Sklamaný Romelo Lukaku v zápase Inter Miláno - Real Madrid.
Sklamaný Romelo Lukaku v zápase Inter Miláno - Real Madrid. (Autor: TASR/AP)
Športové prenosy SME|25. nov 2020 o 18:55

Bayern dominoval aj v oslabení.

BRATISLAVA. Futbalisti anglického klubu Manchester City a nemeckého Bayernu Mníchov spečatili svoj postup do jarného osemfinále Ligy majstrov 2020/2021.

Doplnili kvarteto postupujúcich z utorňajšieho programu Chelsea Londýn, FC Sevilla, FC Barcelona a Juventus Turín.

Pred všetkými zápasmi večera sa držala minúta ticha na počesť Argentínčana Diega Armanda Maradonu, ktorý zomrel v stredu vo veku 60 rokov na zlyhanie srdca.

UEFA informovala, že minútou ticha si legendu svetového futbalu uctia vo všetkých zápasoch Ligy majstrov aj Európskej ligy počas tohto týždňa.

Bayern skóroval aj v oslabení

Bayern mal v Allianz Arene v prvom polčase veľké problémy s vysokým pressingom hostí a mohol aj prehrávať, ale rakúsky majster svoje šance nevyužil.

Pykal za to v závere polčasu, keď Robert Lewandowski dorážkou otvoril skóre a 71. presným zásahom v Lige majstrov vyrovnal tretiu pozíciu Španiela Raúla Gonzaleza v historických tabuľkách súťaže.

Zverenci trénera Hansiho Flicka v druhom polčase zvýšili na 2:0, keď si dal vlastný gól hosťujúci Maximilian Wöber. Potom síce prišli o vylúčeného Marca Rocu, ale vzápätí dal na 3:0 Leroy Sane. Hostia už len znížili vďaka Mergimovi Berishovi.

Mníchovčania sú stále stopercentní, v elitnej klubovej súťaži vyhrali 15-krát za sebou. Po bezgólovej remíze v druhom zápase A-skupiny medzi Atléticom Madrid a moskovským Lokomotivom má španielsky celok na druhom mieste pred tretími Rusmi náskok dva body.

Inter so Škriniarom zlyhal

V B-skupine otvoril Real Madrid v dôležitom zápase skóre na pôde Interu Miláno už v 7. minúte, keď faul Nicolu Barellu na Nacha potrestal z penalty Eden Hazard.

V 33. minúte videl od anglického rozhodcu Anthony Taylora dve žlté a následne červenú kartu v priebehu niekoľkých sekúnd domáci Arturo Vidal za protesty a nešportové správanie.

V druhom polčase si dal vlastný gól Achraf Hakimi a Real po výhre 2:0 získal dôležité body v boji o postup. Inter si situáciu mimoriadne skomplikoval a už má len teoretickú nádej. V základnej zostave talianskeho klubu nastúpil slovenský obranca Milan Škriniar a odohral celý zápas.

Tabuľku vedie bundesligový Mönchengladbach, ktorý rozhodol súboj s ukrajinským Šachtarom Doneck už v prvom polčase troma gólmi. V 81. minúte sa dostal na ihrisko aj slovenský stredopoliar László Bénes, ktorý vymenil kapitána Larsa Stindla.

Nemci majú na konte osem bodov, Real má sedem, Šachtar štyri a posledný Inter dva.

László Bénes na predzápasovom tréningu.
László Bénes na predzápasovom tréningu. (Autor: TASR/DPA)

City ovládlo C-skupinu

Hráči Manchester City v C-skupine prebrali na pôde Olympiakosu Pireus opraty zápasu od prvých sekúnd, hrali aktívne, mali väčšie držanie lopty a vypracovali si viac šancí.

Domácich prinútili k pasívnej hre a iba skvelé zákroky brankára Olympiakosu Joseho Saa zachránili Pireus od viacerých gólov. Z tlaku hostí v prvom polčase tak rezultoval len gól Phila Fodena, ktorý v 36. minúte nekompromisne zakončil po spätnej pätičke od Raheema Sterlinga.

V druhom polčase sa už hostia napriek viacerým sľubným príležitostiam nepresadili, ale postup, na ktorý by im prípadne stačil aj bod za remízu, si však s prehľadom ustrážili.

Zverenci trénera Pepa Guardiolu vyhrali aj vo štvrtom zápase skupiny, ktorú vedú s 12 bodmi. Druhé je Porto, ktoré zvíťazilo v Marseille 2:0 a je už len krôčik od postupu. Pred tretím Olympiakosom má náskok šiestich bodov.

Hráč Atalanty Bergamo Papu Gomez (vpravo) oslavuje výhru nad FC Liverpool.
Hráč Atalanty Bergamo Papu Gomez (vpravo) oslavuje výhru nad FC Liverpool. (Autor: TASR/AP)

Liverpool zahodil istotu osemfinále

Okrem Manchester City a Bayernu Mníchov mohol zavŕšiť postup do osemfinále aj anglický FC Liverpool. V D-skupine na to potreboval domáce víťazstvo nad talianskou Atalantou Bergamo.

Po troch predchádzajúcich víťazstvách ale utrpel prvú prehru (0:2). V druhom polčase o tom rozhodli góly Josipa Iličiča a Robina Gosensa.

V ďalšom zápase skupiny Ajax doma nadviazal na predchádzajúci triumf 2:1 z pôdy Midtjyllandu a Dánov zdolal 3:1. Urobil tak dôležitý krok k prípadnému postupu, na konte má sedem bodov, rovnako ako tretia Atalanta.

Skupina B

• Borussia Mönchengladbach - Šachtar Doneck 4:0 (3:0)

Skupina C

• Olympiakos Pireus - Manchester City 0:1 (0:1)

Skupina D

• Ajax Amsterdam - Midtjylland 3:1 (0:0)

Góly: 47. Gravenberch, 49. Mazraoui, 67. Neres – 80. Mabil (pen.)

• Liverpool FC - Atalanta Bergamo 0:2 (0:0)

Góly: 60. Iličić, 64. Gosens

1.Liverpool43018:29
2.Ajax Amsterdam42117:57
3.Atalanta Bergamo42118:77
4.Midtjylland40042:110

Domov»Futbal»Liga majstrov»Škriniarov tím zlyhal v boji o všetko, Bénes sa dostal do hry, Liverpool zakopol