Hancko dal gól Celticu, potom sa ozvalo koleno. Horšie ako zlomená kosť, vraví

Dávid Hancko bráni Odsonn Edouarda v zápase Sparta - Celtic.
Dávid Hancko bráni Odsonn Edouarda v zápase Sparta - Celtic. (Autor: TASR/AP)
SITA|27. nov 2020 o 08:30

Škótskemu klubu dali dovedna osem gólov.

BRATISLAVA. Slovenský futbalista Dávid Hancko má za sebou zaujímavý návrat do základnej zostavy Sparty Praha.

V domácom súboji Európskej ligy so Celticom Glasgow bol najprv v 15. minúte v úlohe štatistu, keď si ho hosťujúci útočník Édouard povodil po šestnástke a po štvrtej kľučke nezadržateľne skóroval.

O 11 minút neskôr si 22-ročný obranca tento slabší moment vynahradil. V šestnástke si spracoval loptu po streleckom pokuse Davida Pavelku a sám ľavačkou namieril presne.

Nesmie chýbať ochota brániť

Sparta napokon zvíťazila 4:1 a slávnemu škótskemu súperovi uštedrila rovnakú prehru ako pred troma týždňami v Glasgowe. Znamená to, že český zástupca si v H-skupine Európskej ligy udržal šancu na postup do jarného šestnásťfinále.

Zranená šľacha je horšia ako zlomená kosť. Nevieme, kedy to bude zahojené.

Dávid Hancko

Na lídra OSC Lille má manko dva body, za AC Miláno zaostáva iba o jeden. Súboj Lille s AC Miláno sa vo štvrtok skončil zmierlivo 1:1.

"V šatni sme si vraveli, že v našom výkone nesmie chýbať bojovnosť, vášeň a ochota brániť. Správnym kľúčom je vždy maximálny výkon a výsledok sa potom dostaví," vyslovil sa Dávid Hancko v rozhovore na oficiálnom webe Sparty Praha.

"Inkasovaný gól ma mrzí, ale príliš sme sa v tom nevŕtali. Dôležitejšia bola naša reakcia a tá bola správna," dodal.

Znovu nedohral

Slovenský reprezentant napokon odohral iba 67 minút, lebo sa mu opäť ozvalo boľavé koleno.

"Moje koleno nie je stopercentné. Som však rád, že som mohol pomôcť tímu aspoň hodinu. Potom ma to opätovne začalo trápiť. Treba to viac posilňovať.

Zranená šľacha je horšia ako zlomená kosť. Nevieme, kedy to bude zahojené. Robíme maximum, aby šľacha vydržala čoraz viac a viac. Dúfam, že do Vianoc sa moje minúty na trávniku budú už len stupňovať," vysvetlil Hancko.

Kontrast s ligovými výsledkami

Najbližšie čaká na sparťanov vo futbalovej Európe výjazd do Lille. Súboj s lídrom skupiny nastane 3. decembra a prípadné víťazstvo môže zverencov Václava Kotala posunúť na prvé miesto v tabuľke.

"Treba to skúsiť a ísť do Lille bojovať, môžeme tam zvíťaziť. Treba však hľadieť na seba a nie na súpera. Základom našej hry musia byť bojovnosť, vášeň a ochota," zdupľoval Hancko.

V najvyššej českej súťaži je Sparta na druhom mieste o 4 body za mestským rivalom Slaviou, ale posledné dva zápasy futbalisti z Letnej prehrali. Najprv v Plzni 1:3 a potom doma s Českými Budějovicami 2:4.

"Teraz sa sústredíme na najbližší zápas v Tepliciach. Treba sa odraziť zo zlých výsledkov lige," dodal slovenský obranca na webe Sparty.

Domov»Futbal»Európska liga»Hancko dal gól Celticu, potom sa ozvalo koleno. Horšie ako zlomená kosť, vraví