Kucka sa zaskvel peknou asistenciou, Parma ukončila čakanie na výhru

Slovenský futbalista Juraj Kucka (v žltom) v zápase proti FC Janov.
Slovenský futbalista Juraj Kucka (v žltom) v zápase proti FC Janov. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|30. nov 2020 o 23:17

Tri body zariadil útočník Gervinho.

BRATISLAVA. Futbalisti Parmy zvíťazili v pondelňajšom zápase 9. kola najvyššej talianskej súťaže na pôde FC Janov tesne 2:1.

Hrdinom zápasu bol útočník Gervinho, ktorý strelil oba góly hostí.

V desiatej minúte hráčovi z Pobrežia Slonoviny asistoval Juraj Kucka, keď ho našiel peknou kolmou prihrávkou za obrannú líniu súpera. Slovenský reprezentant odohral celé stretnutie.

Parma sa dočkala prvého ligového víťazstva od 4. októbra, keď zdolala Veronu 1:0. V tabuľke poskočila na 16. priečku, Janov je s piatimi bodmi predposledný.

V úvodnom dueli remizoval FC Turín so Sampdoriou Janov 2:2. Domáci síce viedli po góle Andreu Belottiho, ale napokon mohli byť radi aj za deľbu bodov, ktorú v 77. minúte zariadil Soualiho Meite.

Serie A - 9. kolo:

• FC Janov - Parma 1:2 (0:1)

Góly: 50. Šomurodov – 10. Gervinho, 47. Gervinho

/J. Kucka (Parma) odohral celé stretnutie/

• FC Turín - Sampdoria Janov 2:2 (1:0)

Góly: 25. Belotti, 77. Meite - 54. Candreva, 63. Quagliarella

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Kucka sa zaskvel peknou asistenciou, Parma ukončila čakanie na výhru