Žilina vyhrala tretí zápas v rade, Trnava zachránila bod v nadstavenom čase

Futbalisti MŠK Žilina.
Futbalisti MŠK Žilina. (Autor: Lukáš Grinaj - TASR)
Sportnet|21. nov 2020 o 16:21

Dunajská Streda sa opäť dostala na čelo.

BRATISLAVA. Po reprezentačnej prestávke v sobotu pokračovala najvyššia slovenská futbalová súťaž súbojmi 14. kola. V zápasoch sa viac darilo hosťom.

Radostná cesta domov čakala hráčov Senice, ktorí získali tri body v Michalovciach za triumf 1:0, ktorý gólom v 32. minúte zariadil Juraj Piroska.

Hostia boli strelecky aktívnejší ako Zemplínčania a v tabuľke svojmu sobotňajšiemu súperovi odskočili na rozdiel troch bodov.

Pred duelom mali obe mužstvá po dvanásť. Bod tabuľky si pripísal Ružomberčania, ktorí síce v súboji so Sereďou neskórovali, ale ani neinkasovali.

Pohronie prišlo o triumf v závere

Mimoriadne zaujímavý priebeh priniesol duel medzi FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa a Spartakom Trnava.

Hostia síce v úvode druhej časti otočili z polčasových 0:1 na 2:1, potom však dvakrát inkasovali a zdalo sa, že domov pôjdu naprázdno.

V nadstavenom čase druhého polčasu však zásah gréckeho stredopoliara Kyriakosa Savvidisa priniesol deľbu bodov.

DAC sa opäť dostal na čelo

Žilina nedala šancu poslednému Trenčínu, ktorý na vlastnom štadióne zdolala 2:0 a dosiahla tretí triumf za sebou.

Skóre otvoril už v 15. minúte Bernát, v druhom polčase potvrdil triumf domácich Kurminowski.

Žilina zdolala Trenčín aj v druhom vzájomnom zápase v tejto sezóne. Futbalisti Trenčína majú na konte rovnaký počet bodov ako Pohronie, ktoré má však lepšie skóre.

Fortuna liga 2020/2021: Momenty zo zápasu Nitra - Dunajská Streda: fotogaléria

21.11.2020

Dunajská Streda zvíťazila v Nitre 1:0 a opäť sa dostala na čelo tabuľky. O jediný presný zásah sa v 50. minúte postaral Divkovič.

Pred Slovanom, ktorý v nedeľu hostí Zlaté Moravce, má DAC trojbodový náskok.

Tabuľku Fortuna ligy si môžete pozrieť na tomto odkaze >>>

Fortuna liga - 14. kolo:

Michalovce - Senica 0:1 (0:1)

Gól: 33. Piroska

Zostavy a podrobné štatistiky nájdete na tomto odkaze >>>

Hlasy po zápase

Jozef Majoroš, tréner Michaloviec: "Bol to skôr remízový zápas, na ťažkom teréne sa ťažko kombinovali. Dostali sme hlúpy gól, pri ktorom sme nezachytili pohyb Pirosku. V druhom polčase sme chceli zjednodušiť hru a vyrovnať, ale na ťažkom teréne bolo náročné nájsť kľúč k senickej defenzíve. Myslím si, že v 79. minúte sme mali kopať penaltu po tom, čo brankár Senice stiahol za dres Taiwa."

Anton Šoltis, tréner Senice: "Nebol to extra pekný futbal, terén bol ťažký. Prišli sme neprehrať, resp. pokúsiť sa zvíťaziť. Bolo vidieť, že obe mužstvá potrebujú body, v hre bol istý kŕč. Bolo to o prvom góle, našťastie sme ho dali my. V defenzíve sme hrali dobre, súpera sme nepustili do šance, horšie to bolo v útoku. Som však rád za chlapcov, že sa im podarilo toto víťazstvo a teší ma bojovný a oduševnený výkon."

Pohronie - Trnava 3:3 (1:0)

Góly: 17. Weir, 69. Petrák, 80. Rusov (vlastný) - 51. Yao, 61. Vlasko, 90.+ Savvidis

Jan Kameník, tréner Pohronia: "Prvý polčas sme hrali dobre. Súpera sme k ničomu nepustili. Boli sme aktívni, napádali sme a strelili sme aj gól. Nerozumiem tomu, čo sa prihodilo v druhom polčase, prvých dvadsať minút, počas ktorých sme dvakrát inkasovali. Trnava sa dostala do vedenia.

Musím však svojich hráčov pochváliť, že sa dokázali vrátiť do zápasu, vytvorili si tlak a za stavu 3:2 sme siahali po víťazstve. Prišli sme oň v samom závere zo skrumáže. Chýbal mi hráč, ktorý by loptu dal von zo šestnástky. Na môj vkus hráme príliš futbal pre divákov, pretože inkasovať doma tri góly, to by sa stávať nemalo.

Nemáme tím, ktorý by vyhrával 4:3. Musíme sa viac pozerať na defenzívu. Nesúhlasím s trénerom hostí, pretože ihrisko bolo dobre pripravené a bola tam celá rada futbalových situácií. Hovorí napokon za to i konečný stav 3:3."

Norbert Hrnčár, tréner Trnavy: "Bol to boj na blate, ak máme hrať mesiac ligu na takýchto terénoch, tak sa o futbale nebavme. Bolo to o súbojoch, odrazených loptách a väčšom šťastí v šestnástke. Nakoniec padlo šesť gólov, čo mohlo byť pre divákov zaujímavé.

Som rád, že sme sa boli schopní dvakrát vrátiť do zápasu. Bod je pre nás dobrý i keď sme v určitej fáze druhého polčasu mysleli na tri, no treba rešpektovať i silu súpera. Sklamaný som však z ihriska. Dobrý futbal sa dá hrať len na dobrom ihrisku."

Sereď - Ružomberok 0:0

Peter Lérant, tréner Serede: "S Ružomberkom hráme vždy veľmi náročné stretnutia. Prvý polčas sme mali dobré náznaky, škoda že sme to nedotiahli. My sme nastrelili brvno, v závere nás však dvakrát podržal brankár. Myslím, že remízový záver je spravodlivý."

Ján Haspra, tréner Ružomberka: "Dnes sme chceli zvíťaziť, prispôsobili sme tomu aj taktiku. Vypracovali sme si dobré príležitosti, gól sme však nedali, preto si myslím, že remíza je spravodlivá."

Žilina - Trenčín 2:0 (1:0)

Góly: 15. Bernát, 59. Kurminowski

Pavol Staňo, tréner Žiliny: "Boli sme dobre nastavení, behaví a to dnes asi rozhodlo o našom víťazstve. Výsledky sú teraz lepšie, chlapci sa dali dohromady a dokážu zvládať ťažké zápasy. Chvalabohu, dostávame čoraz menej gólov, čo je veľmi dôležité."

Juraj Ančic, asistent trénera Trenčína: "Útočný futbal z oboch strán, ako už pri zápasoch Trenčína a Žiliny býva zvykom. Bohužiaľ, dnes to bolo so zlým koncom pre nás. V druhom polčase sme však ukázali kvalitu aj s mladými hráči v zostave. Máme na čom stavať."

Nitra - Dunajská Streda 0:1 (0:0)

Gól: 50. Divkovič

Bernd Storck, tréner DAC: "Sme veľmi šťastní, že sme vyhrali zápas. Vedeli sme, že to nebude jednoduché, že nás čaká úplne iná Nitra oproti augustovému stretnutiu, keď sme vyhrali 6:0. Videli sme ju hrať so Slovanom a Žilinou, preto sme očakávali, že to bude náročné. Prvý polčas sme kontrolovali, mali sme aj šance, no nedokázali sme ich využiť.

Do druhého dejstva sme mali už aj gólový vstup, potom sme síce troška stratili organizáciu, ale mali sme viacero dobrých protiútokov. Snažili sme sa dať ďalší gól, čo sa však nepodarilo. Celkovo ale môžem povedať, a súhlasil s tým aj domáci kouč, že sme vyhrali zaslúžene.

Ideme teda domov spokojní, s troma bodmi. Bolo náročné vysporiadať sa s tým, že sme dva týždne nemali väčšinu kádra k dispozícii, keďže boli vo svojich reprezentáciách. Teraz sa už môžeme pripravovať spoločne, čo ma veľmi teší."

Ivan Galád, zastupujúci tréner Nitry: "Aj keď mám na sebe rúško, tak sa pod ním usmievam napriek prehre. Podarilo sa nám zdolať silné mužstvá ako Slovan, Žilina, či Trnava a chceli sme zdolať aj Dunajskú Stredu.

Viete, aký sme mali týždeň s koronou a aká je situácia v krajine a vo svete, neobišlo to ani nás, no na to sa vyhovárať nechceme. Hráči túžili bodovať, no nepodarilo sa im to. Neboli sme však takým smiešnym súperom ako v auguste. Teraz sme boli dobrým tímom a verím, že program, ktorý sme nastavili, nám bude robiť radosť."

Domov»Futbalnet»Žilina vyhrala tretí zápas v rade, Trnava zachránila bod v nadstavenom čase