Prečo hráč Dunajskej Stredy po góle provokoval? Mal to byť odkaz trénerovi

Eric Ramírez v zápase Trnava - Dunajská Streda.
Eric Ramírez v zápase Trnava - Dunajská Streda. (Autor: Reprofoto YouTube.com/DAC 1904)
Titanilla Bőd|28. nov 2020 o 22:47

Dunajská Streda vyhrala v Trnave.

TRNAVA. Ten štadión bol pre ňu dlho zakliaty. Dunajská Streda postupne napredovala, na svojom ihrisku dokázala potrápiť ktoréhokoľvek súpera, ba vedela prekvapiť aj na Tehelnom poli či v Žiline.

Trnavská City Aréna však odolávala.

Tréner Marco Rossi bol z toho zúfalý. Dunajskostredčania pod jeho vedením nikdy v Trnave nevyhrali a temperamentný Talian zo Štadióna Antona Malatinského odchádzal s prehrou aj ako tréner maďarskej reprezentácie.

Keď DAC, už s Petrom Hyballom na lavičke, vlani v októbri prelomil zlú sériu a zvíťazil v Trnave 2:1, bolo to len jeho druhé víťazstvo na pôde tohto súpera z tridsiatich zápasov.

Prihrávka roka

Odvtedy sa však tímu zo Žitného ostrova v Trnave darí. V skrátenej minulosezónnej nadstavbe už pod taktovkou Bernda Storcka zdolal vonku Spartak 2:0.

Dunajskostredčania zavŕšili hetrik v aktuálnom kole Fortuna ligy, keď v sobotu vyhrali opäť 2:0.

DAC od začiatku dominoval, viac útočil a v druhom polčase v rozpätí štyroch minút rozhodol o osude stretnutia. Prvý gól strelil Eric Ramírez po nádhernej prihrávke Andriju Baliča.

V MOL Aréne dal venezuelský útočník Trnave dva góly, za jeden z nich dostal aj cenu Gól mesiaca august.

Ak by existovalo aj ocenenie prihrávka mesiaca, či azda aj roka, zaslúžil by si ho Balič. Tridsaťmetrové a predsa na milimeter presné prihrávky sú v slovenskej lige raritou.

Tréner Spartaka Norbert Hrnčár sa však domnieval, že jeho tím inkasoval príliš ľahko. „Nevyšachovali nás, bola to dlhá nakopnutá lopta, ktorú sme neodvrátili,“ poznamenal domáci kouč na pozápasovej tlačovke.

Odkaz pre bývalého trénera

Ramírez gól oslavoval svojsky – nebežal k spoluhráčom, ale pred lavičku Trnavy, a predviedol víťazoslávne a provokatívne gesto.

„Súviselo to asi ešte s nevyrovnanými účtami z predchádzajúceho zápasu,“ uviedol tréner Hrnčár v rozhovore pre RTVS.

Ramírez pozápasové rozhovory nedáva, keďže sa nevie plynule vyjadrovať po anglicky.

Je však pravdepodobné, že jeho gesto bolo určené práve Hrnčárovi, ktorý prevzal Trnavu po prehratom zápase v Dunajskej Strede.

Norbert Hrnčár ako tréner Spartaka Trnava.
Norbert Hrnčár ako tréner Spartaka Trnava. (Autor: TASR)

Ramírez a Hrnčár pred dvoma rokmi pôsobili spolu v Karvinej, no počas svojho krátkeho angažmánu slovenský tréner veľa šancí hráčovi z Venezuely nedával.

Ramírez pod jeho vedením nastúpil len v troch zápasoch a mal na konte dovedna iba 109 minút.

Zato v DAC je kľúčovým hráčom. V tejto sezóne dal už svoj šiesty gól v lige, z toho tri padli do siete Trnavy.

Moldavčan Ion Nicolaescu, autor druhého gólu hostí, skóroval v slovenskej lige prvýkrát, keď loptu poslal do siete po rohu Marka Divkoviča.

Ak by premenil všetky svoje príležitosti, mohol v Trnave dosiahnuť aj hetrik.

Tretia nula v sérii

DAC neinkasoval už v treťom zápase po sebe, pritom na začiatku sezóny dostali žlto-modrí aspoň jeden gól takmer v každom stretnutí.

„Aj keď sme vyhrávali, ako stopér som bol nahnevaný, že sme dostali toľko gólov. Som rád, že sme už tretí raz po sebe udržali nulu. Pomôže to aj Martinovi Jedličkovi, aj dnes zachytal výborne. V obrane teraz fungujeme lepšie, sme viac kompaktní,“ vravel obranca hostí Dominik Kružliak.

DAC vyhral v tejto sezóne už šiesty zápas vonku, vďaka čomu je najlepším tímom na ihriskách súperov. Naopak, Trnava z ôsmich domácich zápasov získala len desať bodov.

„Vôbec sa nám doma nedarí. Chýbajú nám fanúšikovia, podpora z tribúny. Škoda, že sme nezachytili začiatok druhého polčasu. Dostali sme dva góly a už sa to ťažko doháňalo,“ priznal obranca Spartaka Matúš Turňa.

Domov»Futbalnet»Prečo hráč Dunajskej Stredy po góle provokoval? Mal to byť odkaz trénerovi