Erling Haaland sa drží za hlavu v zápase Dortmund - Kolín.
Erling Haaland sa drží za hlavu v zápase Dortmund - Kolín. (Autor: TASR/AP)
TASR|28. nov 2020 o 17:40

Kolín dosiahol vôbec prvé víťazstvo v sezóne.

BERLÍN. Futbalisti 1. FC Kolín dosiahli prvé víťazstvo v tomto ročníku nemeckej Bundesligy. V sobotnom zápase 9. kola triumfovali na horúcej pôde Borussie Dortmund 2:1.

V drese domácich odohral celý zápas slovenský reprezentačný stredopoliar Ondrej Duda.

Dortmund prehrával od 9. minúty, keď sa presadil tuniský stredopoliar Ellyes Skhiri. Domáci mali územnú prevahu, nestrieľali však presne, a tak v 60. minúte inkasovali opäť od Skhiriho.

V 74. minúte znížil striedajúci Belgičan Thorgan Hazard. Napriek veľkým šanciam, keď čistú mal aj v úplnom závere Nór Erling Haaland, však domáci nedokázali ani vyrovnať a utrpeli tretiu ligovú prehru v ročníku.

Futbalisti Bayernu Mníchov zvíťazili na ihrisku VfB Stuttgart 3:1. O triumfe obhajcu, ktorý inkasoval ako prvý, rozhodli góly Kingsleyho Comana, Roberta Lewandowského a Douglasa Costu.

Bavori sú na prvom mieste tabuľky a pred druhým Lipskom, ktoré doma zdolalo Augsburg 2:1, majú náskok dvoch bodov.

Vo večernom dueli zvíťazila Borussia Mönchengladbach nad Schalke 4:1. Slovenský stredopoliar László Bénes nastúpil za domácich v 81. minúte.