Haaland zostrelil Herthu s Pekaríkom štyrmi gólmi, Bayern zaváhal

Erling Haaland strieľa gól.
Erling Haaland strieľa gól. (Autor: TASR/AP)
TASR|21. nov 2020 o 17:51

Mladík Dortmundu prekonal rekord Bundesligy.

BERLÍN. Nórsky futbalový útočník Erling Haaland zariadil štyrmi gólmi sobotný triumf Borussie Dortmund 5:2 na ihrisku Herthy Berlín v 8. kole nemeckej ligy.

Po siedmich odohraných ligových dueloch už má na konte 10 gólov. Borussia je v tabuľke na druhom mieste, na lídra a obhajcu Bayern Mníchov stráca jeden bod.

Moukoko prepísal štatistiky Bundesligy

Hertha, za ktorú hral do 85. minúty slovenský reprezentačný obranca Peter Pekarík viedla po prvom polčase po góle Brazílčana Matheusa Cunhu 1:0.

V druhom polčase prišla gólová explózia 20-ročného Nóra, ktorý v sobotu dostal cenu talianskeho Tuttosportu pre najlepšieho futbalistu Európy do 21 rokov "Golden Boy".

V 62. minúte zavŕšil čistý hetrik a v 79. minúte strelil aj svoj štvrtý gól. Haalanda v 85. minúte vystriedal ďalší obrovský talent Youssoufa Moukoko z Nemecka, ktorý má len 16 rokov a 1 deň.

Stal sa tak najmladším hráčom v dejinách Bundesligy. Predchádzajúci rekordný zápis držal Nuri Sahin, ktorý mal 16 rokov a 335 dní, keď debutoval v roku 2005 tiež za BVB.

Bayern musel dobiehať

Futbalisti Bayernu Mníchov v 8. kole doma iba remizovali s Werderom Brémy 1:1.

Úradujúci majstri prehrávali po góle do šatne v nadstavenom čase prvého polčasu. Aspoň bod pre Bavorov zachránil v 62. minúte Kingsley Coman.

Bayern je na čele tabuľky o tri body pred Lipskom, ktoré malo k dobru večerný duel vo Frankfurte.

Borussia Mönchengladbach v zostave bez slovenského reprezentanta Lászlóa Bénesa remizovala s Augsburgom 1:1.

Bundesliga - 8. kolo

• Hertha Berlín - Borussia Dortmund 2:5 (1:0)

Góly: 33. a 79. Cunha (druhý z 11 m) - 47., 49., 62. a 79. Haaland, 70. Guerreiro

/Peter Pekarík (Hertha) hral do 85. minúty/

• Arminia Bielefeld - Bayer Leverkusen 1:2 (0:1)

Góly: 47. Hrádecký (vlastný) - 27. Bailey, 88. Dragovič

• Bayern Mníchov - Werder Brémy 1:1 (0:1)

Góly: 62. Coman - 45+1. Eggestein

• Borussia Mönchengladbach - FC Augsburg 1:1 (1:0)

Góly: 5. Neuhaus - 89. Caligiuri

ČK: 88. Framberger (Ausburg) po druhej ŽK

/László Bénes (Mönchengladbach) sedel na lavičke náhradníkov/

• TSG 1899 Hoffenheim - VfB Stuttgart 3:3 (1:2)

Góly: 16. Baumgartner, 49. Sessegnon, 71. Kramarič - 18. Gonzalez, 27. Fundu, 90+4. Kempf

• Schalke 04 Gelsenkirchen - VfL Wolfsburg 0:2 (0:2)

Góly: 3. Weghorst, 24. Schlager

• Eintracht Frankfurt - RB Lipsko 1:1 (1:0)

Góly: 44. Barkok - 57. Poulsen

Domov»Futbal»Nemecko»Bundesliga»Haaland zostrelil Herthu s Pekaríkom štyrmi gólmi, Bayern zaváhal