Nemecko utŕžilo historický debakel, súper Slovenska z EURO 2020 vypadol

Ferran Torres oslavuje hetrik do siete Nemecka v Lige národov.
Ferran Torres oslavuje hetrik do siete Nemecka v Lige národov. (Autor: TASR/AP)
TASR|17. nov 2020 o 22:50

Španielsko si zaistilo finále Ligy národov.

BRATISLAVA. Futbalisti Španielska postúpili na finálový turnaj Ligy národov 2020/2021.

V utorňajšom domácom stretnutí záverečného 6. kola pokorili Nemcov vysoko 6:0 aj vďaka hetriku Ferrana Torresa.

V tabuľke 4. skupiny A-divízie obsadili prvé miesto so ziskom 11 bodov.

Hrdinom Torres

Španieli sa v Seville ujali vedenia v 17. minúte, Alvaro Morata otvoril skóre hlavičkou po rohovom kope. Po vyše polhodine hry dosiahol svoj prvý zásah v zápase Torres, ktorý dorazil do siete odrazenú loptu. Domáci stihli do prestávky pridať aj tretí gól, Rodri napodobnil gólovú hlavičku Moratu z úvodu.

Po zmene strán pokračovalo utrpenie Nemcov, brankár Manuel Neuer opäť inkasoval v 55. minúte opäť od Torresa. Hetrik skompletizoval v 71. minúte, keď mu nezištne prihral Fabian Ruiz a on zakončil do odkrytej bránky. V závere riadneho hracieho času spečatil výsledok striedajúci Mikel Oyarzabal.

Nemecko po debakli skončilo na druhom mieste v skupine s deviatimi bodmi.

Zápas medzi trojbodovým Švajčiarskom a treťou Ukrajinou, ktorá má na konte šesť bodov, sa neodohral pre prípady koronavírusu v tíme hostí. Mužstvu trénera Andrija Ševčenka hrozí kontumácia.

Tridsaťštyriročný Neuer v nešťastnom vystúpení prekonal brankársky rekord v počte štartov za nemeckú reprezentáciu. Nastúpil na svoj 96. duel v najcennejšom drese a prekonal Seppa Maiera.

Nemecko utrpelo najhoršiu prehru v súťažnom stretnutí v histórii, v skupinovej fáze MS 1954 podľahlo Maďarsku 3:8. V prípravnom súboji prehralo v roku 1931 s Austráliou 0:6, pripomenula agentúra AP.

Švédsko v elitnej spoločnosti končí

V 3. skupine A-divízie už mali istú účasť na finálovom turnaji úradujúci majstri sveta Francúzi. Na vlastnom trávniku zdolali Švédov 4:2, keď sa dvakrát presadil Olivier Giroud a jeden gól pridali Benjamin Pavard aj striedajúci Kingsley Coman.

Práve Švédi a Španieli sú spolu s Poliakmi súpermi Slovenska na budúcoročných majstrovstvách Európy.

Francúzsko vyhralo skupinu so šestnástimi bodmi, obhajcovia trofeje v Lige národov z Portugalska skončili na druhom mieste so ziskom 13 bodov.

Chorvátsko sa udržalo medzi elitou napriek domácej prehre 2:3 s Portugalskom. Tretie Chorvátsko aj posledné Švédsko získali tri body, o zostupujúcom do B-divízie rozhodlo skóre pri rovnosti vzájomnej bilancie.

V 1. skupine C-divízie triumfovala Čierna Hora nad Cyprom 4:0 a postúpila o úroveň vyššie, do "déčka" sa porúčal Cyprus.

Z 1. skupiny D-divízie postúpili Faerské ostrovy po remíze na Malte 1:1.

V 2. skupine najnižšej divízie hral Gibraltár s Lichtenštajnskom nerozhodne 1:1 a postúpil do C-divízie.

• Andorra - Lotyšsko 0:5 (0:1)

Góly: 57. a 60. Ikaunieks, 6. Černomordijs, 70. Gutkovskis (z 11 m), 90. Raimonds (z 11 m)

3.San Maríno40220:32

Domov»Futbal»Reprezentácie»Liga národov»Nemecko utŕžilo historický debakel, súper Slovenska z EURO 2020 vypadol