Momentka zo zápasu HC Košice - HK Nitra.
Momentka zo zápasu HC Košice - HK Nitra. (Autor: TASR)
Miroslav Kováčik, TASR|20. nov 2020 o 20:53

Uspeli hráči Slovana aj Banskej Bystrice.

BRATISLAVA. Hokejisti Michaloviec zvíťazili v piatkovom zápase 15. kola Tipos extraligy nad domácim Popradom 2:1 po samostatných nájazdoch.

Ukončili tak sériu piatich ligových prehier a fínskemu trénerovi Tomekovi Valtonenovi dopriali úspešný debut na ich lavičke.

V riadnom hracom čase oba tímy využili presilovú hru. V 28. minúte skóroval Jordon Southorn, ale na jeho gól v 40. minúte odpovedal Lukáš Handlovský. V nájazdovej lotérii si pripísal na konto víťazný gól Christophe Lalancette.

Na čele tabuľky sa udržali Nové Zámky, ktoré deklasovali Liptovský Mikuláš 6:0. Dva góly strelil krídelník štvrtého útoku Patrik Števuliak a bodovo sa presadila kompletná prvá formácia.

Rovnaký počet bodov ako vedúce Nové Zámky má aj Nitra, ktorá uspela v Košiciach. Domáci prišli o trojzápasovú víťaznú sériu. Nitrania spravili dôležitý krok k víťazstvu 4:3 už v prvej tretine, v ktorej trikrát skórovali.

Siedme víťazstvo v sezóne dosiahol bratislavský Slovan, hráčov Detvy zdolal 3:1. Favorit duelu sa však strachoval o výsledok až do záverečných sekúnd.

Zisk troch bodov spečatil gólom do prázdnej bránky Brendan O'Donnell. Kanaďan dosiahol bilanciu 2+1.

Veľmi dobrú úspešnosť hosťujúcich tímov potvrdila Banská Bystrica, ktorá zdolala maďarský Miškovec 4:1. Zaujímavosťou je, že zverenci Norberta Javorčíka dosiahli gól v oslabení, presilovke aj pri plnom počte hráčov na ľade. Troma bodmi sa zaskvel Patrik Lamper (1+2).

Tipos extraliga - 15. kolo:

Poprad - Michalovce 1:2 sn (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 40. Handlovský (Vandas) - 28. Southorn (Šoltés, Galamboš), rozhodujúci nájazd Lalancette

Rozhodovali: Šefčík, Tvrdoň - J. Konc ml., Synek, vylúčení: 3:3, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0

Poprad: Vošvrda - Ulrych, Drgoň, Dalhuisen, Brejčák, Repe, Hudec, Kramár - Svitana, Skokan, Haščák - Vandas, Preisinger, Handlovský - Mešár, Zagrapan, Livingston - Hajnik, Bjalončík, Matej Paločko - Jevoš

Michalovce: Tomek - Mihálik, Southorn, Ventelä, McCormack, Ťavoda, Louis, Zekucia, Ragan - Takáč, Hickmott, Bartánus - Šoltés, Lalancette, Majdan - Regenda, Galamboš, Török - Chalupa, Češík, Mašlonka

Hlasy po zápase:

Peter Mikula, tréner Popradu: "Nedá sa povedať, že by sme boli horší, aj keď sme prehrali. Jeden z hlavných faktorov prehry boli samostatné nájazdy, ktoré sme ani raz nepremenili. Celkovo sme v zápase zahodili množstvo gólových šancí. Dnes nám premieňanie šancí neprialo a bude sa treba nad tým zamyslieť."

Tomasz Valtonen, tréner Michaloviec: "Bol to dobrý zápas. Mali sme silný začiatok stretnutia, v druhej tretine sme išli do vedenia, ale jednogólový náskok sme nakoniec neudržali. V tretej tretine sme mali šťastie, že sme neinkasovali a udržali remízový stav.

Veľmi som chcel vyhrať svoj prvý zápas na Slovensku. Som rád, že sa mi to podarilo. Musíme však ďalej veľmi intenzívne pracovať na našej hre. Celá sezóna je ešte pred nami, máme čo robiť."

Nové Zámky - Liptovský Mikuláš 6:0 (3:0, 2:0, 1:0)

Góly: 10. Števuliak (Roman, Ondrušek), 17. Obdržálek (Holenda, Iso-Mustajärvi), 19. Števuliak (Jurík), 26. Embrich (Jurík, Mikuš), 27. Iso-Mustajärvi (Seppanen, Rehák), 45. Holenda.

Rozhodovali: Müllner, Výleta - Vyšný, Crman, vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše Bátory (L. Mikuláš) 5 min + DKZ za seknutie, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0

Nové Zámky: Kiviaho - Mikuš, Holenda, Roman, Västilä, Šeliga, Fereta, Hain, Giľák - Obdržálek, Seppanen, Iso-Mustajärvi - Okoličány, Holovič, Bajtek - Jurík, Embrich, Rogoň - Števuliak, Ondrušek, Rehák

Liptovský Mikuláš: Kozel (20. Bátory) - Nemec, Kurali, Pavúk, Petran, Mezovský, Bača, Droppa, Parobek - Ru. Huna, Oško, Štrauch - Michalík, Toma, Hamráček - Surový, Lištiak, Uhrík - Kalousek, Matoušek, Haluška

Košice - Nitra 3:4 (0:3, 2:1, 1:0)

Góly: 21. Pospíšil (Baránek, Chovan), 28. Pospíšil (Cibák, Chovan), 57. Havrila (Slovák, Jokeľ) - 1. Žitný (Šťastný, Švarný), 12. Hrnka (Tvrdoň, Cardwell), 14. Kollár (Cardwell, Žitný), 40. Žitný (Kollár, Slovák).

Rozhodovali: Orolin, Žák - Ordzovenský, Šoltés, vylúčení: 5:8 na 2 min., navyše Pospíšil (Koš.) 10 min. OT + DKZ za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0. Zmeny: 14. Riečický za Sedláčeka (Koš.).

Košice: Sedláček (14. Riečický) - Pavlin, Baránek, Mudrák, Růžička, Slovák, Deyl, Cibák - Chovan, Pospíšil, Réway - Milý, Mráz, Klhůfek - Jenyš, Eliáš, Jokeľ - Belluš, Havrila, Frič - Krasničan

Nitra: Cowley - Cardwell, Pupák, Švarný, Bodák, Knižka, Nemec, Socha - Tvrdoň, Slovák, Hrnka - Kollár, Šťastný, Žitný - Holešinský, Dauda, Stümpel - Minárik, Šiška, Škvarek - Pätoprstý

Jan Šťastný, tréner HC Košice: "Šancu na body sme prehrali v prvej tretine. Povedali sme si, že chceme na súpera vyletieť a dostať ho pod tlak aktívnou hrou, no nedokážem si vysvetliť čo sa stalo. Prehrávať 0:3 s takýmto súperom nie je jednoduché.

Po prvej tretine bol prievan v šatni. Od druhej tretiny nás bol plný ľad, hrali sme to, čo sme chceli. Za stavu 2:3 sme mali veľa šancí vyrovnať zápas. Hostí podržal vynikajúci brankár."

Dušan Milo, asistent trénera HK Nitra: "Neboli sme v kompletnom zložení, no hráči hrali s nasadením a odbojovali to. V prvej tretine sme boli efektívni a položili základ víťazstvu. Neskôr sme sa viackrát dostali pod tlak, ale aj vďaka výbornému brankárovi sme to zvládli."

Detva - Slovan Bratislava 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)

Góly: 44. Cox (Čacho) - 13. Gašpar (O'Donnell), 41. O'Donnell (Bačik, Štajnoch), 60. O'Donnell (Serse)

Rozhodovali: Stano, Korba - Frimmel, Gegáň, vylúčení: 3:2, presilovky a oslabenia: 0:0

Detva: Sholl - Turan, Korím, Rymsha, Lalík, Gachulinec, Jendroľ, Rais, F. Fekiač - Askarov, V. Fekiač, Klíma - Charbonneau, Čacho, Cox - Nauš, Halama, Ľupták - Ščurko, Downing, Sýkora

Slovan Bratislava: Durný - Ališauskas, Sersen, Štajnoch, Bačik, Valach, Lee, Beňo, Maier - Rapáč, Harris, Urbánek - Studenič, Bortňák, Ranford - O'Donnell, Zigo, Gašpar - Jendek, Petráš, Kundrík

Miškovec - Banská Bystrica 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)

Góly: 48. Jordan (Vas, Wehrs) - 25. Sojka (Lamper), 30. Lamper (Breton, Drew), 55. Breton (Winquist), 55. Drew (Breton, Winquist)

Rozhodovali: Kalina, Štefik - Jurčiak, Bogdaň, vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:1.

Miškovec: B. Kiss - Szirányi, Wehrs, D. Kiss, Wolff, Vojtkó, Láda, Rauhauser - Z. Jordan, Vas, Rokaly - Magosi, Galanisz, T. Reszegh - Lövei, Osterberg, Csányi - Révész, Miskolczi, Ritó

Banská Bystrica: Vay - A. Žiak, Ďatelinka, Drew, Breton, Biro, Petrinec, Lopejský - Vašaš, Tamáši, M. Sloboda - Lamper, Winquist, Faško-Rudáš - Sojka, Šimun, Výhonský - L. Lunter, O. Giertl, Vybíral - K. Gabor