Lewandowski vyrovnal zápis Raúla, stačilo mu na to o sedem rokov menej

Robert Lewandowski.
Robert Lewandowski. (Autor: TASR/AP)
SITA|26. nov 2020 o 11:03

Poliak sa dostal už na tretie miesto v histórii.

​​BRATISLAVA. Nemecký Bayern Mníchov naďalej naťahuje rekordnú sériu víťazstiev vo futbalovej Lige majstrov.

V stredu Bavori pred prázdnou Allianz Arenou zdolali hráčov rakúskeho tímu Red Bull Salzburg 3:1 (1:0), čo bol ich pätnásty triumf v neprerušenej sérii.

Obhajca trofeje má v A-skupine plný počet 12 bodov a istotu postupu do vyraďovacej časti.

"Náš hlavný cieľ bol postup medzi 16 najlepších a ten sme splnili. V prvom polčase sme si to však sťažili, lebo sme si pomaly posúvali loptu. Boli sme nesústredení a akoby pribrzdení, ale nakoniec sme vyhrali aj štvrtý zápas. Takže spokojnosť," uviedol tréner Hansi Flick podľa oficiálneho webu UEFA.

Lewandowski dobehol Raúla

Bayern gólovo nakopol nik iný ako Robert Lewandowski. Poľský čarostrelec v 43. minúte efektne pätou posunul loptu Thomasovi Müllerovi.

Exreprezentant Nemecka vystrelil a loptu odrazenú od brankára Cicana Stankoviča dokopol Lewandowski do bránky.

Fenomenálny Poliak skóroval šiestykrát v ostatných šiestich zápasoch v drese Bayernu a tretíkrát v ostatných dvoch vystúpeniach v Lige majstrov.

Väčšiu pozornosť však vzbudzuje štatistika, podľa ktorej 32-ročný varšavský rodák v milionárskej futbalovej súťaže strelil už 71. gól, čím sa vyrovnal Španielovi Raúlovi Gonzálezovi na tretej priečke historickej tabuľky kanonierov.

Lepší ako títo dvaja sú už len trojciferní velikáni Cristiano Ronaldo (131) a Lionel Messi (118).

Lewandowski: Víťazstvá ma poháňajú vpred

Zatiaľ čo Raúl nastrieľal svojich 71 gólov v LM počas dlhých 16 rokov 1995 - 2011, Lewandowskému stačilo deväť rokov (prvý zásah sa datuje k 19. 10. 2011) a môže ďalej pokračovať.

"Som útočník a tí majú strieľať góly. Futbal je však tímový šport a moje góly by boli zbytočné, ak by Bayern nevíťazil.

Práve víťazstvá a ambícia zisku ďalších trofejí ma poháňajú stále vpred v kariére," vyhlásil nedávno Lewandowski podľa webu Goal.com.

Bayern je suverénom skupiny

Po slabšom prvom polčase Bayern prevzal réžiu zápasu a zásluhou Kingsleyho Comana a Leroya Saného pridal ďalšie dva góly. Na druhej strane kapitán Manuel Neuer zneškodnil niekoľko dobrých príležitostí hostí.

Ich jediný gól napokon strelil v 73. minúte Mergim Berisha. To už hral Bayern 5 minút bez vylúčeného španielskeho stredopoliara Marca Rocu, ktorý videl dve žlté a tým aj červenú kartu.

Zatiaľ čo Bayern je suverénom A-skupiny, Salzburg je na dne tabuľky s jedným bodom. Stále však má šancu na postup do osemfinále.

"Škoda, som sklamaný. Hrali sme dosť dobre na to, že sme nič nezískali. A to v oboch zápasoch proti Bayernu. Inkasovali sme však priveľa gólov.

Chlapi odviedli dobrú robotu a stále žijeme. Nesmieme klesať na duchu," skonštatoval americký tréner RB Salzburg Jesse Marsch.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Lewandowski vyrovnal zápis Raúla, stačilo mu na to o sedem rokov menej