Tottenham v šlágri zdolal Manchester City a dostal sa na čelo Premier League

Giovani Lo Celso (v strede) po strelenom góle v zápase Tottenham Hotspur - Manchester City. (Autor: TASR/AP)
TASR|21. nov 2020 o 15:44

Newcastle bez Dúbravku opäť prehral.

LONDÝN. Futbalisti Tottenhamu Hotspur zvíťazili v sobotnom šlágri 9. kola Premier League nad Manchestrom City 2:0 a v neúplnej tabuľke sa dostali na prvé miesto.

Zosadiť ich z neho bude môcť v nedeľu Leicester City v prípade, že vyhrá na pôde úradujúceho majstra FC Liverpool.

Zverencov Josého Mourinha naštartoval rýchly gól kórejského útočníka Son Heung-Mina, ktorý otvoril skóre už v 5. minúte strelou z hranice šestnástky.

Hostia vyrovnali v 27. minúte, no presný zásah Aymerica Laporteho systém VAR neuznal. Hostia z územnej prevahy nevyťažili nič, triumf Tottenhamu spečatil v 65. minúte Lo Celso, ktorý zakončil rýchlu akciu svojho tímu.

Londýnska Chelsea v prvom sobotnom stretnutí najvyššej anglickej súťaže zvíťazila nad Newcastlom United 2:0 a dosiahla tretí triumf za sebou. Newcastle prehral druhý duel v rade.

Na súpiske domáceho Newcastlu opäť chýbal slovenský reprezentačný brankár Martin Dúbravka, ktorý pre zranenie členka v tejto sezóne ešte nechytal.