Slovenskí mladíci rozdrvili trpaslíka, zlepšili si náladu na záver kvalifikácie

Radosť hráčov slovenskej reprezentácie do 21 rokov v zápase proti Lichtenštajnsku. (Autor: TASR)
TASR|17. nov 2020 o 18:47

Lichtenštajnsko si dalo dva vlastné góly.

Kvalifikácia na ME vo futbale do 21 rokov 2021

Slovensko - Lichtenštajnsko 6:0 (3:0)

Góly: 5. Kadák, 9. Unterrainer (vl.), 33. Almási, 67. Grunenfelder (vl.), 71. Bernát, 77. Vallo

Rozhodovali: Laforge - Conotte, Lemoaire (všetci Belg.)

ŽK: Kadák, Trusa (obaja Slovensko), ČK: 46. Vogt (Lichtenštajnsko)

Slovensko: Petráš - Vallo, Tumma (46. Špiriak), Mesík, Sluka - Bernat, Gono (73. Totka), Kadák (62. Múdry) - Ďuriš, Almási (62. Trusa), Chobot (46. Kmeť)

Lichtenštajnsko: Vanoni - Hilti, Grünenfelder, Unterrainer, Spirig - Vogt, Lüchinger, Meier, Netzer (67. Marxer) - Graber (46. Koller), Beck (78. Mikus)

NITRA. Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov uzavrela kvalifikáciu o postup na ME 2021 domácim víťazstvom.

V utorňajšom záverečnom stretnutí 2. skupiny v Nitre zdolala Lichtenštajnsko vysoko 6:0. V tabuľke obsadila štvrtú priečku so ziskom 12 bodov a nepostúpila na budúcoročný finálový turnaj do Maďarska a Slovinska.

Priebeh zápasu

Mladí Slováci sa chceli s kvalifikáciou rozlúčiť domácim víťazstvom nad outsiderom skupiny. Do vedenia sa dostali už v 5. minúte, keď Almásiho hlavičku ešte zneškodnil hosťujúci brankár Vanoni, no Kadák z dorážky otvoril skóre.

Dvojgólový náskok si domáci vypracovali o štyri minúty neskôr po vlastnom góle Unterrainera. Slovensko bez problémov potvrdzovalo úlohu favorita tohto duelu, po vyše polhodine hry upravil na rozdiel triedy Almási, ktorý sa presadil po centri z rohového kopu.

Hostia neodštartovali ideálne ani druhý polčas. Už niekoľko desiatok sekúnd po zmene strán videl červenú kartu Vogt za tvrdý zákrok na protihráča pri postrannej čiare.

Domáci zužitkovali aj početnú výhodu, štvrtý zásah pridal v 67. minúte Gono po teči domáceho obrancu Grunenfeldera.

O štyri minúty neskôr bolo už 5:0, z dorážky skóroval Bernát. Zo strany Slovenska to nebolo všetko, ešte v 77. minúte prikrášlil ich jednoznačne najvyšší triumf v končiacom sa kvalifikačnom cykle Vallo, ktorý po prízemnej prihrávke z rohového kopu vyslal gólovú strelu spoza šestnástky.

V závere riadneho hracieho času mohol zvýšiť Sluka, nepremenil však jedenástku.

Hlasy po zápase

/zdroj: futbalsfz.sk/

Jaroslav Kentoš, tréner SR 21: "Sme radi, že sme sa presadili v ofenzíve, boli sme dostatočne kreatívni. Vytvorili sme si dostatok príležitostí a dôležité bolo, že sme ich aj premieňali. V priebehu jesenných zrazov sme dali priestor až osemnástim hráčov, ktorí môžu nastúpiť do ďalšej kvalifikácie, tak sme k tomu pristúpili aj v tomto zápase. Os tímu sme chceli zložiť z mladých hráčov až na Strelca, ktorý nemohol zo známych príčin nastúpiť, tak nám tá os fungovala celkom dobre. Obidvaja stopéri, ale oproti zápasu v Gruzínsku aj stredoví hráči, či Gono, Bernát, alebo Kadák, podali dobré výkony."