Duda asistoval pri góle, Mainz ukončil dlhé čakanie na víťazstvo

Momentka zo zápasu Kolín nad Rýnom - Union Berlín.
Momentka zo zápasu Kolín nad Rýnom - Union Berlín. (Autor: TASR)
TASR|22. nov 2020 o 18:54

Domáci Freiburg vyšiel bodovo naprázdno.

BERLÍN. Futbalisti Kolína nad Rýnom prehrali v úvodnom nedeľňajšom zápase 8. kola nemeckej Bundesligy s Unionom Berlín tesne 1:2. V drese domáceho tímu hral do 65. minúty slovenský reprezentant Ondrej Duda.

V 31. minúte dostal žltú kartu, ale o päť minút sa podieľal na vyrovnávajúcom góle. Po jeho centri z priameho kopu presne hlavičkoval Iljás Schirí.

Rozhodujúci moment sa udial v 72. minúte, keď Timo Horn síce zneškodnil penaltu Maxa Kruseho, ale na následnú dorážku už nestihol reagovať.

V úvodnom nedeľňajšom dueli vyhral Mainz na pôde Freiburgu 3:1.

O triumfe hostí rozhodol v prvom polčase Francúz Jean-Philippe Mateta, ktorý strelil hetrik. Pre Mainz to bola prvá výhra v tomto ligovom ročníku.

Bundesliga - 8. kolo:

• 1. FC Kolín nad Rýnom - Union Berlín 1:2 (1:1)

Góly: 36. Schirí - 27. Awoniyi, 72. Kruse

/O. Duda hral za Kolín do 65. minúty/

• SC Feiburg - 1. FSV Mainz 1:3 (0:3)

Góly: 63. Petersen - 2., 35. a 40. Mateta

Domov»Futbal»Nemecko»Bundesliga»Duda asistoval pri góle, Mainz ukončil dlhé čakanie na víťazstvo