Liverpool utvoril domáci rekord, Evans stíha vo vlastných góloch Škrtela

Jonny Evans prekonáva vlastného brankára Kaspera Schmeichela počas zápasu Liverpool - Leicester. (Autor: TASR/AP)
SITA|23. nov 2020 o 10:59

Leicester zastavil Liverpool v 80-tych rokoch.

BRATISLAVA. Pred bezmála 40 rokmi sa anglickému klubu Leicester City podaril husársky kúsok. Zastavil sériu 63 domácich zápasov FC Liverpool bez prehry v najvyššej anglickej súťaži. Tá trvala od februára 1978 do januára 1981.

Aktuálne mali hráči Leicesteru ďalší pokus podobného druhu, ale ten nevyužili. Na Anfielde nezastavili rozbehnutý FC Liverpool, ktorý zvíťazil 3:0 a nedovolil súperovi dostať sa späť na čelo tabuľky.

Navyše 64. zápasom bez prehry a 53. víťazstvom na domácom trávniku utvoril klubový rekord.

Rekord napriek zraneniam

Liverpool bol úspešný, hoci tréner Jurgen Klopp hovoril pred zápasom o veľkých problémoch vzhľadom na vynútené absencie šiestich hráčov základnej zostavy - Virgila van Dijka, Trenta Alexandra-Arnolda, Joea Gomeza, Jordana Hendersona, Thiaga Alcántaru a Mohameda Salaha.

"V našej hre bolo veľa pozitívneho. Ak mám vybrať jeden moment, tak potom výkon pravého obrancu Jamesa Milnera. Odohral výnimočný zápas. Najprv v obrane a potom aj v strede poľa. Hral to, čo by mali hráči od seba vyžadovať," hodnotil pre BBC Sport Klopp.

"Zranenia sú pre nás šok, ale hráči musia ponúknuť nové riešenia. Naším stopérom na lavičke chýbajú skúsenosti, a to ešte najnovšie svalové zranenie utŕžil Naby Keita. Naše problémy nie sú malé, ale nejako sa cez to prenesieme," poznamenal tréner Liverpoolu.

Líder vypadol z top trojky

Trénera hostí Brenda Rodgersa konečný výsledok zarmútil. Jeho mužstvo kleslo z prvého až na štvrté miesto tabuľky.

"V prvom polčase sme boli príliš pasívni, chýbala nám agresivita. V druhom polčase sme sa zlepšili, ale nestačilo to. Liverpool zvíťazil zaslúžene. Celkovo nám po reprezentačnej prestávke chýbala väčšia súdržnosť," komentoval Rodgers.

Nepotešil ho ani vlastný gól obrancu Jonnyho Evansa. Aj slovenským fanúšikom dobre známy 32-ročný reprezentant Severného Írska v 21. minúte hlavou namieril do vlastnej siete, čím otvoril skóre zápasu.

Bol to už jeho šiesty vlastný gól v Premier League v súťažnom zápase, čím sa dostal na historické štvrté miesto v Anglicku.

Na čele tejto špecifickej štatistiky je Richard Dunne s desiatimi vlastnými gólmi. O gól viac ako Evans, čiže sedem, do vlastnej siete dosiahli aj bývalí obrancovia FC Liverpool Jamie Carragher a tiež Slovák Martin Škrtel.

Na rozdiel od Evansa môže svoj štatistický počin oslavovať Diogo Jota. Mladý Portugalčan strelil gól v každom z prvých štyroch domácich vystúpení v Premier League, čo je rovnako klubový rekord FC Liverpool.

"Jeho gólu navyše predchádzalo až 30 prihrávok, čo je rekordný počet pri presnom zásahu dosiahnutom hráčom FC Liverpool v Premier League," informoval štatistický portál OptaJoe.

Domov»Futbal»Anglicko»Liverpool utvoril domáci rekord, Evans stíha vo vlastných góloch Škrtela