Romelu Lukaku a Arturo Vidal (číslo 22) pri oslave gólu.
Romelu Lukaku a Arturo Vidal (číslo 22) pri oslave gólu. (Autor: SITA/AP)
TASR|22. nov 2020 o 17:48

Juraj Kucka nezabránil prehre Parmy.

RÍM. Futbalisti tímu Parma Calcio, v základnej zostave aj so slovenským stredopoliarom Jurajom Kuckom, prehrali v 8. kole talianskej Serie A na pôde AS Rím jednoznačne 0:3.

Všetky góly padli už v prvom polčase, pričom dvakrát sa strelecky presadil arménsky reprezentant Henrich Mchitarjan. Zvyšný gól pridal bývalý útočník madridského Realu Borja Mayoral.

Inter Miláno zvíťazil nad FC Turín 4:2, hoci necelú pol hodinu pred koncom ešte prehrával 0:2. Dva góly domácich strelil belgický kanonier Romelu Lukaku. Slovenský obranca Milan Škriniar nastúpil za Inter v 65. minúte.

Sassuolo Calcio bez slovenského krídelníka Lukáša Haraslína triumfovalo na ihrisku Hellasu Verona 2:0 a na pár hodín sa dostalo na čelo tabuľky.

Prvú pozíciu si však prinavrátilo AC Miláno, ktoré v záverečnom nedeľňajšom zápase zvíťazilo v Neapole 3:1.

Najväčšiu zásluhu na jeho triumfe mal hviezdny Zlatan Ibrahimovič, ktorý strelil dva góly a s desiatimi zásahmi je na čele poradia kanonierov.

Slovenský reprezentant Stanislav Lobotka sedel na lavičke náhradníkov.

Serie A - 8. kolo:

• SSC Neapol - AC Miláno 1:3 (0:2)

Góly: 63. Mertens - 20. a 54. Ibrahimovič, 90.+5 Hauge, ČK: 65. Bakayoko (Neapol)

/S. Lobotka (Neapol) bol na lavičke náhradníkov/

• Udinese Calcio - FC Janov 1:0 (1:0)

Gól: 35. de Paul, ČK: 90.+8 Perin (Janov)

• Hellas Verona - Sassuolo Calcio 0:2 (0:1)

Góly: 42. Boga, 76. Berardi

• Inter Miláno - FC Turín 4:2 (0:1)

Góly: 67. a 84. Lukaku (druhý z 11 m), 64. Sanchez, 90. Martinez - 45.+2 Zaza, 62. Ansaldi (z 11 m)