Mbappého góly na body nestačili, Monako predviedlo nečakaný obrat

Kylian Mbappé (uprostred) v zápase proti AS Monako.
Kylian Mbappé (uprostred) v zápase proti AS Monako. (Autor: TASR/AP)
TASR|20. nov 2020 o 23:23

V druhom zápase zvíťazilo Bordeaux.

PARÍŽ. Futbalisti francúzskeho majstra Paríža St. Germain prehrali v piatkovom zápase 11. kola Ligue 1 na ihrisku AS Monako 2:3, keď stratili vedenie 2:0 z prvého polčasu.

PSG zostal na čele tabuľky s 24 bodmi, Monako však poskočilo na druhé miesto a na aktuálneho lídra stráca štyri body.

V prvom polčase svojmu bývalému klubu strelil dva góly Kylian Mbappe, VAR potom zmaril pre ofsajd ďalšie dva góly hostí. Po zmene strán však vyrovnal dvoma presnými zásahmi nemecký útočník Kevin Volland.

Rozhodujúca gólová situácia sa zrodila v 82. minúte, keď hosťujúci Abdou Diallo po vlastnej hrubej chybe fauloval v šestnástke.

Hlavný rozhodca Clement Turpin po prezretí videa potvrdil nariadenú penaltu a Diallovi udelil červenú kartu. Pokutový kop následne premenil Cesc Fabregas a rozhodol o triumfe domácich.

V úvodnom piatkovom zápase vyhralo Bordeaux na pôde Rennes 1:0, keď jediný gól stretnutia strelil v 37. minúte Hatem Ben Arfa.

Ligue 1 - 11. kolo:

• AS Monako - Paríž St. Germain 3:2 (0:2)

Góly: 52. a 66. Volland, 84. Fabregas (z 11 m) - 25. a 37. Mbappe, ČK: 84. Diallo (PSG)

Stade Rennes - Girondins Bordeaux 0:1 (0:1)

Gól: 37. Ben Arfa

Domov»Futbal»Francúzsko»Mbappého góly na body nestačili, Monako predviedlo nečakaný obrat