Agent Valjenta kritizuje reprezentáciu a gratuluje zhnitému Slovensku

Martin Valjent v zápase semifinále baráže o Euro 2020 proti Írsku.
Martin Valjent v zápase semifinále baráže o Euro 2020 proti Írsku. (Autor: TASR)
Michal Šášky|19. nov 2020 o 17:30

Nerozumie ani nomináciám Škrtela či Suslova.

BRATISLAVA. Slovensko už týždeň oslavuje postup na európsky šampionát, ktorý futbaloví reprezentanti vybojovali vo finále baráže na pôde Severného Írska (2:1 po predĺžení).

Zverenci trénera Štefana Tarkoviča následne v Lige národov v Trnave zdolali Škótsko (1:0) a v stredu uzavreli sezónu prehrou v derby proti Česku (0:2).

Krátko po skončení reprezentačného zrazu sa objavila prvá ostrá kritika.

Prečo sa Valjent prehliada?

Z 26 nominovaných futbalistov sa šiesti ani nedostali na ihrisko.

Okrem zranených hráčov Dávida Hancka a Vladimíra Weissa mladšieho to bola brankárska dvojica Dominik Greif - Adam Jakubech, pravý bek Lukáš Pauschek a stopér Martin Valjent.

Valjentova absencia mohla niektorých prekvapiť, keďže futbalista španielskej Mallorky nastúpil predtým v štyroch reprezentačných zápasoch v základnej zostave a počas októbrového zrazu odohral najviac minút spomedzi všetkých reprezentantov.

"Odohráš 3185 minút v španielskej La Lige, viac ako Messi,Ramos čiSuárez. V tejto sezóne11 zápasov len s dvomi inkasovanými gólmi v La Liga 2, v tabuľke sina druhom mieste. V semifinále kvalifikácie odohráš120 minút bez gólu.

A v slovenskej reprezentácii teraz nie si ani prvý, ani druhý, ani tretí a ani štvrtý stopér v poradí. A možno ani piaty, lebo určite ešte budú prehovárať Martina Škrtela, aby sa vrátil," napísal agent Martina Valjenta Andrej Augustín.

V príspevku na sociálnej sieti kritizoval aj fakt, že kým Valjent sedel na lavičke v reprezentácii, jeho klub odohral v druhej najvyššej súťaži v Španielsku ďalšie dve stretnutia.

"V klube je uznávaný a milovaný, v reprezentácii spochybňovaný a prehliadaný," dodal na adresu svojho klienta.

Niekomu sa stačí prechádzať

Tréner Tarkovič uprednostnil v základnej zostave dvakrát Ľubomíra Šatku, ktorý je kapitánom poľskéhoLechuPoznaň a hráva pravidelne zápasy Európskej ligy. Vstretnutí protiČesku postavil skúseného Norberta Gyömbéra, hráča druholigovej talianskejSalernitany.

Riaditeľ AA Sports Management a hráčsky agent SEG Football kritizoval aj iných reprezentantov. Ostré slová použil na adresu Alberta Rusnáka, ktorý je stabilným členom základnej jedenástky Slovenska.

"Nuž, niekomu nestačí hrať ani La Ligu na najvyššej úrovni a niekto sa môže prechádzať šesť zápasov napríklad na pravom krídle a hrá stále. Tak keď toto chceme, tak potom celému tomuto zhnitému Slovensku gratulujem," napísal.

"Čo Rusnák dáva reprezentácii?" pýta sa.

Dodal, že ľudia vo vedení najpopulárnejšieho športu nerozumejú futbalu.

Suslov? Mal hrať za dvadsaťjednotku

Šancu dostal aj osemnásťročný krídelník holandského Groningenu Tomáš Suslov, čím sa stal najmladším reprezentantom v histórii. Predchádzajúce dve stretnutia presedel na lavičke.

"Prečo Suslov namiesto toho, aby odohral dva plné zápasy za dvadsaťjednotku sedel takmer tri zápasy na lavičke áčka a dostal nezmyselný debut proti tak silnému súperovi v prehratom zápase?

A ktorá je tá ďalšia generácia po Hamšíkovi, Hubočanovi a Kuckovi? Ja žiadnu adekvátnu a pripravenú naskočiť nevidím," dodal.

Valjent nazbieral v reprezentácii dovedna osem štartov. Nastúpil do všetkých piatich zápasov v roku 2020, štyrikrát ako člen základnej jedenástky.

"Aj slepý musí vidieť, že najlepšia dvojica stopérov je Škriniar - Valjent. Dovolím si povedať, že ak by sme hrali takto celú kvalifikáciu, už dávno by sme postúpili. Našim problémom nie je hra v obrane. Ale obranná hra všetkých pred nimi počnúc Lobotkom.

A o útočnej hre sa ani nebavme, pretože my ju nemáme. Hráme doslova depresívny futbal," vyjadril sa agent Augustín.

Domov»EURO 2021»Agent Valjenta kritizuje reprezentáciu a gratuluje zhnitému Slovensku