Inter so Škriniarom zachránil VAR, dva tímy postúpili, Real zlyhal

Momentka zo zápasu Liverpool - Ajax. Domáci postúpili do osemfinále po výhre 1:0. (Autor: TASR/AP)
Športové prenosy SME|1. dec 2020 o 18:00

Pozrite si utorňajšie výsledky.

BRATISLAVA. Futbalisti FC Liverpool a FC Porto postúpili do osemfinále Ligy majstrov 2020/2021.

Liverpoolu by k účasti medzi elitnou šestnástkou stačila v aj remíza s Ajaxom Amsterdam, triumf domácich 1:0 zariadil Curtis Jones.

Porto do vyraďovacej fázy posunula domáca remíza s Manchestrom City 0:0, anglický tím sa stal víťazom skupiny.

Real Madrid znovu zaváhal

Futbalisti Realu Madrid nevyužili šancu postúpiť do osemfinále. V B-skupine prehrali v Kyjeve so Šachtarom Doneck 0:2.

Zverenci francúzskeho trénera Zinedina Zidana potrebovali na postup vyhrať, no rekordný 13-násobný európsky šampión prehral s ukrajinským oponentom aj druhýkrát v tejto sezóne.

Prvýkrát hneď v prvom kole doma 2:3.

Real bol v prvom polčase dôslednejší na lopte, hral agresívne a vedel si vytvoriť aj šance, no nebol efektívny. Dve veľké šance nevyužil Marco Asensio. Šachtar mal obmenenú defenzívu, tá ale pracovala dobre.

V druhom polčase inkasovali hostia po chybe v strede obrany, keď skóre otvoril Dentinho. Real inkasoval druhýkrát v 82. minúte, keď rýchle prečíslenie perfektne strelou k pravej žrdi využil izraelský útočník Manor Solomon.

Šachtar poskočil na druhé miesto, na ktorom má rovnako 7 bodov ako tretí Real.

Súboj Bénes vs. Škriniar sa nekonal

V druhom súboji skupiny líder tabuľky Borussia Mönchengladbach prehral doma s milánskym Interom 2:3.

Skóre otvoril hosťujúci Matteo Darmian, no v závere polčasu vyrovnal Alassane Plea. Hostí dostal opäť do vedenia v 64. minúte Romelu Lukaku a Belgičan zvýšil aj na 3:1 po ďalšom rýchlom brejku.

Bundesligista ešte znížil, keď sa druhýkrát presadil Plea, no Inter výhru udržal a je stále v teoretickej hre o postup. Hoci v závere tretí gól Pleu znegoval zásah VAR.

Za milánsky tím odohral plnú minutáž slovenský stopér Milan Škriniar, na lavičke domácich presedel duel stredopoliar László Bénes.

Kapitán Olympiacosu Pireus Andreas Bouchalakis po zápase smútil. Jeho tím po prehre na ihrisku posledného Marseille stratilo šancu na postup. (Autor: TASR/AP)

Atlético takmer ukončilo sériu Bayernu

V Moskve v A-skupine viedol Salzburg už po úvodnej 45-minútovke na pôde Lokomotivu 2:0 po góloch Nemca Mergima Berishu a dvojgólový rozdiel udržal.

Rakúsky majster vyhral 3:1 a udržal sa v hre o postup, keď priebežne z tretieho miesta strácal na druhé Atletico Madrid bod.

Španieli takmer uštedrili obhajcovi Bayernu Mníchov prvú prehru v ročníku, no o tri body prišli v záverečnej desaťminútovke. Skóre otvoril Joao Felix v 26. minúte, ale v 86. minúte vyrovnal Thomas Müller z penalty.

Madridčania zastavili Bayernu obdivuhodnú sériu pätnástich výhier v súťaži. Bavori stratili vôbec prvé body, keď nastúpili vo výrazne obmenenej zostave, no postup už mali zabezpečený. Atletico na druhom mieste má 6 bodov, o dva viac ako tretí Salzburg.

Liga majstrov 2020/2021 - 5. kolo:

A-skupina

• Lokomotiv Moskva - RB Salzburg 1:3 (0:2)

Góly: 79. Mirančuk (z 11 m) - 28. a 41. Berisha, 81. Adeyemi

• Atletico Madrid - Bayern Mníchov 1:1 (1:0)

Góly: 26. Joao Felix - 86. Müller (z 11 m)