Zápas Švajčiarsko - Španielsko.
Zápas Švajčiarsko - Španielsko. (Autor: AP/Alessandra della Valle)
TASR|14. nov 2020 o 21:25

Francúzi majú istý postup.

BRATISLAVA. Francúzski futbalisti zvíťazili v šlágri sobotňajšieho programu Ligy národov v Lisabone nad domácim Portugalskom 1:0 a už pred záverečným kolom si zabezpečili postup na finálový turnaj.

V súboji 3. skupiny A-divízie rozhodol o triumfe hostí gól N'Gola Kantého z 54. minúty. Na čelo 4. skupiny poskočili Nemci, ktorí v Lipsku zdolali Ukrajinu 3:1.

Španieli remizovali v Bazileji so Švajčiarskom 1:1, kapitán hostí a nový európsky rekordér v počte reprezentačných štartov Sergio Ramos nepremenil dve jedenástky.

Pred 6. kolom majú na čele tabuľky trojbodový náskok pred druhým Portugalskom, s ktorým majú lepšiu vzájomnú bilanciu.

V druhom zápase skupiny si domáci Švédi poradili s vicemajstrami Chorvátmi 2:1 a a slávili prvé víťazstvo v tohtosezónnej edícii LN.

Švédi si tak posilnili šance na udržanie v A-divízii, po piatich stretnutiach majú na konte tri body rovnako ako štvrtí Chorváti.

Novými lídrami 4. skupiny sú Nemci. V Lipsku síce prehrávali s Ukrajinou od 12. minúty, keď po aktivite Oleksandra Zubkova nekompromisnou strelou rozvlnil sieť Roman Jaremčuk, no ešte v prvom polčase dokázali skóre otočiť.

Miestne úrady dali zápasu zelenú až niekoľko hodín pred výkopom. V piatok mali totiž pozitívny test na koronavírus Andrej Jarmolenko, Viktor Cigankov, Viktor Kovalenko a Sergej Sidorčuk a nebolo isté, či nebude musieť ísť celý ukrajinský tím do karantény.

Ostatní hráči však mali v sobotu popoludní negatívne testy a tak sa mohol duel odohrať.

Nemci vedú skupinu s jednobodovým náskokom pred Španielskom, ktoré remizovalo v Bazileji 1:1.

Cyperskí futbalisti vybojovali prvé víťazstvo v 1. skupine C-divízie LN, v Nikózii zdolali Luxembursko 2:1 vďaka dvom gólom Grigorisa Kastanosa. Napriek trojbodovému zisku zostávajú na poslednom štvrtom mieste, stále však živia šancu na udržanie sa v tretej najvyššej divízii.

Luxembursko, ktoré hralo od 33. minúty bez vylúčeného Vahida Selimoviča, prišlo o post lídra tabuľky. Prepustilo ho Čiernej Hore, ktorá remizovala s domácim Azerbajdžanom 0:0.

Pre napätú situáciu v Náhornom Karabachu sa duel hral na neutrálnej pôde v chorvátskom Zaprešiči.

V 1. skupine D-divízie hráči Malty otočili duel s Andorrou a vyhrali v Ta' Qali 3:1. Udržali si tak nádej na postup do C-divízie. V tabuľke im patrí druhé miesto s trojbodovou stratou na vedúce Faerské ostrovy, ktoré remizovali v Rige s Lotyšskom 1:1.

Malta si vybojuje postup, ak v utorkovom záverečnom skupinovom dueli zdolá doma Faerčanov, v opačnom prípade postúpia hráči ostrovného tímu.

Liga národov 2020/2021 - 5. kolo:

A-divízia - 3. skupina:

Portugalsko - Francúzsko 0:1 (0:0)

Gól: 54. Kanté

Švédsko - Chorvátsko 2:1 (0:0)

Góly: 36. Kuluševski, 45.+2 Danielson - 82. Danielson (vl.)

Cyprus - Luxembursko 2:1 (1:1)

Góly: 34. a 71. Kastanos (prvý z 11 m) - 5. Kousoulos (vl.), ČK: 33. Selimovič (Lux.)