Zvolen nastrieľal súperovi desať gólov, Nitra doma nečakane zaváhala

Andrej Šťastný strieľa na brankára súpera.
Andrej Šťastný strieľa na brankára súpera. (Autor: TASR)
Sportnet|24. nov 2020 o 20:08

Michalovce tesne zvíťazili.

BRATISLAVA. Hokejisti HKM Zvolen druhýkrát v priebehu šiestich dní zdolali hráčov Liptovského Mikuláša.

Kým 16. novembra uspeli až po samostatných nájazdoch, v utorňajšej dohrávke 3. kola deklasovali svojho súpera výsledkom 10:3.

Najväčšiu zásluhu na jednoznačnom zvolenskom triumfe mal fínsky útočník Mikko Nuutinen, ktorý strelil hetrik a pridal aj dve asistencie.

Stal sa štvrtým hráčom, ktorý v tejto sezóne dosiahol v jednom zápase päť bodov. Dvakrát to zvládol útočník Slovana Bratislava Brendan Ranford.

Zvolen sa vďaka tretiemu víťazstvu v sérii posunul na piatu priečku ligovej tabuľky, Liptovský Mikuláš je beznádejne na poslednom mieste.

Momentky zo zápasu Nitra - Miškovec. : fotogaléria

24.11.2020

Hráči Nitry nevyužili možnosť dostať sa na prvú priečku tabuľky. Na domácom ľade podľahli maďarskému Miškovcu 2:3 po predĺžení.

O osude stretnutia rozhodol v 64. minúte Američan Alec Rauhauser.

Zaujímavosťou je, že Miškovec vyhral pod Zoborom tri z predošlých štyroch zápasov a navyše vo všetkých prípadoch dokázal bodovať.

Práve po prehre s Miškovcom si napravili chuť hráči Dukly Michaloviec, ktorí v dohrávke 10. kola zdolali Trenčanov 3:2.

Gólmi Christopha Lalancetta a Pavla Regendu si domáci v druhej tretine vypracovali dvojgólový náskok, ale za hostí sa ešte pred odchodom do šatní gólovo presadil Brandon Alderson.

Tretia tretina priniesla dramatický záver. Pri záverečnej hre bez brankára síce hosťujúci Nick Shore reagoval na predošlý gól Tomáša Töröka, ale zverencom Jána Pardavého sa už vyrovnať skóre nepodarilo.

Tipos extraliga - dohrávka 3. kola:

Zvolen - Liptovský Mikuláš 10:3 (4:1, 4:1, 2:1)

Góly: 2. McPherson (Zuzin, Hatala), 5. Mikúš (Betker, Helewka), 12. Mikúš (R. Bondra), 15. Nuutinen (McPherson, Melancon), 23. Nuutinen (Mikúš, Melancon), 29. R. Bondra (Nuutinen, McPherson), 37. Puliš (Hatala, R. Bondra), 38. Melancon (Nuutinen), 47. Nuutinen (McPherson, Ivan), 47. Hraško (Kubka) - 15. Štrauch (Ru. Huna, Rusina), 26. S. Droppa (Haluška, Kalousek), 60. Pavúk (Ru. Huna, Štrauch).

Rozhodovali: Adamec, Žák - D. Konc ml., Valo, vylúčení: 5:8 na 2 min., navyše: Kelemen (Zvolen) 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 5:0, oslabenia: 0:1, zmeny: Kozel za Krasanovského od 5. do 40. Min (L. Mikuláš), bez divákov.

Zvolen: Rahm - Kubka, Hraško, Hatala, Betker, Melancon, Ivan, Kubka, Hraško, Meliško - Kelemen, Helewka, Stupka - Puliš, Mikúš, Bondra - Nuutinen, Zuzin, McPherson - Tibenský, Jedlička, Marcinek

Liptovský Mikuláš: Krasanovský (5. Kozel) - Kurali, Rusina, Pavúk, Petran, Matej Bača, Mezovský, Parobek, Droppa - Ru. Huna, Oško, Štrauch - Michalík, Lištiak, Hamráček - Surový, Uhrík, Králik - Kalousek, Matoušek, Haluška

Hlasy po zápase:

Peter Oremus, tréner Zvolena: "Teší ma vysoký počet strelených gólov na našej strane. I keď tam boli nejaké chyby, výsledok je zaslúžený. Víťazstvo si cením. Bolo badať, že Mikuláš má tretí zápas za päť dní, ovplyvnilo to jeho hru, ale ja som bol z väčšej časti s výkonom mojich zverencov spokojný. Nebolo rozhodujúce, ktorá päťka sa presadila. Bola to dnes kolektívna práca."

Milan Jančuška, tréner Liptovského Mikuláša: "Som sklamaný. Zápas nám absolútne nevyšiel. Čo sa týka korčuľovania, pohybu, bolo to slabé. Prehrávali sme osobné súboje, z toho vyplynuli aj naše fauly. Po nich sme dostali veľa gólov. Výsledok je taký, aký je. Mali sme však nabitý program, neustále hráme zápasy vonku a to bolo v tomto zápase cítiť. Chalani boli unavení, z toho tiež vyplynul náš slabý výkon."

Mikko Nuutinen, útočník Zvolena: "Je to pre nás veľmi pekné víťazstvo. Mali sme dobrý vstup do zápasu, strelili sme oku lahodiace góly v prvej tretine. Môj hetrik chutí super, ale hlavné je, že sme vyhrali. Ešte neviem, aké drahé to bude, ale určite niečo zaplatím. Po takomto víťazstve to je v poriadku."

Tipos extraliga - dohrávka 2. kola:

Nitra - Miškovec 2:3 pp (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)

Góly: 5. Holešinský (Šťastný), 44. Hrnka (Pätoprstý) - 25. Galanisz (Wehrs), 42. Lövei (Révész), 64. Rauhauser (Osterberg)

Rozhodovali: Fridrich, Stano - Kacej, Synek, vylúčení: 2:3 na 2 min., navyše: Szirányi (Miškovec) 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky a oslabenia: 0:0, bez divákov.

Nitra: Cowley - Pupák, Cardwell, Švarný, Bodak, Vitáloš, Knižka - Tvrdoň, Slovák, Hrnka - Kollár, Šťastný, Lantoši - Holešinský, Dauda, Žitný - Minárik, Šiška, Pätoprstý - Škvarek

Miškovec: Rajna - Wehrs, Szirányi, Wolff, D. Kiss, Láda, Rauhauser - Rokaly, Vas, Révész - Lövei, Galanisz, Magosi - Csányi, Osterberg, Jordan - Ritó, Miskolczi, Vojtkó

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: "Prvú tretinu sme nehrali veľmi dobre. Hrali sme mierne povedané na krásu. Hosťujúci hráči začali mať ďaleko lepší pohyb. V našej hre bolo veľa nepresností. Aj keď som bytostne presvedčený, že v priemere máme hokejovo vyspelejších hráčov ako hostia, tak vďaka zlému tímovému výkonu sme ich nedokázali zdolať."

Dave Allison, tréner Miškovca: "Vždy, keď sa mužstvu podarí vyhrať je to výborný pocit. Nitra nás tlačila najmä v prvej tretine. Oba tímy sa usilovali hrať tvrdo. V predĺžení je to už lotéria kto z koho."

Tipos extraliga - dohrávka 10. kola:

Michalovce - Trenčín 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)

Góly: 27. Lalancette (Southorn, Takáč), 37. Regenda (Takáč, McCormack), 43. Török (Mihálik) - 40. Alderson (Ackered, N. Shore), 59. N. Shore (Ackered)

Rozhodovali: Korba, Štefík - Bogdaň, Beniač, vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Michalovce: Tomek - Southorn, McCormack, Ventelä, Mihálik, Ťavoda, Louis, Zekucia - Regenda, Hickmott, Šoltés - Takáč, Lalancette, Bartánus - Majdan, Galamboš, Török - Chalupa, Češík, Mašlonka - Ragan

Trenčín: Valent - Ackered, Lemcke, Stacha, Bokroš, E. Švec, Rajnoha, Sládok - Bezúch, Kettunen, Alderson - Hecl, Valach, Chromiak - Okuliar, N. Shore, D. Shore - Krajč, J. Švec, Kukuča - Ferenyi

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Zvolen nastrieľal súperovi desať gólov, Nitra doma nečakane zaváhala