Momentka zo zápasu Ekvádor - Kolumbia.
Momentka zo zápasu Ekvádor - Kolumbia. (Autor: TASR/AP)
TASR|18. nov 2020 o 07:20

Z víťazstva sa tešila aj Argentína.

SAO PAULO. Futbalisti Brazílie zvíťazili v stretnutí 4. kola juhoamerickej kvalifikácie MS 2022 na pôde Uruguaja 2:0.

Oba góly strelili v prvom polčase. V 33. minúte sa presadil po tečovanej strele Arthur a o dvanásť minút neskôr pridal gólovú poistku Richarlison.

Päťnásobní majstri sveta sú bez straty bodu na čele tabuľky.

Na druhom mieste je s dvojbodovým mankom Argentína, ktorá uspela v Peru 2:0 vďaka zásahom Nicolása Gonzáleza a Lautara Martíneza z úvodnej polhodiny hry. Lionel Messi tentokrát neskóroval.

Nevydarený zápas má za sebou Kolumbia, ktorá prehrala druhýkrát za sebou a opäť výrazným rozdielom.

V Quite podľahla Ekvádoru 1:6.

Domáci rozhodli stretnutie za 39 minút, keď dokázali streliť štyri góly. Ekvádor je na treťom mieste tabuľky, štvrťfinalista MS 2014 je až siedmy.

Kolumbii pritom patrí 10. miesto v aktuálnom rebríčku FIFA. O štyri priečky je vyššie než Nemecko, ktoré v utorňajšom zápase Ligy národov prehralo so Španielskom zahanbujúco 0:6.

Juhoamerická kvalifikácia MS 2022:

• Uruguaj - Brazília 0:2 (0:2)

Góly: 33. Arthur, 45. Richarlison, ČK: 71. Cavani (Uruguaj)

• Peru - Argentína 0:2 (0:2)

Góly: 17. González, 28. Martínez

• Ekvádor - Kolumbia 6:1 (4:1)

Góly: 7. Arboleda, 9. Mena Delgado, 32. Estrada Martinez, 39. Arreaga, 78. Plata, 90.+1 Estupinan - 45.+1 Rodriguez (z 11 m)

ČK: 80. Plata (Ekvádor, po druhej ŽK)

• Venezuela - Čile 2:1 (1:1)

Góly: 9. Mago, 81. Rondon - 15. Vidal

• Paraguaj - Bolívia 2:2 (1:2)

Góly: 19. a 72. Romero (prvý z 11 m) - 41. Moreno, 45. Cespedes