Košice nedali šancu Banskej Bystrici, Slovan rozhodol až v nájazdoch

Radosť hokejistov HC Košice - ilustračná fotografia.
Radosť hokejistov HC Košice - ilustračná fotografia. (Autor: Milan Kapusta - TASR)
TASR|27. nov 2020 o 21:06

Poprad sa udržal na čele súťaže.

KOŠICE. Hokejisti HK Poprad uspeli v piatkovom zápase 17. kola na ľade DVTK Jegesmedvék Miškovec 3:2 po predĺžení a udržali sa na čele Tipos extraligy.

Rovnaký počet 31 bodov má na konte aj druhá Nitra, ktorá doma zdolala Liptovský Mikuláš 7:5. Hostia naďalej čakajú na prvé víťazstvo v sezóne.

Tretie Nové Zámky prehrali druhýkrát za sebou, ale získali aspoň bod za prehru v Trenčíne 4:5 po predĺžení.

Štvrté víťazstvo za sebou si pripísal bratislavský Slovan, keď uspel vo Zvolene 3:2 po samostatných nájazdoch.

Tipos extraliga 2020/2021: TOP momenty zo zápasu Zvolen - Slovan Bratislava: fotogaléria

27.11.2020

Figuruje na štvrtej priečke o tri body pred piatym Zvolenom a šiestymi Michalovcami.

Po dvoch prehrách sa dočkali siedme Košice, ktoré na vlastnom ľade triumfovali nad Banskou Bystricou 7:3.

Tipos extraliga 2020/2021:

Košice - Banská Bystrica 7:3 (0:1, 3:1, 4:1)

Góly: 21. B. Mráz (Pavlin, Michal Chovan), 28. Klhůfek (Michal Chovan, Réway), 31. Michal Chovan (D. Růžička), 44. Klhůfek (Pospíšil, Krasničan), 56. Michal Chovan (Réway, Pavlin), 58. B. Mráz (Baránek, Michal Chovan), 59. Pospíšil (Klhůfek, Jenyš) - 4. Winquist (Faško-Rudáš, Lamper), 34. Faško-Rudáš (Vašaš), 55. Vašaš (Tamáši, Vybiral)

Rozhodovali: Žák, Štefik - Stanzel, Šoltés, vylúčení: 8:11 na 2 min, navyše Jenyš (Košice) 10 min za nešportové správanie sa, presilovky 1:1, oslabenia: 0:0.

Košice: Sedláček - Baránek, Pavlin, D. Růžička, Michalčin, Deyl, T. Slovák, Cibák, Mudrák - Michal Chovan, B. Mráz, Réway - Klhůfek, M. Pospíšil, Jenyš - O. Jokeľ, Eliaš, Milý - Frič, Havrila, Krasničan

Banská Bystrica: Rabčan (31. Vay) - Brejčák, Ďatelinka, Drew, Breton, A. Žiak, Demo, Biro, Petrinec - Vašaš, Tamáši, Vybíral - P. Lamper, Winquist, Faško-Rudáš - Sojka, Šimun, Výhonský - K. Gabor, O. Giertl, Sarvaš

Hlasy po zápase

Jan Šťastný, tréner Košíc: "Veľmi sme dnes chceli uspieť, aj z toho možno pramenilo to, že sme v úvode ťahali za kratší koniec. Kľúčové bolo, že sme v druhej tretine rýchlo dali gól a to nás nakoplo. Nejdú nám presilovky a aj preto sme išli do úplného rizika a poslali na ľad aj piatich útočníkov. Výsledok vyzerá byť jednoznačný, ale také to určite nebolo."

Norbert Javorčík, tréner Banskej Bystrice: "Vstup do zápasu sa nám podaril, dali sme prvý gól. V druhej tretine náš výkon však nevygradoval. Čakali sme odvážnejšie predstavenie najmä od mladých hráčov, ktorí mali veľa príležitostí, no hrali ustráchane. Na to sme potom aj doplatili."

Trenčín - Nové Zámky 5:4 pp (1:0, 1:3, 2:1 - 1:0)

Góly: 14. Ackered (Alderson, N.Shore), 27. Chromiak (Hecl, Stacha), 41. Stacha (Hecl, Bokroš), 57. Kettunen (Bokroš, Valach), 61. Ackered (N. Shore) - 32. Holovič (Drtina, Giľák), 35. Bajtek (Obdržálek), 39. Holovič (Roman, Giľák), 45. Rogoň (Jurík)

Rozhodovali: Snášel, Baluška - Kacej, Durmis., vylúčení na 2 min: 6:5, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, hralo sa bez divákov

Trenčín: Valent - Lemcke, Ackered, T.Bokroš, Stacha, Rajnoha, E.Švec, Ilenčík, Honzer - D.Shore, N.Shore, Okuliar - Chromiak, Valach, Hecl - Alderson, Kettunen, Kukuča - Ferényi, J.Švec, Krajč

Nové Zámky: Kiviaho - P.Mikuš, Hain, Västilä, M.Roman, Ordzovenský, M.Drtina, Šeliga - Obdržálek, Seppänen, Bajtek - Okoličány, Holovič, Števuliak - J.Jurík, Embrich, Rogoň - Giľák, Ondrušek, S.Rehák

Nitra - Liptovský Mikuláš 7:5 (3:2, 1:0, 2:3)

Góly: 17. Žitný (Lantoši, Bodák), 19. Žitný (Šťastný), 20. Tvrdoň (Nemec, Hrnka), 24. Hrnka (Tvrdoň, Slovák), 43. Lantoši (Holešinský), 56. Šiška (Pätoprstý, Minárik), 59. Šťastný - 3. Surový, 13. Michalík, 44. Rusina (Valtola, Oško), 44. Kurali (Štrauch, Huna), 56. Štrauch (Oško, Huna)

Rozhodovali: Tvrdoň, Fridrich - Synek, Jurčák, vylúčení na 2 min: 1:4, navyše: Holešinský (Nitra), Pavúk (L. Mikuláš) obaja 10 min za zhodenie rukavíc, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, bez divákov

Nitra: Nagy - Pupák, Š. Nemec, Švarný, Bodák, Vitáloš, Zech, Knižka - Tvrdoň, Slovák, Hrnka - Kollár, Šťastný, Žitný - Molnár, Holešinský, Lantoši - Minárik, Šiška, Pätoprstý - Škvarek

Liptovský Mikuláš: Krasanovský (24. Kozel) - Rusina, Kurali, Pavúk, Petran, Mezovský, Bača, Droppa, Valtola - Štrauch, Oško, Rudolf Huna - Hamráček, Lištiak, Michalík - Duran, Uhrík, Surový - Haluška, Matoušek, Kalousek

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: "Z našej strany to bol zlý začiatok. Za stavu 5:2 som si myslel, že sa my tréneri, dočkáme pokojnejšieho zápasu, keď sa nebudeme triasť do posledných minút. Mužstvo nám to nedoprialo, takže to bol typický priebeh a zbytočne sme sa do konca báli o výsledok."

Milan Jančuška, tréner Liptovského Mikuláša: "Tento zápas bol "ako cez kopirák" ako v prvom zápase v Nitre, kedy sme vyhrávali 2:0. Musím povedať, že dnes nás ani brankár nepodržal. V priebehu troch minút sme dostali tri góly. Držali sme sa statočne až do záveru, no v power play sme dostali gól. Škoda, keby sme udržali prvú tretinu bez gólu, tak by zápas inak vyzeral."

Detva - Michalovce 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)

Góly: 7. Valent (Askarov, F. Fekiač), 45. Cox (F. Fekiač) - 8. Bartánus (Šoltés), 21. Regenda (Hickmott, Šoltés), 34. Šoltés (Galamboš, Louis), 54. Šoltés (McCormack, Bartánus)

Rozhodovali: D. Konc st., Stano - Frimmel, Jedlička, vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 1:0, bez divákov

Detva: Sholl - Jendroľ, F. Fekiač, Lalík, Rymsha, Golian, Rais, Marttinen, Gachulinec - Klíma, V. Fekiač, Askarov - Čacho, Valent, Cox - Magdolen, Halama, Ľupták - Ščurko, Downing, Sýkora

Michalovce: Škorvánek - Southorn, McCormack, Ventelä, Mihalik, Ťavoda, Louis, Zekucia, Ragan - Šoltés, Hickmott, Regenda - Bartánus, Lalancette, Takáč - Török, Galamboš, Chalupa - Mašlonka, Češík, Majdan

Zvolen - Slovan Bratislava 2:3 sn (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 40. Puliš (Stupka, Mikúš), 53. Mikúš (Puliš, R. Bondra) - 11. Harris (Štajnoch, Gašpar), 39. Ranford (Gašpar), 65. Ranford (rozh. sam. nájazd)

Rozhodovali: Hronský, Műllner - Šefčík, J. Konc ml., vylúčení na 2 min: 5:6, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, vyššie tresty: Harris (Slovan) 10 minút za vrazenie na mantinel, bez divákov

Zvolen: Rahm - Kubka, Hraško, Melancon, Ivan, Hatala, Betker, Meliško - Kelemen, Helewka, Stupka - Nuutinen, Zuzin, McPherson - Puliš, Mikúš, R. Bondra - Tibenský, Viedenský, Ďuriš

Slovan: Makarov - Sersen, Ališauskas, Bačík, Štajnoch, J. Valach, Lee, Maier - Ranford, Kytnár, Studenič - Kundrík, Bortňák, S. Petráš - Jendek, Urbánek, Zigo - Gašpar, Harris, O'Donnell

Peter Oremus, tréner Zvolena: "Prišiel k nám kvalitný súper. Škoda, že sme nepridali rozdielový gól z presilovky, no stav 0:2 vyrovnať na 2:2 nie je vôbec špatné. . Treba si vážiť aj bod. Ja som hráčom povedal v šatni, že ich výkon bol veľmi dobrý. S ním som spokojný, aj keď je ešte vždy čo zlepšovať. V prvej tretine nám chýbal tlak do bránky a tiež krátke prihrávky. Škoda, že nám nepadol gól v predĺžení. Slovan hral dnes naozaj výborne."

Roman Stantien, tréner Slovana: "V prvej tretine sme mali viac šancí než domáci. Potom sa to od druhej tretiny vyrovnalo, v tretej tretine sme chceli naše vedenie udržať, ale inkasovali sme po teči gól na 2:2. V predĺžení mali domáci viac gólových šancí, podržal nás brankár Makarov. Chytal po celý zápas výborne, aj obrana fungovala dobre. Bolo to dnes aj o presnejšom zakončení, to nám chýbalo. Na môj vkus bolo aj veľa presiloviek a oslabení, čo nás vyvádzalo z rytmu."

Miškovec - Poprad 2:3 pp (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)

Góly: 40. D. Kiss (Wehrs, Vas), 55. Z. Jordan (Wehrs, Osterberg) - 3. Haščák (Skokan, Svitana), 22. Drgoň (Skokan, Haščák), 62. Drgoň (Preisnger, Handlovský)

Rozhodovali: Goga, Výleta - Crman, Ordzovenský, vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky 1:1, oslabenia: 0:0

Miškovec: Rajna - Szirányi, Wehrs, D. Kiss, Wolff, Rauhauser, Láda, Vojtkó - Révész, Vas, Rokaly - Magosi, Galanisz, Lövei - Z. Jordan, Osterberg, Csányi - Mattyasovszki, Miskolczi, Ritó

Poprad: Vošvrda - Drgoň, Repe, Brejčák, Dalhuisen, Hudec, Česánek, Kramár - Haščák, Skokan, Svitana - Handlovský, Preisinger, Vandas - Livingston, Zagrapan, Tavi - Matej Paločko, Bjalončík, Matúš Paločko - Mešár