Zlatan Ibrahimovič.
Zlatan Ibrahimovič. (Autor: TASR/AP)
TASR|23. nov 2020 o 12:50

Skóroval už v ôsmich ligových dueloch po sebe.

MILÁNO. Švédsky kanonier Zlatan Ibrahimovič zaznamenal v nedeľňajšom zápase na ihrisku SSC Neapol dva góly, na čele tabuľky kanonierov má už desiatku. V 79. minúte však odstúpil zo zápasu pre svalové zranenie.

Miláno zostalo vďaka triumfu 3:1 na čele Serie A, poklonu Ibrahimovičovi vystrúhal tréner súpera Gennaro Gattuso.

"Pre mňa je Zlatan silnejší ako pred desiatimi či dvanástimi rokmi. Miláno pevne verí v Ibrahimoviča, jeho spoluhráči mu stopercentne dôverujú. Ich tím nie je najsilnejší, ale má skvelú mentalitu. Hrá dobre a zdolať ho je veľmi ťažké," citovala Gattusa agentúra AFP.

AC bez trénera, Neapol bez Lobotku

Ibrahimovič má vynikajúcu formu, po dvadsiatich minútach skóroval hlavou po centri Thea Hernandeza a druhý raz poslal loptu do siete kolenom.

Švéd skóroval vo všetkých šiestich zápasoch, ktoré odohral v tejto sezóne, dva z nich vynechal po pozitívnom teste na koronavírus. Skóroval aj v posledných dvoch zápasoch minulého ročníka.

Tréner AC Stefano Pioli nemohol byť na zápase pre pozitívny test na koronavírus, jeho tím zaznamenal prvé ligové víťazstvo v Neapole od októbra 2010.

Neapol hral v záverečnej polhodine o jedného muža menej, keď bol vylúčený Tiemoue Bakayoko po dvoch žltých kartách. Slovenský reprezentant Stanislav Lobotka presedel celý duel na lavičke náhradníkov.

Úradujúci šampión Juventus Turín stráca na lídra štyri body, ešte o jeden bod menej má Inter Miláno.

Skvelý obrat po príchode Škriniara

Hráči Interu v domácom zápase s FC Turín prehrávali 0:2 po góloch Simoneho Zazu a po hodine pridal ďalší gól z penalty Christian Ansaldi.

Inter zareagoval v 64. minúte, keď Alexis Sanchez doklepol loptu do siete. Potom sa strela Romelua Lukakua odrazila od brvna, o tri minúty neskôr Lukaku vyrovnal. Belgičan v 84. minúte premenil penaltu a mal prsty v góle aj o šesť minút neskôr. Jeho center poslal do siete striedajúci Lautaro Martinez.

Tréner Interu Antonio Conte napriek tomu nebol spokojný.

"Nepáčilo sa mi, čo som videl. Chýba nám dravosť z minulej sezóny. Ukázali sme však, že vieme zareagovať na nepriaznivý stav."

Slovenský obranca Milan Škriniar nastúpil ako striedajúci hráč v 65. minúte za nepriaznivého stavu 1:2.

Turínčania po piatej prehre spadli do pásma zostupu.

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Skóroval už v ôsmich ligových dueloch po sebe. Ibrahimoviča chválil aj tréner Neapola