V hlavných úlohách Slováci. Jeden sa červenal, druhý rozhodol

Martin Koscelník v zápasovej akcii. Veľakrát sme ho takto na jeseň nevideli.
Martin Koscelník v zápasovej akcii. Veľakrát sme ho takto na jeseň nevideli. (Autor: archív M. K.)
Miroslav Kováčik|20. nov 2020 o 22:23

Jablonec zvíťazil na pôde Liberca 3:1.

BRATISLAVA. Po reprezentačnej prestávke sa úspešne vrátili do ligového kolotoča futbalisti Jablonca. V piatok zvíťazili na ihrisku Liberca 3:1 a v tabuľke sa vďaka lepšiemu skóre dostali pred neho na piatu priečku.

Od úvodných sekúnd bolo na trávniku vidno aj slovenských futbalistov.

Už v druhej minúte si strelil vlastný gól Martin Koscelník, ktorý pre pozitívny test na koronavírus musel vynechať predošlý reprezentačný zraz.

Podiel na jeho vlastnom góle mal slovenský útočník Jablonca Ivan Schranz, ktorý po rohovom kope loptu šikovne tečoval. Tá sa následne odrazila od brániaceho Koscelníka a prekvapila domáceho brankára.

Liberec dokázal ešte v prvom polčase vyrovnať, ale bol to práve Schranz, kto v 70. minúte strelil rozhodujúci gól. Rodák z Bratislavy si pripísal na konto tretí presný zásah v tomto ligovom ročníku.

Po zápase po pochopiteľne spokojnejší Schranz, keďže Jablonec dosiahol na štadióne v Liberci len svoje druhé víťazstvo. Naposledy a vôbec po prvý raz tu uspel pred viac než šiestimi rokmi.

"Je to derby a pre nás to veľa znamená. Po zápase s Brnom, ktorý nám vôbec nevyšiel, je to veľmi dôležitá výhra, z ktorej sa tešíme. Získali sme tri body, ešte na ihrisku rivala - to je strop," povedal Schranz pre klubový web.

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»V hlavných úlohách Slováci. Jeden sa červenal, druhý rozhodol