Na chrbte mu pomáha Budha. Slováci, cítili sme vás na diaľku, odkazuje

Michal Ďuriš rozhodol zápas Severné Írsko - Slovensko, baráž EURO 2020.
Michal Ďuriš rozhodol zápas Severné Írsko - Slovensko, baráž EURO 2020. (Autor: TASR/PA)
Pavol Spál|13. nov 2020 o 07:03

Celý život bude spomínať.

BELFAST, BRATISLAVA. V Lige majstrov dal kedysi gól milánskemu AC, ale ten štvrtkový proti Severnému Írsku ho zaiste prekonal.

Slovensku zaručil postup na majstrovstvá Európy.

„Chcel by som toto víťazstvo venovať všetkým ľuďom na Slovensku, ktorí nám držali palce, ale vzhľadom na pandémiu koronavírusu nemohli byť s nami na štadióne,“ vravel Michal Ďuriš v rozhovore pre RTVS.

„Cítili sme aj na diaľku, že stáli za nami, víťazstvo patrí im," pokračoval slovenský útočník.

Futbalisti Slovenska vo finále baráže o postup na majstrovstvá Európy vyhrali na pôde Severného Írska 2:1 po predĺžení.

Víťazný gól dal práve Ďuriš v 110. minúte.

Siedmy gól za národný tím

Do hry naskočil až v 65. minúte ako náhradník. Bol to jeho životný gól? „Čo sa týka reprezentácie, bol to jeden z tých dôležitých gólov, na ktoré budem celý život spomínať,“ verí Ďuriš.

Bol to jeho siedmy gól v 49. zápase za národný tím.

„Emócie sú neskutočné, celá kabína sa raduje a spieva. Máme radosť, že si po štyroch rokoch zopakujeme účasť na európskom šampionáte," pokračoval slovenský útočník.

Pred piatimi rokmi o takomto čase počúval na svoju adresu ódy. Iba za jeseň mal na konte sedemnásť gólov, z toho štrnásť za Plzeň a tri za národný tím.

Hral v životnej forme. Bol najlepším strelcom i najproduktívnejším hráčom českej ligy. Pochvaľoval si, ako mu pomohlo, keď prestal jesť paradajky, ryžu a med. A chystal sa na majstrovstvá Európy 2016.

V tomto ročníku zatiaľ strelecky príliš nevyniká. Tridsaťdvaročný útočník cyperskej Omonie Nikózia dal na klubovej scéne iba jeden gól.