2020 o 21:08

Slovan vyhral štvrtý zápas v rade.

Tipos extraliga - 12. kolo - predohrávka

Slovan Bratislava - Michalovce 7:4 (4:1, 3:2, 0:1)

Góly: 2. Studenič (Štajnoch, Ranford), 2. O'Donnell (Gašpar, Lee), 18. Kytnár (Gašpar, Sersen), 19. Gašpar (O'Donnell, Urbánek), 22. Studenič (Valach, Štajnoch), 24. Ališauskas (Zigo, Sersen), 37. Rapáč (Jendek) - 5. Ragan (Török, Mihálik), 27. Takáč (Southorn), 33. Galamboš (Takáč, Southorn), 60. Török (Ťavoda)

Rozhodovali: D. Konc st., Hronský - Šefčík, Hercog, vylúčení: 6:7 na 2 min, navyše Maier (Slovan) 10 min a Louis (Michalovce) 5 min + DKZ za zhodenie rukavíc, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, bez divákov

Slovan Bratislava: Makarov - Sersen, Ališauskas, Bačik, Štajnoch, Lee, Valach, Maier, Beňo - Harris, Zigo, Buček - Studenič, Kytnár, Ranford - O'Donnel, Urbánek, Gašpar - Jendek, Petráš, Rapáč

Michalovce: Škorvánek (21. Tomek) - McCormack, Ventelä, Southorn, Mihálik, Zeleňák, Louis, Bždoch, Ťavoda - Hickmott, Lalancette, Regenda - Takáč, Galamboš, Bartánus - Korhonen, Češík, Mašlonka - Ragan, Farkaš, Török

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava zdolali vo štvrtkovej predohrávke 12. kola Tipos extraligy Duklu Ingema Michalovce 7:4.

Slovanisti zaknihovali štvrtý triumf po sebe, proti Michalovciam odohrali svoj jubilejný 1000. zápas v základnej časti v najvyššej slovenskej súťaži.

Slovan predviedol skvelú prvú tretinu

Slovan začal výborne, už po 64 sekundách ho poslal do vedenia Studenič. O ďalších 20 sekúnd išli domáci do dvojgólového vedenia. Hostia však stihli odpovedať po rýchlom protiútoku.

Slovan po tomto góle opäť prebral iniciatívu, jeho hráči s ľahkosťou kombinovali a do konca úvodnej tretiny ešte zvýšili vedenie zásluhou Kytnára a Gašpara.

Domáci napriek náskoku vstúpili razantne aj do úvodu druhej tretiny. Už po dvoch minútach dostal puk do jazdy Studenič a perfektným blafákom zvýšil na 5:1.

To už bol v bránke hostí Tomáš Tomek a v 24. minúte musel opäť ťahať puk zo siete. Potom však prišli chvíle hostí, ktorí znížili na 3:5. Do kabín však išiel Slovan s náskokom štyroch gólov.

Slovanistu odniesli na nosidlách

Strelecky boli prvé dve tretiny vyrovnané, no Slovan ťažil najmä z toho, že pokusy jeho hráčov smerovali častejšie na bránku ako strely hostí.

Platilo to aj v tretej tretine, slovanisti mohli prikrášliť triumf najmä vďaka presilovým hrám, ale Tomek už neinkasoval.

Makarov však áno, keď ho 33 sekúnd pred koncom prekonal Török a stanovil konečný rezultát.

Ihneď po góle sa do pästnej výmeny pustili Maier a Louis. Hosťujúci obranca Louis knokautoval domáceho beka, ktorého museli odviesť na nosidlách.

Hlasy po zápase

Rudolf Jendek, asistent trénera Slovana: "Chceli by sme poďakovať celému mužstvu, pretože zvládlo nabitý program. Boli tam síce výpadky, ale musíme hráčov pochváliť, najmä presilovkové a oslabovkové formácie. Vyzeralo to tak, ako sme si predstavovali. K záveru sa nechcem vyjadrovať, ale niekto tam urobil veľkú chybu. Maier si nič nepamätá, je v nemocnici."

Miroslav Chudý, tréner Michaloviec: "Z našej strany to bol zlý výkon, našim fanúšikom sa ospravedlňujem za to, čo sme dnes predviedli. Totálne sme zlyhali a ako tréner to beriem na seba. Nemalo by sa nám to stávať. Už dávno som sa necítil na striedačke tak zle. Slovan vyhral zaslúžene, bol lepší vo všetkých činnostiach."

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Padlo až jedenásť gólov. Slovan zdolal Michalovce a natiahol úspešnú sériu