Gerard Piqué z FC Barcelona sa zranil
Gerard Piqué z FC Barcelona sa zranil (Autor: TASR/AP)
TASR|21. nov 2020 o 18:19

Barcelona prišla o zraneného Piquého.

MADRID. Futbalisti Atlética Madrid zvíťazili v sobotu v 10. kole La Ligy na domácom Wanda Metropolitano nad FC Barcelona 1:0.

O triumfe Atlética rozhodol v nadstavenom čase prvého polčasu belgický útočník Yannick Carrasco po chybe brankára Barcelony Marca-Andreho ter Stegena.

Katalánci tiež prišli o stopéra Gerarda Piqueho, ktorý si zrejme vážne poranil koleno. Atlético sa s 20 bodmi dotiahlo na vedúci Real Sociedad San Sebastian, ten má ale o zápas viac. Barcelone patrí v tabuľke až 10. pozícia s 11 bodmi.

Futbalisti Realu Madrid remizovali na pôde Villarrealu 1:1. Hostia viedli už od 2. minúty po góle Mariana Diaza.

Deľbu bodov zariadil v 76. minúte Gerard Moreno z pokutového kopu. Villareal je v tabuľke druhý, Madridčania sú štvrtí s trojbodovou stratou na vedúci Real Sociedad San Sebastian.

Hráči Realu Madrid nevyhrali už v druhom ligovom dueli po sebe. V minulom kole nestačili na Valenciu jasne 1:4.

Hráči Levante remizovali v úvodnom sobotňajšom zápase doma s Elche 1:1. Vďaka zisku bodu sa dostali z pásma zostupu a posunuli sa v neúplnej tabuľke na 17. miesto o skóre pred Huescu i Celtu Vigo.

Sevilla doma zdolala Celtu Vigo 4:2, keď prehrávala 1:2. Na konci prvého polčasu však Youssef En Nesyri vyrovnal a v závere druhého dejstva domáci dvoma gólmi strhli triumf na svoju stranu.

La Liga - 10. kolo

• Atlético Madrid - FC Barcelona 1:0 (1:0)

Gól: 45.+3 Carrasco

• FC Villareal - Real Madrid 1:1 (1:1)

Góly: 76. Moreno (z 11 m) - 2. Diaz

• Levante UD - Elche CF 1:1 (1:0)

Góly: 12. Melero - 64. Morente

• FC Sevilla - Celta Vigo 4:2 (2:2)

Góly: 6. Kounde, 45+3. En Nesyri, 86. Escudero, 88. El Haddadi - 11. Aspas, 37. Nolito

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Barcelona v šlágri nestačila na Atlético, Real Madrid opäť zakopol